zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Chcete mít pohodu v ložnici? Využijte Feng-shui

Chcete mít pohodu v ložnici? Využijte Feng-shui
Autor: thinkstock.com Chcete mít pohodu v ložnici? Využijte Feng-shui
anna kopečková , Vydáno: 02.01.2017
Ač to tak možná nevypadá, ložnice je nejdůležitější místností v domě či bytě. Právě tady se odehrávají ty nejkrásnější činnosti – milování a spánek. A jak všichni víme, bez nich život nestojí za nic. Jak si ale ložnici správně zařídit? Nechte se inspirovat mistrnou čínskou naukou Feng-shui.

reklama

Už staří Číňané věděli, že zárukou štěstí a spokojeného života je všudypřítomná rovnováha. Proč tedy hledat další cesty, když tady máme jistotu ověřenou mnoha lety?

Ložnice podle Feng-shui svádí i uklidňuje

V této místnosti začínáme, ale i končíme den, sbíráme energii a sdílíme tady tu nejsilnější emoci světa – lásku. Proto bychom neměli její zařízení a celkové rozvržení nábytku nijak podcenit. Je nutné přitáhnout si tu správnou pozitivní energii, která vás naplní optimismem pro celý den a zláká vás k vášnivému milování.

Možná budete překvapená, ale nevhodně zařízená ložnice může přivodit zdravotní komplikace, které mohou pramenit z nekvalitního spánku, a rovněž také nenávratně poškodit vaše manželství. Máme pro vás několik užitečných tipů inspirovaných čínskou naukou Feng-shui. Tady jsou:

Barvy ovlivňují náladu

Stěny ložnice by se měly nést v tónu svěžích, přírodních a uklidňujících barev, jako je smetanová, světle zelenkavá, kávová nebo kakaová. Nesmíme zapomenout ani na živočišnou vášeň, ta nesmí být potlačena. Nehodí se řvavé ani neonové odstíny, a to proto, že člověka zbytečně rozptylují.

Zářivka do ložnice nepatří

Volte lampičky a lustr s takzvaným žlutým světlem. Skvělou službu udělají obyčejné svíčky. Pohled na mihotavý plamínek nás naplňuje nadějí a vědomím, že vše se v dobré obrátí.

Všeho moc škodí

Rozhodně není vhodné místnost bezmyšlenkovitě zaplnit nábytkem a všelijakými doplňky. Číňané preferují střízlivost, jedině tehdy totiž může energie proudit. Považujte ložnici za místo, jež vás láká k ulehnutí do měkkých a hřejivých peřin. Poslední dobou totiž plní spíše funkci skladiště nepotřebných věcí a nevyžehleného prádla.

Další inspirace a chytré nápady

  • Na noční stolek si neváhejte položit společnou rodinnou fotku. Každé ráno tak budete začínat s vědomím, že máte vlastně to největší štěstí v podobě skvělé rodiny.
  • Postel nikdy neorientujte přímo ke dveřím. Pokud si budete vybírat novou manželskou postel, vždy je lepší varianta s čelem. Celkově se budete cítit v bezpečí, což navýší váš komfort při spaní.
  • Květiny do ložnice podle Číňanů nepatří.
  • Chcete posílit vaši sexualitu a milostný apetit? Ukryjte pod postel fialový ametyst!
  • Nakloňte si štěstěnu na vaši stranu tím, že si do vašeho domova přizvete amulety štěstí, jako jsou mince nebo oblíbené závěsné zvonkohry.
  • Mobil a notebook jsou tabu. I když jste zvyklí nařídit si na smartphonu budíček, raději si pořiďte jeho klasickou verzi.
  • Uspořádejte postel v ložnici tak, že budete moci usínat a spřádat sny na severní straně.

len

reklama

Související témata: spánek , Feng-shui , partnerství , ložnice , zdravý životní styl , relax

reklama

Přečtěte si také

reklama