Prima maminka

8. ledna 2014 15:05

Martina Čerňanská

Citrusové vločkové sušenky

Až ochutnáte naše citrusové vločkové sušenky a budou se vám dělat boule za ušima, vzpomeňte si na bratry Kelloggovi, kteří ovesné vločky a kukuřičné lupínky v 19. století vynalezli. Vsázeli na ně jako na zbraň proti masturbaci :)

Na cca 80 sušenek budeme potřebovat:

130 ml rozpuštěného másla120 g jemných vloček80 g špaldové mouky40 g hladké mouky60 g třtinového cukrušťáva z 1 šťavnatého citrónušťáva z 1 šťavnatého pomeranče60 g kandované pomerančové kůry50 g slunečnicových semínek1 lžíce tekutého medu1 zarovnaná lžička jedlé sodyšpetka soli

Postup:

Máslo odvážíme do plecháčku a rozpustíme ve vodní lázni. Z citrónu a pomeranče vymačkáme šťávu. Do misky odvážíme vločky, mouku, slunečnici, kandovanou kůru, cukr, jedlou sodu, sůl a promícháme. Přilijeme směs rozpuštěného másla s medem a citrusovou šťávou. Na plech vyložený pečícím papírem tvoříme z těsta pomocí dvou lžiček malé hromádky, které lžičkou ještě uhladíme a rozmáčkneme na placičky.

Pečeme v troubě vyhřáté na 170 st. C po dobu cca 8 minut dozlatova.

Snědeno.cz

Blog snědeno.cz je plný skvělého jídla, tipů a receptů. A co o o něm řekla přímo autorka?

"Nepřináším nic převratného. Jsem pracující žena s rodinou, se spoustou koníčků a přátel. Miluji jídlo a vaření, ale nemíním tomu podřizovat veškerý volný čas. Prošla jsem směry jako je vegetariánství a makrobiotika a projedla jsem se do různorodé, barevné a jednoduché stravy, i když je oběma směry zčásti formovaná.

V naší moderní době, kdy si můžeme koupit téměř cokoliv, avšak překombinované polotovary postrádají vitamíny a výživné látky, nabízím Vám inspiraci na rychlá a chutná jídla. Jestli je vyhodnotíte také jako zdravá, záleží na stylu stravy, ve kterém zrovna „jedete“ :)".


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.