Prima maminka

12. listopadu 2015 04:30

Anna Kopečková

Coca-Cola: 7 neuvěřitelných způsobů, jak ji využít v domácnosti

Coca-Cola: 7 neuvěřitelných způsobů, jak ji využít v domácnosti

Každý ji zná, spousta lidí ji miluje a pravidelně pije. A spousta lidí už také přišla na to, že cola se dá využít i jinak než k pití. Na internetu najdete spoustu tipů od úklidu domácnosti až po péči o zahradu. Některé fungují spolehlivě, některé méně. Máte-li odvahu, můžete něco vyzkoušet.

Skvělý přípravek na vlasy

Už se vám někdy do vlasů přilepila žvýkačka? Dostat ji pryč je dost náročné a nepříjemné. Přitom stačí vlasy ponořit do misky s colou a počkat několik minut. Žvýkačka se sama oddělí. Cola dokáže udělat divy i s barvou vašich vlasů. Odstraní z nich starou barvu a navrátí jim krásný přirozený vhled. Jednoduše nalijte colu na vlasy, nechte chvilku působit a pak důkladně opláchněte.

Úklid domácnosti

Jako účinného pomocníka při úklidu doporučuje colu spousta článků. Někdo ji například používá jako čistič WC. Pravda je, že cola spolehlivě zničí nechtěné bakterie. Ale nečekejte velké zázraky, úporné skvrny díky ní nejspíš nezmizí. Navíc je dost bolestivé dívat se, jak váš oblíbený nápoj mizí v záchodové míse. Co ale funguje, je použití coly jako leštidla. Namočte do ní kousek hadříku a vyleštěte kuchyňské a koupelnové baterie. I muži si colu zamilují, protože se s ní dá výborně naleštit auto nebo motorka.

Cola se dá údajně použít i jako čistič autobaterií. Zní to šíleně, ale prý to funguje. Říká se, že distributoři coly tuhle metodu používali celá desetiletí.

Odstraňovač skvrn

Taky máte na oblečení pár skvrn, zkusili jste už všechny možné chemické odstraňovače a skvrny pořád drží? Nebojte se vyzkoušet colu. Každý má ze začátku strach nalít na své oblíbené tričko tmavou limonádu. Proč si přidělávat zbytečně další skvrnu, že? Ale ono to opravdu funguje. Hlavně na mastné fleky a skvrny od krve. Stačí nalít trochu nápoje na skvrnu, nechat chvíli působit a pak vyprat běžným způsobem. Cola dokáže dokonce i odstranit nepříjemný zápach (třeba rybinu z utěrek nebo pot z oblečení).

Nová dimenze pečení

Zkuste s colou trochu experimentovat i v kuchyni. Skvěle ji lze využít při pečení masa nebo šunky. Stačí colou maso během pečení potírat. Díky obsaženému cukru hezky na povrchu zkaramelizuje a maso bude šťavnatější.

Cola se dá výborně využít i při pečení moučníků (hlavně čokoládových a kakaových), které budou díky ní hezky šťavnaté a nadýchané. A taky ušetříte nějaké ty tuky. Stačí v receptu na těsto nahradit vejce, olej nebo rozpuštěné máslo stejným množstvím coly.

Cola jako lék?

Ano, cola obsahuje spoustu cukru a chemie, ale ukázalo se, že ji lze velmi dobře využít při zdravotních problémech, jako je zácpa, žaludeční nevolnost a dokonce pomáhá i při škytavce. Věděli jste, že kdysi se cola prodávala jen v lékárnách? Důležité je použít colu slazenou cukrem (ne dietní) a podávat ji po lžičkách. V případě škytavky colu hodně vychlaďte, pořádně si lokněte a chvíli kloktejte.

Náhrada pesticidů

Indičtí farmáři colu běžně používají jako náhradu různých chemických prostředků. Cukr a kyseliny v ní obsažené si se škůdci na rostlinách hravě poradí. Je to levnější a výsledky jsou překvapivé. Někteří zahrádkáři colu používají i na hubení slimáků. Jednoduše položí misku coly na noc do záhonku. Výrobce Coca-coly tyto účinky samozřejmě popírá, ale zkuste to někdy a uvidíte sami.

Hedvábná pokožka

Smíchejte asi lžíci coly se svým oblíbeným tělovým mlékem a pravidelně používejte. Díky cole bude kůže krásně hebká a získá i lehce opálený tón.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 2. 2024

Berani, dnes si dejte pozor na právníky, bankéře a burzovní makléře. Jeden z nich se vás pravděpodobně pokusí uvést v omyl nepřesnými informacemi. I když je možná v jeho či jejím zájmu, abyste tyto informace brali za bernou minci, rozhodně to není ve vašem zájmu. Udělejte si vlastní průzkum a zjistěte si všechna fakta, než se pustíte do finančních investic, které vám někdo doporučuje.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.