Prima maminka

10. května 2017 07:30

Martina Čerňanská

Den matek se blíží: Tipy na skvělé dárky pro vaši maminku

Den matek se blíží: Tipy na skvělé dárky pro vaši maminku

Jako každý rok druhou květnovou neděli, i letos si naše maminky zaslouží, abychom jim obzvlášť tento den věnovali pozornost, byli na ně hodní, milí a obdarovali je něčím, co jim udělá radost. A pokud nemáte žádný nápad, co jim darovat, připravili jsme pro vás pár tipů.

Poukaz na úklid domácnosti

Buď se můžete do úklidu vrhnout vy sami, nebo objednat úklidovou firmu. Vaše maminka vám bude neskonale vděčná, to nám věřte. Protože jarní úklid dá zabrat a vy jí nejen ušetříte několik hodin času, ale také hodně energie, kterou pak může věnovat činnostem, které ji baví.

Vyrobte něco sami!

Nic nepotěší maminku více, než vlastnoručně vyrobený dárek. A teď nemyslíme jen namalovaný obrázek od dítka školkou povinné, ale i jiné a větší věci. Co takhle vyrobit srdíčkové překvapení z korálků. Máme pro vás i návod krok za krokem. (viz foto).

Když už budete mít venku korálky, zkuste třeba korálkový přívěsek na kabelku. Můžete vyrobit třeba 2 nebo 3 a vaše maminka je může střídat.

A co nás opravdu baví, je barvená kytice z kuchyňských utěrek. Vypadá výborně, není náročná a věříme, že ji ocení každá žena, nejen maminka. Postup, jak na zo, najdete přímo zde.

Relaxační masáž

Klasika, kterou ale rozhodně nic nezkazíte. Pořiďte své mamince voucher na uvolňující relaxační masáž. Zaslouží si ji a bude vám vděčná. Každý potřebuje občas vypnout a odpočívat.

Rodinná fotografie

Věřte nám, že každá maminka se svými dětmi ráda chlubí a je na ně pyšná. A mít celou svou rodinu na velké fotce v nějaké krásném rámu, to jí udělá ohromnou radost. Stačí někde najít rodinný obrázek (určitě nějaký z oslavy či Vánoc najdete), koupit rámeček a dílo je hotové. Navíc se zde počítá i to, že jde tak trochu o vlastnoručně vyrobený dárek.

Šperk

Nemusí jít hned o drahé kameny, i když... Pokud vám to rozpočet dovolí, věříme, že to žádnou maminku neurazí ;) Ale klidně pořiďte i něco menšího. My v redakci milujeme šperky od Le Petit Délice. A tematicky se rozhodně hodí.

Kniha

Znáte ten pocit, kdy se začtete do skvělé knihy a svět kolem vás se úplně rozplyne? Pokud i vaše maminka patří mezi vášnivé čtenářky, podívejte se do její knihovny a kupte jí knížku od jejího oblíbeného autora.

Svíčka

Možná to zní hloupě a jednoduše, ale vonná svíčka v hezkém obalu funguje jako skvělý nástroj pro nastolení relaxační nálady a zároveň ji můžeme použít jako příjemný doplněk do bytu. A udělat si doma příjemnou atmosféru, dát si nohy nahoru, to každá maminka jistě ocení.

Kabelka

Kabelek a bot nemá žádná žena nikdy dost! Koupit boty ovšem není jen tak, takže to raději nechte být. Ale hezkou kabelku, tu jistě dokážete koupit i sami. A pokud nevíte, kam se pro ni vydat, vyzkoušejte třeba obchody Marks&Spencer. Mají skvělý výběr pro všechny věkové skupiny.

Něco sladkého na zub

Ženy a sladkosti... ach to věčné téma. Sladké milujeme, ale neustále s tím bojujeme. Ovšem v tento den se dá udělat výjimka. Krásné barevné makronky, které se přímo rozpadají na jazyku… to je to pravé, věřte nám!

Společně strávený čas

Ano, je to tak. Opravdu vám radíme jako dárek to, abyste se svou maminkou strávili nějaký čas. Dnešní doba je hektická a moc času na to si jen tak v klidu sednout, povídat si a nikam nespěchat opravdu není. A uvidíte, jakou uděláte své mamince radost, až jí řeknete, že vás má na pár hodin jen a jen pro sebe.

Kurz focení jako zážitkový dárek

Děti a vnoučata jsou nejčastější objekty, které ženy fotografují. A právě v tomto období možná propadnou kouzlu fotografie. Co jim věnovat kurz fotografování? Jan Rybář, vítěz Czech Press Photo a šéfredaktor webu www.Fotoguru.cz, naučí začátečníky i pokročilé vše potřebné doslova za jediný den. O oblíbenosti tohoto kurzu svědčí i fakt, že nepřetržitě běží už pět let a prošlo jím tisíce lidí. A pozor: nikdo vás tady nebude nutit zabývat se hodiny a hodiny technikou a funkcemi fotoaparátu, tady se hlavně fotí! Více na www.amaze.cz

Květina

Neznáme ženu, kterou by květina nepotěšila. Je jaro, vytvořte pugét z narcisů či tulipánů. Klasikou jsou růže, a nebo kupte kytku v květináči – ta vydrží mnohem déle. Důležité je ji darovat z lásky a přidat k ní velkou pusu :).

Sdílejte článek
Štítky úklid kniha Czech Press Photo Vánoce květiny Jan Rybář Marks & Spencer

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.