Prima maminka

27. října 2017 21:20

Martina Čerňanská

Designblok 2017: To nejlepší z designu a módy pod jednou střechou

Designblok 2017 se pomalu chýlí ke konci, ale stále máte dva dny na to navštívit největší výběrovou přehlídku designu a módy ve střední Evropě. Využijte je! Rozhodně to stojí za to.

Designblok, Prague International Design Festival - historie festivalu sahá do roku 1999, kdy jej založila Jana Zielinski a Jiří Macek, ředitelé pořádající agentury Profil Media.

Designblok tradičně uvádí tvorbu designérů a výrobců z celé Evropy, představuje novinky prestižních značek i prototypy mladých designérů a designérských studií. A je tomu tak i letos.

A kam za designem vyrazit letos? Hlavním výstavním domem Designbloku je Výstaviště Praha Holešovice. V rámci areálu Výstaviště se otevírají čtyři specializované prostory. Openstudio – prostor pro designéry, školní ateliéry a studenty, Superstudio – prostor pro výrobce, Designérie – centrální hala s instalací českých tvůrců a Art house – prostor pro sběratelský design. Další instalace jsou umístěny na venkovní ploše Výstaviště. Celková výstavní plocha Designbloku je cca 14000 m2.

Do Designbloku se zapojuje také celá řada galerií, výstavních prostor a showroomů po celé Praze a otevírají se speciální instalace ve městě.

A pokud stále váháte, zda vyrazit, zde malá ochutnávka toho, co na Designbloku můžete letos vidět:

Kaa-wa / Anna Steinerová, Foto: Martina HruškováDavid Valner, Foto: Martina Hrušková

Rückl, Foto: Martina Hrušková

Porcelán, Foto: Martina Hrušková

Rückl, Foto: Martina Hrušková

Nebe, Foto: Martina Hrušková

tyformy, Foto: Martina Hrušková

Mísy, Foto: Martina Hrušková

Designblok 2017, Foto: Martina Hrušková

MAYDA, Foto: Martina Hrušková

Pivní sklo, Foto: Martina Hrušková

MILIMU, Foto: Martina Hrušková

LAVMI, Foto: Martina Hrušková

Vyšší odborná škola oděvního návrhářství, Foto: Martina HruškováRůžový svět, Foto: Martina HruškováDesignblok 2017, Foto: Martina Hrušková

připravila: Martina Hrušková


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.