Prima maminka

26. dubna 2017 07:30

Martina Čerňanská

Děsíte se ranního vstávání? 8 způsobů, jak si ho zpříjemnit

Život je hektický a nepředvídatelný. Během dne ne vždy máte kontrolu nad změnami ve vašich plánech, ale ráno může být jen a jen vaše. Tak si ho udělejte co nejpříjemnější.

Připravili jsme si pro vás několik rad a tipů, jak si z rána udělat rituál, který vás pozitivně naladí a připraví na celý den.

1. Připravte se už večer

Polovinu rána strávíte vybíráním správného outfitu a ujišťováním se, že jste si sbalila oběd či svačinu. Ušetřete si toto hektické ranní pobíhání a připravte si vše potřebné už předchozí večer. Tím pádem se můžete ráno jen obléknout, vzít si jídlo a vyjít ze dveří pravou nohou.

2. Upravte si budíček

Nikdo se rád neprobouzí za hlasitého pípání budíku. Zkuste si na budíku nastavit nějakou příjemnější melodii (nejlépe něco přírodního – zpěv ptáčků, cikád..). Nebo spěte s roztaženými žaluziemi a závěsy, aby vás ráno probouzelo ranní slunce.

Protáhnout se v posteli je nejen příjemné, ale i zdravé. Foto: istock.com

3. V posteli se protáhněte

Než vylezete z postele, dejte si pár minut na to, abyste se pořádně protáhli. Posaďte se, natáhněte nohy a dejte pravou nohu přes levou. Přehněte se přes vaše překřížené nohy co nejdál můžete a natáhněte přitom ruce, hlavu držte co nejblíže k posteli. Vydržte v této pozici deset sekund a dýchejte zhluboka. Poté udělejte to samé, jen prohoďte nohy – dejte levou přes pravou.

4. Relaxujte s malou dávkou meditace

Ihned po probuzení přemýšlíte, co všechno vás během dne čeká? Místo toho se párkrát zhluboka nadechněte, pohodlně si sedněte a zkuste meditovat (návod, jak na to najdete např. ZDE). Pomůže vám to vyčistit si hlavu a váš den bude celkově klidnější.

5. Na svou ranní přípravu si dejte dostatek času

Abyste se ráno připravila a zkrášlila v klidu, budete si muset na to vynahradit určitý čas, ale věřte, že se budete cítit lépe a klidněji. Rozhodně je to lepší, než se narychlo malovat v tramvaji či autobusu a riskovat tím vypíchnutí oka ;).

Ranní sprcha vás nabije. Foto: istock.com

6. Sprchujte se ráno

Někteří lidé se raději sprchují večer, aby ráno ušetřili čas, ale pravdou je, že ranní sprcha v teplé vodě pomáhá uvolnit ztuhlé svaly a pomůže vám cítit se svěží a plná síly. Vezměte si do sprchy nějaký citrusový sprchový gel, abyste ranní svěžest a probuzenost posunula na maximum.

7. Vytvořte si vlastní ranní rituál

Pamatujete, jak váš otec sedával ráno u stolu se svým obrovským šálkem kávy a pročítáním novin? Ano, i takováto rutina se počítá. Zkuste si udělat také takový rituál a uvidíte, jak o moc pohodovější pro vás rána budou.

8. Udělejte něco, co vás inspiruje

Poslechněte si rádio, podívejte se na nějaké motivační proslovy na YouTube nebo si opakujte své životní motto do té doby, než se jím budete řídit na sto procent. Nemusí to být nic složitého a nemusí to zabrat ani příliš času, ale něco, co vás uvede do dobré nálady a podpoří vaši kreativitu. Uvidíte, že celý den pak bude mnohem lepší!

-mm-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.