Jaká jste matka? Mnohé napoví vaše znamení zvěrokruhu

Co matka, to jiná výchova. Co rozhoduje, jak naše potomky vychováváme? Určitě se na nás v tomto ohledu podepsali naši rodiče. Svůj podíl ale může mít i to, kdy jsme se narodili, tedy naše znamení. Přesvědčte se, zda je na tom něco pravdy

Matky ve znamení Berana

Silné mateřské stránky: důvěra, sebeuvědomění, síla, nebojácnost

Slabé mateřské stránky: soutěživost, vzteklost, neschopnost periferního vidění, obsese, domýšlivost, sebestřednost

Váš výchovný styl:

Berani jsou divoké a temperamentní znamení, což se musí promítnout i do výchovy. Mateřství berete jako výzvu a rozhodně se jen tak s něčím nepářete. To, co vám přišlo na mateřství nejpodivnější, bylo, jak na vás byla malá lidská bytost zcela závislá. Vždycky jste totiž byla zvyklá starat se sama o sebe a uspokojovat nejprve své potřeby.

S mateřskou rolí se však situace zcela změnila. I když svého potomka milujete, považujete se za dvě oddělené lidské bytosti. Mluvit o vás a miminku ve stylu: „my jsme papali, my jsme spinkali“, je pro vás naprosto nepřijatelné. Někdy se můžete cítit provinile, že po dětech příliš chcete, aby byly samostatné. Berani nikdy nežádají o povolení být sami sebou nebo zda mohou jít za svým cílem. Jste pro děti vzorem síly a zdravého sebevědomí. Jen si dávejte pozor, abyste nepřekročila onu pověstnou hranici a nebyl z vás člověk, který jde tzv. přes mrtvoly. Občas uberte páru a zbrzděte.

Matky ve znamení Býka

Silné mateřské stránky: stabilita, pochopení, selský rozum, pracovitost

Slabé mateřské stránky: přílišná benevolence, materialismus, marnivost, prudké změny nálad

Váš výchovný styl:

Kdo vás nezná, myslí si o vás, že jste pečlivá a praktická mamka, která se neumí odvázat a pro niž je nejdůležitější pořádek. Kdo vás ale poznal, ví, že sice potřebujete nějaký řád a dokážete být taky pěkně přísná, ale nesmí chybět zábava. Jste ten typ matky, co by možná nechal chodit děti do nedělní školy, ale zároveň byste jim dovolila ve dvanácti letech koukat na domácí porod nebo jet na motokárách.

Jestliže věnujete něčemu hodně času, doufáte, že se vám to jednou vrátí. Totéž očekáváte i od výchovy dětí. Proto se snažíte vést své děti nejen k úctě a respektu autorit, ale taky k dobrým mravům. Samozřejmě se před nimi ráda idealizujete. Ačkoliv chcete být dětem co nejvíce nablízku, nechcete se stát jejich nejlepším kamarádem na úkor toho, že vás už nebudou tolik obdivovat. Máte přirozený talent všechno skvěle zorganizovat, což z vás dělá hlavu rodiny.

Matky ve znamení Blíženců

Silné mateřské stránky: všestrannost, mladická svěžest, zvídavost, otevřená mysl, originalita, kreativita

Slabé mateřské stránky: nedůslednost, tendence odporovat si, netrpělivost, mluvení či kárání bez vyslechnutí druhého

Váš výchovný styl:

Jste matka mnoha tváří. Ať už zrovna ukazujete kteroukoliv z nich, jedno je jisté – nikdy s vámi není nuda. Často se chováte nevyzpytatelně, proto si není vaše rodina nikdy jistá, co zrovna řeknete nebo uděláte. Dokážete si zjišťovat, co všechno obsahuje mýdlo pro vaše děťátko, ale zároveň jste schopná vychovávat potomky v městě plném smogu nebo je vzít třeba do jazzového klubu. Nemůžete si pomoci, ale velmi často si odporujete. Jednáte nekoncepčně, což může děti i partnera dost mást a neurotizovat. Přestože je to pro vás těžké, zkuste si na to dávat aspoň trochu pozor.

Blíženci leckdy působí velmi vesele a uvolněně, proto může být pro někoho velmi překvapující, když vás zastihne plnou úzkosti. Tím se opět potvrzuje blíženecká rozpolcenost. Váš mozek vlivem Merkuru – planety komunikace a intelektu – nikdy nespí. Velká mentální aktivita může zapříčinit, že jste coby matka velmi výstřední. Dýchejte zhluboka, bude vám hned o něco lépe.

Matky ve znamení Raka

Silné mateřské stránky: ohleduplnost, selský rozum, schopnost uklidnit, láska a věrnost, sentimentalita

Slabé mateřské stránky: přílišná starostlivost, výkyvy nálad, přehnané obavy, žárlivost

Váš výchovný styl:

Ženy ve znamení Raka jsou matky všech matek. Jako by měly mateřské instinkty pevně vtisknuté do DNA. Už v dětském věku jste se starala o vaše sourozence, přátele, panenky, domácí mazlíčky a o každého, kdo potřeboval mateřskou ruku. Jste ten typ matek, co preferují porod doma, s dulou, a pak hned přiložit novorozence na hruď. Do svých dětí investujete veškerou energii a jste šťastná, když jim můžete po dlouhá léta dělat důvěrnici. I když máte tetování nebo piercing, stále jste dokonalou mámou.

Ráda se scházíte s kamarády vašich dětí a jejich rodiči, které si ale pečlivě vybíráte. Jestli někdo projde, nebo ne, záleží na tom, jaké má názory na výchovu dětí, stravovací návyky, disciplínu a jaké má životní hodnoty. Shodují-li se s těmi vašimi, je ruka v rukávě. Nepustíte si někoho jen tak k tělu a k rodině, ale jakmile jednou do vašeho rodinného života někdo vstoupí, vydrží tam nejspíše navěky.

Matky ve znamení Lva

Silné mateřské stránky: hravost, vůdčí schopnosti, kreativita, sebedůvěra

Slabé mateřské stránky: sebestřednost, přehnaná dramatičnost, přílišná energičnost a dominance

Váš výchovný styl:

Světla, kamera, akce! Kamkoliv přijde matka-lvice, zanechá tam nesmazatelnou stopu. Mateřství pro vás představuje skvělou příležitost, jak vyjádřit vaše emoce. Tyto matky mají tendenci být praktické ve všech aspektech života jejich dětí. Udržujete si vysoký standard, proto si možná ani nevšimnete, že na děti příliš tlačíte. Nebo to vidíte, ale pokračujete v tom dál, dokud z nich nevyrostou úspěšní právníci, lékaři či sportovci, kteří vám pak za vaši nadmíru důslednou péči poděkují. Investice se vyplatila!

Máte tedy potřebu, aby se vaši potomci neustále rozvíjeli a byli ve všem nejlepší. Proto navštěvují všelijaké umělecké a sportovní kroužky a prestižní školy. Jestli se to dětem nelíbí, neustoupíte ani o píď a pokračujete v přísné výchově. Pokud s vámi opravdu nehnou, nezapomínejte je alespoň zahrnovat pochvalami, objetím a polibky. Pak se ovšem nedivte, když se najednou seknou a začnou vám dělat naschvály. V tomto případě nehledejte chybu zdaleka jen u nich.

Matky ve znamení Panny

Silné mateřské stránky: organizace a struktura, selský rozum, zdravé návyky, intelekt

Slabé mateřské stránky: tendence odsuzovat, přehnaná starostlivost a neurózy, povýšenost, tendence přehnaně všechno analyzovat (rozebírat)

Váš výchovný styl:

Matka narozená v Panně je zajímavý mix kontrastů. Na jednu stranu je zvyklá všechno řídit, plánovat a organizovat. Na tu druhou jsou ovšem záblesky, kdy má ráda volnost, hravost a spontánnost. Nebo to alespoň obdivuje u druhých. Panny milují soukromí, které jim ale poměrně naruší děti. Navzdory vaší obsesivní povaze máte i svou pohodovou tvář, což je ovlivněno Střelcem ve čtvrtém domě. Střelci mají ve vínku totiž cestování, dobrodružství, moudrost a nadhled. To vyrovnává vaši úzkost a dává vám to sílu věřit, že budou vaše děti v pořádku a že bude vaše mateřství jedním velkým zážitkem.

Jestliže se někdy budete cítit stará a unavená, vaše děti vás uklidní, uvolní a rozesmějí. Mateřství vás naučí nebrat život tak vážně a pomůže vám zbavit se nadměrné sebekritiky, jež vám nepřináší nic dobrého, ale naopak vás zbytečně neurotizuje. Zkuste tolik nepřemýšlet a přestaňte se srovnávat s ostatními. Z toho máte akorát deprese.

Matky ve znamení Vah

Silné mateřské stránky: spravedlnost, selský rozum, trpělivost, čestnost

Slabé mateřské stránky: nedůslednost, snobismus, ješitnost

Váš výchovný styl:

Váhavé a rozpolcené Váhy, kterým může mateřství nalézt centrální bod, díky němuž získají rovnováhu. Tedy alespoň v některých dnech. Váhy jsou znamení vztahů. Jste nejšťastnější tehdy, když máte pro koho žít. Tuto příležitost vám skvěle poskytují děti, ale samozřejmě i partner. Milujete všechny věci typické pro dětství – velký domek pro panenky, miniaturní kuchyňku, plyšáky nebo třeba autíčka.

Nesnášíte spěch a hektičnost, proto si dokážete vždycky užít společné chvíle s vašimi nejmenšími. Bavíte se jejich srandičkami a máte ráda jejich vtípky a zvídavé otázky. Jste šťastná, když jim můžete hodiny vysvětlovat, proč je nebe modré. Nikam nespěcháte a vždycky dětičky pěkně obléknete tak, aby jim všechno spolu dokonale ladilo. Někdy to až může působit, že jsou vaším módním doplňkem. Pamatujte však, že to jsou živé duše, ne exponáty v muzeu nebo vaši osobní ambasadoři.

Matky ve znamení Štíra

Silné mateřské stránky: síla, odolnost, intuice, silná vůle

Slabé mateřské stránky: přehnaná kontrola, citová nedostupnost, paranoia, obsese, tendence někomu něco vytýkat

Váš výchovný styl:

Matky ve znamení Štíra jsou velmi osobité. Dalo by se říci, že až magické. Jsou velmi inspirující, ale na druhou stranu mohou někdy nahánět strach. Vždycky záleží na vaší náladě, zda se děti chtějí držet co nejvíce ve vaší blízkosti, nebo naopak touží být co nejdál vašeho hněvu. Pokud by šlo do tuhého, dokáže váš nezkrotný duch a obrovská síla všechny děti ochránit.

Jste velmi emotivní vodní znamení a péče o děti je pro vás velmi přirozená, až automatická. Je pro vás velmi důležité finanční zabezpečení. Jste zvyklá tvrdě dřít jenom proto, aby se vaši potomci měli co nejlíp. Jste schopná jim založit spořicí účty, ještě než se narodí. Jste velice intuitivní, což dokážete skvěle uplatnit i ve výchově. Děti to mají s vámi těžké, protože jim prokouknete jakoukoliv lumpárnu. Leckdy i dříve, než na ni vůbec stačí pomyslet. Jste zvyklá si všechno obstarat a zařídit sama. Na ostatní se nechcete spoléhat. Přestaňte být za každou cenu generálem a snažte se věřit i ostatním. Uleví se nejen vám, ale i ostatním členům rodiny.

Matky ve znamení Střelce

Silné mateřské stránky: dobrodružná povaha, moudrost, smysl pro humor, skvělý náhled na situaci

Slabé mateřské stránky: netrpělivost, hrubost a vulgárnost, příliš spontánnosti a nedostatek organizovanosti

Váš výchovný styl:

Být rodičem znamená pro vás hodně velké přizpůsobení, protože Střelci bývají spontánní, impulzivní a jednají na základě instinktu. V srdci máte nezávislost a stav rodičovství vám může ze začátku připadat bizarní. Jste překvapena, kolik času vám zabere péče o děti. Střelci jsou známí tím, že nejprve střílí a pak se teprve ptají. Tento princip uplatňujete i ve výchově – nejdříve se rozčílíte a trestáte, poté teprve zjišťujete, co přesně se stalo. Na tomhle byste měla rozhodně zapracovat, jinak budou děti cítit velkou křivdu.

Ačkoliv je leckdy vaše spontánnost na škodu, na druhou stranu jste zábavným rodičem. Dávejte si pozor, abyste své děti nezanedbávala. Začleňte je plnohodnotně do svého života. Pamatujte, že se jako matka nemusíte vždycky chovat důstojně, proto neberte vše příliš vážně. Situaci přece skvěle dokážete zlehčit vaším jedinečným humorem.​​​​​

Matky ve znamení Kozoroha

Silné mateřské stránky: plánování a systém, tradiční hodnoty, důslednost, trpělivost, ohleduplnost

Slabé mateřské stránky: přehnaná starostlivost a úzkost, přílišná opatrnost, pesimismus, nedostatek sebedůvěry, přísnost k chybám

Váš výchovný styl:

Kozoroh je primárně „otcovské“ znamení, může však zajímavě obohatit mateřský styl. Přesto jste možná více otcem než matkou, nebo ne? To ale neznamená, že byste byla „mužatka“. Kozoroh má totiž za vládce Saturn, který se vyznačuje maskulinitou, autoritou a systematičností. Nebojíte se vymezovat dětem hranice a učit je škole života. Jste se svými dětmi ráda, ale netoužíte být s nimi nejlepší kamarád. Jste přece jejich rodič, hierarchie musí být, stejně jako vy respektujete vaše rodiče. Jste velmi konvenční, ctíte pravidla.

Nedáváte dětem příliš najevo vaše city, ale nade vše je milujete. City pro vás totiž představují slabost, proto je nerada ukazujete. Kozorozi jsou spíše „staré duše“. Možná vás poznamenala nějaká negativní zkušenost z dětství. Vaše výstižná přezdívka by byla „ocelová magnolie“. Navenek totiž působíte přísně až nekompromisně, uvnitř vás to ale vře emocemi. Nebojte se je projevit, ostatní to zajisté ocení.

Matky ve znamení Vodnáře

Silné mateřské stránky: mladá duše, otevřená a jasná mysl, originalita, spravedlnost a poctivost

Slabé mateřské stránky: neklid a přehnaná dramatičnost, odstup a nestrannost, příliš benevolentní tendence

Váš výchovný styl:

Žádná jiná matka nemá tak různorodé vlastnosti a zájmy jako Vodnářka. Je láskyplná a milující, ale zároveň i odměřená a přísná. Možná, že si o vás někdy děti řeknou, že jste šílená, ale proč ne? Stokrát lepší, než kdyby se s vámi nudily. Vaše heslo ohledně rodičovství zní: „Očekávejte neočekávané.“ Jste velmi společenské znamení. Představujete si, že vám dítě život téměř nezmění a vy budete pokračovat ve svém společenském životě jako dřív. Proto vás pak velmi překvapí, kolik emocí ve vás dokáže vzbudit malinký uzlíček štěstí. Během vteřiny se dokážete maximálně dojmout, na druhou stranu jste schopná během 2 vteřin změnit výraz v obličeji z dojetí na vztek.

I během mateřství si dokážete udržet silnou individualitu. Vaše děti proto dokážete začlenit do všeho, co vás baví – hudba, sport, výlety apod. Jen si dejte pozor, abyste na ně nebyla až příliš akční. Někdy by možná uvítaly více klidu a stálosti.

​​​​​​Matky ve znamení Ryb

Silné mateřské stránky: soucit, představivost a fantazie, pečování, kreativita a fantazie

Slabé mateřské stránky: manipulace, labilita, provinění, bláznovství až šílenství

Váš výchovný styl:

Milujete, když vytvoříte rodině pohodlné a útulné prostředí. Vypadáte upraveně, i když si na sebe vezmete tepláky. Vyzařuje z vás vřelost a srdečnost o něco více než z ostatních maminek. Ačkoliv můžete být někdy úzkostlivá a příliš puntičkářka, máte srdce na dlani a dveře otevřené celému světu. Jste velmi empatická, něžná, moudrá a máte velmi dobře vyvinutou emocionální inteligenci. Přestože jste občas duchem nepřítomná, vaše srdce je vždy na pravém místě.

Vaše děti z vás cítí, že jim pokaždé budete krýt záda. Pro jejich štěstí byste obětovala snad cokoliv. Díky tomu, že děti dostatečně chválíte, vyrostou se zdravou sebedůvěrou. Potomci na vás ocení především neomezené množství fantazie, což vás k nim velmi přibližuje. Budete díky tomu oblíbenou tetou dětí vašich kamarádek. Blízký vztah s dětmi si udržujete i tehdy, když už odrostou a každý má už svůj život, svou rodinu.

-šp-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.