Prima maminka

8. května 2016 04:50

Martina Čerňanská

Diagnóza superženy: Nepokouší se i o vás?!

Máte poslední dobou pocit, že vám život proplouvá mezi prsty a vy z toho maximálního výkonu, co automaticky podáváte, prostě už nevíte kudy kam? Je opravdu nutné zvládat všechno na jedničku, tykat si s dokonalostí a budit závist i obdiv u druhých?

Dřív, než se tohle všechno rozhodnete praktikovat, se zeptejte sama sebe, zda vám to za to všechno opravdu stojí!

Dnešní ženy rozhodně nedřepí doma v koutě s připravenou večeří, jako tomu bylo kdysi. Doba se změnila a vy se možná mylně domníváte, že receptem na spokojené manželství, pohodový rodinný život a závratnou kariéru, je právě dokonalost. A tak se dřete. Při vaření svíčkové k večeři pracně odpovídáte klientovi, do toho píšete s dětmi úkoly a ještě stihnete ověřit, jestli váš chlupáč opravdu umí dávat pac, co jste ho mimo jiné musela naučit zase a jenom vy sama. Pokud jste se rozhodla žít přesně v takovém tempu, tak jste dobrovolně nasedla do rychlíku s cílovou stanicí blázinec. Proč byste měla zpomalit a honbu za dokonalostí pověsit na hřebík?

Foto: thinkstock.com

Dokonalá žena by se dala opsat mnohými přívlastky, ale pro muže rozhodně sexy není. Mají z ní totiž nahnáno!

Že se vám to nějak nezdá? Ale je to tak. Pokud budete vypadat skvostně, permanentně si říkat o sex, vydělávat víc než on, mít ve všem přehled a po pravdě i tak trochu navrch, tak zřejmě nepochodíte. Ano, tento prototyp ženy má možná místo v jejich představách, ale ve skutečnosti by si život s ultra sexy nymfomankou, co peníze přehrabuje jako Skrblík a stihne rozhodovat o všem, nedokázali představit. A i kdybyste takového chlapa přece jenom našla, zřejmě by s vámi moc dlouho nezvládal udržet životní rytmus. Po pravdě řečeno by mu nestačily nohy, jak by pelášil zkusit své štěstí jinde.

Takže jak to vlastně vzít za správný konec? Buďte taková, jaká jste. Vykašlete se mánii superženy, která je výhradně výplodem vaší mysli, a zkuste si do života nadávkovat víc radosti a prostoru pro všedně nevšední okamžiky. Pokud je to ten pravý, bude vás milovat za každých okolností. A víte, kdy úplně nejvíc? Když se mu stulíte do náruče (klidně i nenamalovaná) a řeknete mu, že celý dlouhý den jste se nemohla dočkat právě této chvilky. Navíc si to vezměte i z té druhé stránky. Kdy jindy by se měl možnost projevit jako chlap, když se jako soběstačná žena postaráte o všechno a on pak nemusí přidat ruku k dílu. Automaticky byste ho pak okradla o jeho projev mužnosti, a to si rozhodně žádná z nás nemůže vzít na svědomí.

Pokud chcete zůstat sama, udělejte to jako já! Návod ověřen hektolitrem slz.

„Žila jsem v přesvědčení, že jedině jako dokonalá žena ve všech směrech si udržím nejenom práci a rodinu, ale i partnera. Protože jedině tehdy, když bude doma všechno fungovat jako na drátkách, prostě nebude ten můj mít choutky, natožpak potřebu, koukat po jiných ženách. Jenomže jsem přitom všem zapomněla na jeden velký aspekt, byla jsem natolik zaměstnaná vším možným, že jsem neměla čas na ty nejbližší a tím láska pohasínala, až nadobro zhasla. A teď, když se na to podívám zpětně, tak vidím, že mi zůstala nejenom prázdná náruč, ale ještě jsem si svým počínám zadělala na kompletní syndrom vyhoření. Takže když na dno, tak se vší parádou. Nejsem troškař,“ popisuje své neveselé životní okamžiky Kateřina Sivá (33).

Udělejte to jako chytrá horákyně!

Je nám úplně jasné, že nechcete, aby strádala jak rodina, tak vaše profesní činnost. S péčí o domácnost se proto pečlivě rozdělte s partnerem i dětmi. Navíc je to bráno jako skvělý výchovný krok (v obou případech, chlap i děti musí pochopit, že doma se nikdy nic samo neudělá) a vy zároveň získáte pomocníky a tím i čas k dobru. Nedělejte v zaměstnání práci za druhé, pokud na vás chce hodit práci navíc nepříjemná kolegyně, řekněte dost.

Padlo pozvání na rodinnou sešlost, kam se vám nechce za nic na světě a ještě hrozí, že se chytnete se švagrovou? Namísto přikývnutí s díky odmítněte, a to s vysvětlením, že už máte jiné plány. Vykašlete se dělat cokoliv na sílu, buďte klidně krapet sobecká a ušetřený čas, který tak nově získáte, investujte do sebe, rodiny nebo do vašeho drahého.

Když totiž budete žít tak, jak ve skutečně chcete, budete platit za tu šťastnou, která rozhodně na ocet nezůstane. Ten šťastlivec, co vás bude mít vedle sebe, oblízne všech deset a bude vás střežit jako oko v hlavě. A co si budeme namlouvat. Přesně po tomto toužíme úplně všechny. Takže směle do toho!

autor: LZ

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 5. 2024

Jste vstřícní, Berani, ale ve vztazích si často pletete pomáhání s výchovou. Máte tendenci se hodně obětovat. Dnes se možná naučíte říkat ne, když budete mít pocit, že váš partner překročil hranice toho, co mu můžete dát. Pokud to uděláte, možná znovu objevíte něco podstatného, co jste možná cestou ztratili – své ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.