Facebook zakázal tuhle ÚŽASNOU fotku. Proč? Ptají se všichni

Prošli jsme si tím téměř všichni, ale upřímně, kdo si to pamatuje? A jen hrstka z nás má možnost být u zrození lidského tvora z druhé strany. Tedy, až do teď. Díky téhle nádherné fotce můžeme ten zázračný okamžik prožít znova.

Jenže Facebook má bohužel jiný názor. Fotku, kterou na svůj účet nahrála dula a porodní fotografka Morag Hastings, Facebook stáhl a na její účet uvalil třicetidenní zákaz.

Fotografka a majitelka stránky Apple Blossom Families se ale hájí: „Neporušila jsem žádné z pravidel Facebooku. Neukázala jsem odhalený zadek, genitálie, ani sexuální akt.“

Zajímavé, jak něco tak přirozeného a nádherného jako zrození dítěte, může být považováno za urážlivé a mající sexuální podtext.

„Slova jako #Osvobozená nebo #Sebevědomí používá hollywoodská celebrita Kim Kardashian West k označování fotek svého nahého těla na Facebooku. Zvláštní, že tyto fotografie nikdo nezakazuje,” píše na svém blogu Morag. “Přála bych si, aby se moje klientky a ostatní ženy mohly také veřejně cítit #Osvobozené a #Sebevědomé, když přijde na snímky zachycující nejvýznamější okamžik jejich života.“

Foto: Morag Hastings

Rodící žena na snímku si přála zůstat v anonymitě, ale zveřejněné snímky považuje za nesmírně cenné, zvlášť třeba pro nastávající maminky, které mají rodit poprvé. Tento incident je podle ní jen dalším důkazem toho, že porod jako takový je veřejností stále vnímán jako něco nemístného, co by mělo zůstat skryto za nemocničními zástěnami, pod vrstvami sterilní gázy a buničiny.

Foto: Morag Hastings/Facebook

„Chápu, že podobné snímky mohou na někoho působit strašidelně,“ píše žena na blogu fotografky Hastings. „Ale jak si máme k něčemu tak přirozenému, jako je porod, vytvořit adekvátní vztah, když budeme podobné fotografie nadále cenzurovat a prohlašovat o nich, že jsou nechutné a odporné?“

Od chvíle, kdy se tento příspěvek stal virálním a zhlédly ho miliony lidí, odbržela Morag Hastings na své webové stránce spoustu pozitivních reakcí. Některé ženy inspiroval k tomu, aby také zkusily rodit vestoje, některé dojal, jiné fotografce prostě fandí proto, že jim tento neobyklý pohled z druhé strany vůbec umožnila. Co si myslíte vy?

Michaela Kovářová

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.