Prima maminka

15. prosince 2017 14:16

Anna Kopečková

Hit letošních Vánoc: Špehovací hodinky pro děti

Období Vánoc je nejhezčí pro děti. Těší se na dárky, ale zároveň je čím dál těžší je překvapit. Pokud je vašim dětem mezi čtyřmi a deseti lety, stavebnici a barbínu už dostaly loni a na mobil jsou ještě malé, zvažte pořízení dětských GPS hodinek s možností volání.

GPS hodinky Gator

Říká se jim gatorky, podle názvu značky GATOR a jsou designované přímo pro děti. Těm budou svítit oči. Prodávají se totiž v krásném barevném klučicím i holčičím provedení s měkkým silikonovým páskem. Ciferník se jednoduše přepíná z digitálního na analogový, to je první, co děti zaujme. Navíc se dá přes hodinky telefonovat jako přes mobil. Vloží se do nich SIM karta (běžná, jako do mobilu) s datovým tarifem od kteréhokoli operátora. Rodič dítěti nastaví deset kontaktů ze kterých dítě může přijímat hovory a deset, na které naopak může telefonovat. To je bezvadná věc především proto, že dítě nemohou obtěžovat žádné reklamní ani podvodné hovory. Školáčci si mohou nastavit buzení a vstávat ráno sami.

Pro dítě dárek a pro rodiče pomocník

Další funkce, které hodinky mají, jsou výhodou především pro rodiče. Stáhnete si do mobilu aplikaci Gator, do které hodinky registrujete a díky GPS lokátoru vidíte online dítě s hodinkami v mapě. To je perfektní v situacích, kdy dítě chodí samo do školy, odpoledne na trénink nebo do hudebky a potom třeba samo domů. Oceníte to na dovolené, při jakémkoli cestování a výletech do terénu. Kdyby se dítě ztratilo, víte hned, kde je, můžete mu obratem zavolat nebo ono vám. Funkce samozřejmě není omezená hranicemi ČR, v Alpách nebo u moře budou fungovat stejně. A co víc, do aplikace můžete přihlásit libovolný počet hodinek, takže hlídáte-li dvě tři nebo pět dětí, můžete je monitorovat najednou.

Nemusíte neustále sledovat mapu

Když se chcete podívat, kde dítě právě teď je, otevřete si aplikaci, kde ho můžete sledovat. Nemusíte ale celý den koukat do mapy, jestli se dítko náhodou někam nezatoulalo. Na to je v aplikaci jedna vychytávka, říká se jí safezone, bezpečná zóna. Nastavíte okruh, v němž se má dítě vyskytovat, a pokud by se stalo, že prostor opustí, aplikace vás výstražným tónem upozorní. Navíc lze v hodinkách spustit nouzový režim. Kdyby se dítěti něco dělo, podrží na tři vteřiny SOS tlačítko a hodinky začnou prozvánět nastavená čísla, dokud se nedovolají. Vy hned víte, že se něco děje a v mapě bliká puntík. V takové situaci využijete funkci odposlouchávání. V tomto režimu se na hodinky dovoláte, aniž by to dítě vědělo, a slyšíte všechny zvuky na jeho straně.

Přesný lokátor a spolehlivý chod

U všech podobných přístrojů je vždy důležitá přesnost GPS lokátoru. U hodinek Gator jsou použité lokační technologie GPS, LBS (GSM), AGPS a wi-fi. Tím pádem lokalizují přesně i v budovách. Další důležitý parametr je výdrž baterie. Výrobce uvádí až 4 dny, přičemž záleží na frekvenci používání. 410 mAh je zárukou, že hodinky vydrží s rezervou celý den až do večerního nabíjení.

Aplikace Gator

A na závěr ještě pár slov k aplikaci. Aplikace Gator je zdarma a v češtině jak pro mobily s operačním systémem iOS, tak pro Android. Stažení a instalace je triviální, ovládání logické a intuitivní. Vše se pak nastavuje v aplikaci: kontakty se kterými může dítě telefonovat, safezona, případná možnost vypnout hodinky. Je možné také monitorovat hodinky ve dvou různých mobilech (aplikaci si stáhne táta i máma).

A navíc – chytré hodinky jsou teď móda.

Další podrobné informace najdete na stránce cleverstore.cz

Sdílejte článek
Štítky Alpy Vánoce hodinky iOS Android Česko GPS dárky pro děti GSM

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.