Prima maminka

12. února 2018 11:30

Martina Čerňanská

Iva Kubelková: Neztrácím čas s lidmi, kteří jsou falešní a prospěcháři

Minulý týden odstartovala nová řada pořadu Jak se staví sen a již dnes večer ve 21.30 se můžete těšit na nový díl. A mezitím si můžete přečíst exkluzivní rozhovor s moderátorkou pořadu Ivou Kubelkovou nejen o Jak se staví sen, ale i o tom, co je u ní v životě a doma nového.

Minulý týden odstartovala nová řada pořadu Jak se staví sen. Na co se mohou diváci těšit?

Na velmi silné příběhy a mnoho inspirativních designérských rad, jak si šikovně zvětšit prostor, nebo zútulnit bydlení.

Nové epizody jsou snad ještě více nabité emocemi, než v předchozí sérii. Mnoho těch, jimž jste s designéry pomáhali, má za sebou často velmi pohnutý osud. Jak jste proměny a následně i jejich výsledky s nimi prožívala?

Příběhy našich aktérů jsou vždy velmi silné. Jejich osudy nejsou lehké a jejich síla, se kterou to vše zvládají, je obdivuhodná. Velmi často nás inspirují svým životním elánem, my jim naopak dáváme novou životní energii v podobě nového prostředí, ve kterém bydlí. Myslím, že se ovlivňujeme vzájemně.

 • Potkala jste lidi z různých koutů republiky a vyslechla jejich příběhy. Často jste byla v situaci „tmelitele“ vztahů, kdy jste pomáhala rodinné vztahy urovnat. To už vyžaduje zkušenost a velmi osobní přístup. Jak náročné to pro Vás v takových případech bylo?

Snažím se ve chvíli, kdy natáčíme, příliš nic nepromýšlet. Nejdůležitější je, se na naše aktéry napojit a vycítit, na jaké jsou vlně. U někoho to jde snadněji, u někoho je to složitější. S pozitivním přístupem jde vše mnohem lépe a tak se někdy snažím s nimi prostě jen tak být, a to bývá úplně nejlepší.

 • V návaznosti na to, jak se Vám povedlo spletité osudy rodin pomoct vyřešit či zlepšit, nepřemýšlela jste někdy, že byste práci moderátorky a herečky rozšířila ještě o další oblast – třeba koučink či nějakou formu poradenství?

Při mém obsahu práce si neumím úplně představit, že bych si k tomu všemu ještě přidávala další činnosti. Ale to, o čem mluvíte, se určitě promítne v mých textech písní na prvním CD, které bych ráda stihla do konce roku vydat.

 • Osud každé rodiny z pořadu JSSS je unikátní, zůstane Vám ale ve vzpomínkách nějaký natolik, že si jej budete pamatovat třeba i po letech?

Jsem si jistá, že si budu po letech pamatovat všechny příběhy. Vždy s rodinami navážeme během natáčení silné pouto.

 • Jako matka, vnímáte různé rodinné problémy jiných lidí více osobně, než dříve, když jste ještě děti neměla?

Určitě. Schopnost vcítit se do osudu nemocných, odložených nebo traumatizovaných dětí je pro mne mnohem větší, když mám sama doma dvě dcery. Často jim také vyprávím osudy rodin a snažím se jim ukázat, že to všechno co mám, a že se máme, není samozřejmostí a je třeba si toho vážit.

 • Jste zkušená moderátorka, co nového Vám dává pořad JSSS? Je něco, čím Vás ještě může překvapit či Vás něco naučit?

Tím, že tento pořad je hodně o překvapení, některé situace se nedají již podruhé opakovat, nebo točit několikrát. Vždy se může stát něco nečekaného, a proto je pro mne moderování takovéhoto pořadu velmi poučné a zábavné. Člověk se učí přeci celý život 

 • Vaším dcerám je dnes 13 a 9 let. Cloumá už s nimi puberta? A máte nějaké tipy či triky, jak zvládnout výchovu v tak složitém věku?

Zatím je vše v mezích přijatelných. S tou starší už to začíná být samá diskuze, ale je to zlatíčko, které věci rychle zpracovává, takže se zatím žádné konflikty nekonají.

 • Kromě moderování pořadu JSSS, kde všude vás mohou vaši fanoušci vidět?

Natočila jsem hezkou roli v seriálu VIP Vraždy, který by se určitě měl také objevit na televizi Prima. Jinak moderuji mnoho různých akcí a také pilně pracuji na svém hudebním projektu v podobě prvního CD, na to se opravdu moc těším. Zatím o tom nechci prozrazovat příliš detailů. Domluvili jsme se s producentem, že budeme zatím v klidu tvořit a začneme to medializovat, až se budeme chýlit ke konci a budeme mít už konkrétní podobu celého projektu.

 • Jste herečka, moderátorka, dokonce i zpíváte. Mnoho lidí Vás vnímá ale i jako modelku. Věnujete se ještě modelingu nebo jste jej už pověsila na pomyslný hřebík? Co byste případně radila vlastním dcerám, pokud by se chtěly na dráhu modelky vydat?

Modelingu se nevěnuji už více než 15 let. Celá ta léta se věnuji hlavně moderování televizních pořadů. Pokud by se moje dcery chtěly pustit do modelingu nebo do čehokoliv jiného, nebudu jim bránit. Je třeba, aby šly cestou, kterou je to bude táhnout a kterou si vyberou. Životní zkušenost je k nezaplacení.

 • Jak vůbec vnímáte to, že jste pro mnohé ideálem krásy?

Krása je relativní a tak je třeba k ní také přistupovat:).

 • Kulatiny, které jste loni oslavila, jsou pro mnohé z nás obdobím, kdy bilancujeme a hodnotíme. Měla jste to také tak?

Asi ano. Cítím jistý posun, který přišel s tímto životním zlomem. Mám pocit, že jsem v mnoha věcech tak nějak zradikalizovala. Už se s věcmi tolik nepářu, neztrácím čas s lidmi, kteří jsou prospěcháři a je z nich cítit faleš atd. Neřeším, co si kdo myslí a s radostí si jdu svou cestou, kterou cítím jako správnou.

 • Jste nádherná žena a věřím, že každou naši čtenářku zajímá tajemství vaší krásy. Prozradíte, jak to děláte, že vypadáte tak báječně? Je za tím nějaký tajný trik, speciální kosmetika?

(úsměv) Od určitého věku začne být krása o tom, co z vás vyzařuje za životní přístup. Už to není o dokonale vypnuté pleti, ale o tom, co vám jde z očí a co je za vaším úsměvem. To vše píše váš život, váš přístup k němu a vaše životní filozofie. Za tím vším se skrývá vše, co v životě děláte, co jíte, jak mluvíte, jak přemýšlíte, jak se dokážete zvednout ze země a jít dál. O dobrých krémech a pleťových maskách už to není. To je jen doplněk.

Vše o pořadu Jak se staví sen najdete ve speciálu přímo ZDE.

autor: MH, ID

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 2. 2024

Dnes nechcete nic jiného než být sami. Aby se tak stalo, Berani, musíte vypnout telefon i počítač a na dveře pověsit ceduli Nerušit. I tak je pravděpodobné, že vaši přátelé projdou kolem cedule a zeptají se, co je k večeři. Je to jeden z těch dnů. Lidé se chtějí scházet a chtějí to dělat u vás doma. Objednejte si své oblíbené komfortní jídlo a užijte si ten chaos.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.