Jak to udělat, aby vám novoroční předsevzetí vydržela

Všechny toužíme po tom, aby nám nový rok přinesl nadějnou budoucnost, naplnil náš život láskou a především, aby chutnal po štěstí. Pokud jste si naordinovala novoroční předsevzetí, poradíme vám, jak na ně vyzrát, abyste s nimi došla k cílové rovince bez menšího zaškobrtnutí.

Myslete na sebe a na to, co skutečně chcete

Všechny známe profláknutá přání ve stylu – přestanu kouřit, nebudu za hodnou holku, shodím pár kil a začnu se konečně kamarádit s posilovnou. Jenže první dny nového roku se překulí a my zjišťujeme, že se vlastně až tak nic nezměnilo a náš život se opět stočí do zajetých kolejí všedních dní. A z tohoto důvodu je více než důležité naslouchat svému já, sebrat odvahu a splnit si to, co skutečně chcete.

Je úplně jedno, zda je to touha naučit se plavat, tančit waltz nebo vás láká kurz vaření. Zkombinujte novoroční předsevzetí s myšlenkou, že si zároveň splníte jeden z životních snů. Uvidíte, že takový start nové etapy vás povzbudí a z toho plynoucí energie pro vás bude skvělým motorem. Klíčem ke všemu je tedy dělat to, co vám diktuje vaše srdce a našeptává mysl. Nikoli to, co po vás chce okolí, rodiče nebo váš partner.

Nic nelámejte přes koleno

Pokud jste celý, dnes už minulý rok žila jednotvárně a změna byť jen maličkosti vám nic neříkala, rovnou zapomeňte na to, že s příchodem nového roku to bude jiné, i když si vytyčíte sebelákavější záminky ke změně. Počítejte také s tím, že výrazné změny by vás mohly spíše stresovat než naplňovat kladnými emocemi.

Začněte proto po menších krůčcích a vše si rozumně dávkujte. Až si odškrtnete jeden splněný úkol, teprve pak si vytyčte ten další. A je úplně jedno, zda se bude jednat o změnu oblíbené trasy do kanceláře nebo make-up s vyzývavějším odstínem rtěnky. Pocit z vydařeného záměru vás naplní skvělou náladou a dobrým pocitem ze sebe samé.

Hrstka účinných triků

V případě, že chcete shodit 15 kilo, rozplánujte si své přání na menší dílky.

Tip: Pokud do měsíce budete o dva kilogramy lehčí, vaše počáteční mise bude splněna. A je vědecky prokázáno, že když si přičichnete k úspěchu, brzy se budete natahovat po dalším.

Pokud to se splněním úkolu nemyslíte vážně, nedávejte si ho! Ušetříte si další zklamání.

Ať už chcete skoncovat s cigaretami, nebo se závislostí na čokoládě, vyplatí se vám mít oporu v partnerovi nebo vaší rodině. Když budete mít chuť hodit své poslání za hlavu, budou tu vaši nejbližší, aby vám připomněli, co jste vlastně chtěla změnit.

len

Sdílejte článek
Štítky styl Nový rok nový rok předsevzetí

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.