Prima maminka

17. prosince 2016 10:00

Martina Čerňanská

Jaká je vaše květina podle měsíce narození?

Jaká je vaše květina podle měsíce narození?

Rodná květina je květina, která odpovídá měsíci, ve kterém jste se narodila - takový květinový zvěrokruh. Přečtěte si květiny ke každému měsíci a brzy budete moci dávat svým blízkým na narozeniny květiny, které budou mít hloubější význam.

Leden = karafiát

Láska, fascinace a odlišnost jsou vašimi silnými stránkami.

Každá barva karafiátu má svůj vlastní výklad, nejsilnější z nich je však růžová, která symbolizuje matčinu nekončící lásku.

Únor = kosatec a fialka

Kosatec a jeho tři vztyčené okvětní lístky symbolizují víru, moudrost a statečnost.

Je také národním symbolem Francouzů, fleur-de-lis!

Fialka symbolizuje opatrnost, loajitu a věrnost. Také se říká, že pokud o fialkách sníte, čeká vás nějaké povýšení v životě, ať už v pracovní sféře, nebo osobní!

Březen = narcis

Narcis symbolizuje znovuzrození a nové začátky. Pokud někomu věnujete narcisy, říká se, že dotyčný bude mít štěstí.

Pokud však dostanete darem nebo darujete pouze jediný okvětní lístek, čeká vás neštěstí, proto darujte jen celé a krásné květiny!

Duben = kopretina a chrachor vonný

Kopretina symbolizuje nevinnost, loajalitu a čistotu. Je také květinou přátel a pokud je darovaná mezi přáteli, symbolizuje tajemství, které je ostatním utajené.

Hrachor vonný symbolizuje jemné a blažené štěstí. Moderní hrachor vonný má jen málo společného s původním hrachorem, který byl objeven v sedmnáctém století, a proto také symbolizuje odchod.

Květen = lilie

Lilie symbolizuje čistotu, pokoru a něžnost. Možná není žádným překvapením, že lilie je rodnou květinou května, protože její latinské jméno “majalis” v překladu znamená “v květnu”.

Červen = růže

Růže symbolizuje vášeň a lásku. Podobně jako karafiát má každá barva růže jinou symboliku, například žlutá růže znamená přátelství, zatímco růže fialová symbolizuje lásku na první pohled.

Červenec = stračka zahradní

Stračka (nebo také ostrožka) zahradní symbolizuje lehkost a lehkomyslnost. Její jméno “delphinium” je odvozeno od řeckého “dolphin” kvůli tvarům listů, které připomínají delfína.

Tato květina také symbolizuje dobré srdce a silnou náklonnost.

Srpen = mečík

Mečík symbolizuje sílu, milostné pobláznění a morální neporušenost. Květina dostala jméno díky svým mečovitým listům.

Darováním buketu mečíků symbolizujeme probodnutí srdce mečem lásky.

Září = astra

Astra symbolizuje lásku a trpělivost. Jméno “astra” bylo odvozeno z řeckého slova pro slovo “star” a v minulosti lidé věřili, že vůně vzniklá pálením lístků astry zahnalo zlé duchy.

Říjen = měsíček

Měsíček symbolizuje nekončící lásku, smutek a žal. I když má měsíček krásné a zářivé barvy symbolizující teplo slunce, měsíček je často spojován s pohřby a v několika zemích je květinou dávanou zesnulým na hrob.

Listopad = chryzantéma

Chryzantéma symbolizuje přátelství, optimismus a radost. Chryzantémy byly v minulosti vypěstovány z volně rostoucích květin v Číně.

Prosinec = vánoční hvězda a cesmína

Vánoční hvězda symbolizuje úspěch, oslavy a dobrou náladu. Aztéci věrili, že vánoční hvězda je symbolem čistoty, v dnešní době však květina hlavně symbolizuje oslavy, vánoční náladu a úspěch.

Cesmína je symbolem pro štěstí, plodnost a pravdu. Díky svému pestrému zelenému zbarvení je květina často užívána jako dekorace ve vánoční čas a má pro západní kultury náboženský význam.

Sdílejte článek
Štítky láska květiny Čína hvozdík zahradní

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.