Prima maminka

7. prosince 2017 06:00

Martina Čerňanská

Jaký letos budete mít stromeček? Vybírejte z přemíry vánočních trendů

Kouzelné zimní svátky už pomalu a jistě klepou na dveře a to znamená, že co nevidět přijde čas povolat na scénu vánočního zelenáče...

Nemáte prozatím absolutně představu, jak letos pojmete jeho sváteční šat? Nachytali jsme pro vás líbivou inspiraci. Tak který styl chytne za srdce právě vás?

V jednoduchosti je krása

Matné růžové baňky prokombinujte s těmi krémově nazlátlými. Tu a tam vsaďte na mašli ve světlém odstínu a pak místo klasického papírového vánočního řetězu ozdobte smrček záplavou větších růžových korálků.

Foto: istock.com

Bělouš na vlně Skandinávie

Ne každý bude mít doma zelenáče, populární jsou totiž také stromky, jež jsou zahaleny do bělostného hávu navozující pocit, jakoby byly zasypány sněhem. Nastřídačku pak na větvičky můžete zavěsit zlaté, měděné či stříbrné ozdoby. Budou skvěle kontrastovat.

Foto: istock.com

Červeno zlatá klasika

Tak tyto vánoční barvy snad nikdy nevyjdou z módy. Neváhejte si v tónech vánočního stromečku, zařídit také kompletní vánoční výzdobu. Jedině tak bude vánoční harmonii v interiéru učiněno za dost.

Foto: istock.com

Luxus, kam se jenom podíváš

Zlaté ozdoby namixujte s těmi krémovými, přizvěte měděné květy, háčkované „baňky“ a pusťte se do zdobení. Řetěz chtějte v korálkovém, zlatém provedení. Do jednotného odstínu usilujte volit také balicí papír. Dárky pod stromečkem tak budou spolu maximálně ladit, a nikoliv se vizuálně hašteřit o vaši pozornost.

Foto: istock.com

Venkovské Vánoce dýchají kouzlem romantiky

Vyřezávané dřevěné ozdoby, kostkované stužky, menší rudé mini baňky, hřejivé látkové rukavice s kožíškem či snad koule z proutí či slámy. Přesně takto vypadají Vánoce na chalupě v horách. Žádný přehnaný třpyt a především přírodní materiály.

Tip: Přinesli jste si z lesa mini šišky? Za pomoci tavné pistole na ně upevněte rudé mašle, díky kterým mohou tyto lesní ozdoby poputovat směle na vánočního zelenáče. Přemýšlíte, jak budete balit dárky? Pořiďte si klasický papír, režný provázek, nasušte plátky pomeranče, utrhněte jehličí, či přidejte ručně nazdobený perníček a můžete se pustit do díla. Žádné komerční balicí papíry nejsou potřeba, akorát by narušili atmosféru zimních svátků jako za starých časů, kdy se dětem jako dárek dávali ořechy, ovoce a jiné sladkosti.

Foto: istock.com

Červené to sluší i se stříbrnou či bílou

Stříbrnou jste vždycky sladili s modrou, fialovou, či jemně růžovou? A možná to bylo chyba, protože i červená s ní působí na pohled fantasticky. Tak se toho nebojte a experimentujte s nadšením. Objevný výsledek vám totiž vyrazí dech tak, jako tomu bylo v tomto případě.

Foto: istock.com

Šťastné a zasněžené

Scházejí vám sněhové vločky a s nimi závěje, kudy byste si razili cestu? Počasí bohužel neovlivníme, avšak zasněžený vánoční stromeček můžete mít tak jako tak. Ozdoby se vyplatí vybírat ty v tónu smetany nebo jiskřivého ledu či sněhu, přidejte šišky a jakmile budete mít hotovo, hustě zastříkejte stromek umělým sněhem ve spreji.

Foto: istock.com

Šedivé Vánoce nemusí být v nudné

Vpadl vám domů severský design, nebo oblíbený vintage styl? Pak vánoční stromeček nepostavte do stojanu, ale zasaďte do kovového květináče. Milujete živé stromky, ale nechce se vám za ně utrácet poslední dobou víc než dost? Pak si pěstujte v květináči během celého roku ten svůj, který 24. prosince najde své uplatnění. Takhle ušetříte za několik sezón poměrně podstatnou částku. Nezapomeňte ani na tóny šedých baněk volně přecházející v modrou.

Foto: istock.com

-LZ-

Sdílejte článek
Štítky papír Vánoce vánoční stromek Skandinávie

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.