Prima maminka

17. září 2015 04:30

Anna Kopečková

Jídlo pro dva? Těhotné ženy prozradily recepty na svá nejšílenější jídla

Jídlo pro dva? Těhotné ženy prozradily recepty na svá nejšílenější jídla

Je známá věc, že ženy v těhotenství mívají velmi podivné chutě a jsou schopné sníst i to, nad čím se nám ostatním někdy až obrací žaludek. Několik žen prozradilo své "recepty" a my vám je teď můžeme ukázat. Všechna jídla jsou připravena a nafocena tak, aby vypadala co nejlákavěji. Ale když se začtete do textu, nejspíš vás chuť na valnou většinu z nich okamžitě přejde.

Každopádně když budete mít chuť, můžete si některá z následujících "jídel" připravit a ochutnat. Na vlastní riziko...

Pomerančové sushi s rajčatovou omáčkou

Mohlo by se zdát, že když dáte dohromady dvě skvělé věci, nemůže vzniknout nic špatného. Jenže může!

Co budete potřebovat:

• 1 pomeranč

• rajčatovou omáčku

Pomeranč omyjte, rozkrojte na půlky a každou nakrájejte na 5 stejných měsíčků. Naaranžujte je na talíř, přelijte rajčatovou omáčkou a ihned podávejte.

Burger s čokoládovými tyčinkami a slaninou

Tak tohle opravdu vypadá šíleně, ale není to zase až tak špatné.

Co budete potřebovat:

•1 housku (ideálně na hamburger)

• 2 čokoládové tyčinky Mars

• 3 plátky anglické slaniny

• trochu másla

Plátky slaniny opečte na suché pánvi z obou stran a nechte odkapat na papírové utěrce

Housku rozkrojte, spodní část potřete máslem, položte na ní rozbalené čokoládové tyčinky, na ně dejte slaninu, přiklopte vrchním dílem housky a ihned podávejte.

Ohořelé sirky

Ano, i to jsou nastávající maminky schopné sníst. Nemáte-li odvahu ochutnat, prozradíme vám to. Hlavičky chutnají jako připálené vajíčko a ten zbytek nechutná nijak. Není to vlastně nic strašného, což se nedá tvrdit o dechu, který po nich budete mít.

Pro ty, kteří by chtěli vyzkoušet, zde je recept:

Vezměte krabičku sirek, všechny je zapalte a nechte vyhořet. Pokud možno bez toho, že by bylo nutné volat hasiče. A pak snězte ohořelé části.

Klobása s marmeládou

Znáte ten pocit, kdy se strašně těšíte na jídlo, které vypadá neuvěřitelně lákavě? Pak ochutnáte a zažijete opravdové zklamání. Tak tohle je přesně ten případ. Můžete se sami přesvědčit, že vám nelžeme.

Co budete potřebovat:

• 1 klobásu

• 1 lžíci jahodové marmelády

• 1 lžíci meruňkové marmelády

Klobásu na několika místech šikmo nařízněte a opečte ze všech stran na pánvi.

Dejte ji na talíř a podávejte s oběma marmeládami jako omáčkami (pokud jsou husté, rozmíchejte je s troškou horké vody). Můžete ozdobit plátky ovoce.

Sušenky Oreo s mátovou zubní pastou

Čokoláda a máta, to je vynikající chuťové spojení. A možná vám to bude chutnat, i když použijete mátu v podobě zubní pasty.

Co budete potřebovat:

• 3 sušenky Oreo

• zubní pastu s mátovou příchutí

Pootočením oddělte ze sušenek horní části, bílou náplň lehce potřete zubní pastou a sušenky opět spojte k sobě. Naaranžujte je na talířek a případně ještě dozdobte troškou zubní pasty.

Steak se zmrzlinou

Snad v pekle existuje speciální místo pro ty, kterým není trapné ničit skvělé maso něčím takovým...

Zde je recept pro všechny, kterým nevadí, že se budou jednou smažit v pekle:

Připravte si hovězí steak o váze asi 200 g. Potřete ho olejem, osolte, opepřete a opečte z obou stran na rozpálené pánvi. Pokud chcete mít steak krvavý (rare), stačí asi 1,5 minuty z každé strany (pro těhotné není vhodný), na medium opékejte steak 2 minuty z každé strany, má-li být propečený, počítejte 4–5 minut z každé strany.

Steak zabalte do alobalu a nechte 5 minut odpočinout. Pak ho rozbalte, dejte na talíř, ozdobte kopečkem zmrzliny a ihned podávejte.

Uhlí

A nakonec dvě lahůdky. Začneme tou mírnější. Možná jste už slyšeli, že těhotné ženy někdy jedí uhlí, některé vyjídají i hlínu z květináčů. Tělo si zkrátka řekne, co momentálně potřebuje. Takže vlastně nic neobvyklého.

Recept je jednoduchý: dejte si na talířek kousek uhlí a snězte ho. Nechutná to... vůbec nijak.

Mýdlové variace

Úplně na závěr něco pro fajnšmekry. Ano, tohle opravdu byla jedna z nastávajících maminek schopna pozřít. Vás varujeme – vůbec, ale vůbec to nezkoušejte. A neberte to varování na lehkou váhu. Není to něco jako: Nejezte prošlé jogurty. Tohle varování je jiné. Asi takové, jako když v hororovém filmu říká starý muž partě mladých lidí: "Opusťte tohle místo, dokud ještě můžete..."

A kdo se hororů nebojí, může vyzkoušet:

Budete potřebovat obyčejné i tekuté mýdlo. Trošku tekutého mýdla rozmíchejte s pár kapkami vody, aby vznikla pěna. Naaranžujte ji spolu s různě barevnými tekutými mýdly na talířek a doprostřed položte celé mýdlo (nemusí být Nivea...).


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.