Prima maminka

24. listopadu 2016 09:46

Anna Kopečková

Když děti píšou pohádky

První knížka pohádek od dětí pro děti je na světě. Čtenářům nabízí dvacet půvabných pohádkových příběhů, které napsali malí spisovatelé ve věku od šesti do dvanácti let v rámci soutěže Bambini litera. Za projektem stojí Skanska Reality, developerská část skupiny Skanska.

Bohatší slovní zásoba, větší fantazie, rozsáhlejší obecné znalosti, schopnost koncentrace, rozvinuté logické a kritické myšlení… V tom všem jsou děti, kterým rodiče čtou, lepší. Dobře se uplatní ve škole a samy – už jako aktivní čtenáři – pak v knížkách nacházejí inspiraci a zábavu. První ročník Bambini litera posunul vztah dětí ke knížkám ještě o stupeň výš. Vybídl je, aby napsaly pohádkový příběh jakkoli spojený s pojmy domov či rodina. Spolupracovat přitom mohly s rodiči i prarodiči, nebo se do psaní mohli pustit ve škole – v rámci hodin českého jazyka.

Účast předčila očekávání

„Účast v soutěži Bambini litera předčila naše očekávání,“ říká Naďa Ptáčková, generální ředitelka Skanska Reality, a pokračuje: „V průběhu pouhých dvou měsíců nám od dětí přišlo celkem 336 pohádek. Malým spisovatelům nechyběla fantazie, proto bylo poměrně náročné vybrat dvacet vítězných příběhů.“ Zkušená porota v čele se známou spisovatelkou Sandrou Vebrovou měla těžkou práci, ale nakonec se shodla na dvacítce nejlepších příběhů, které se staly součástí bohatě ilustrované knížky.

Dobře vymyšlená soutěž

„Soutěží Bambini litera jsme s kolegyní Veronikou Vanišovou od března doslova žily. Pročítaly jsme se stovkami dopisů, s vybranými dětmi jsme navštívily tiskárnu, kde se knížka tiskla, vymýšlely jsme zábavný event pro vítězné spisovatele a jejich rodiče. Těší nás obrovský zájem i po skončení soutěže, neboť nám přišly od dětí a jejich rodičů děkovné dopisy, které jsme zveřejnili na našich webových stránkách,“ uvádí Renata Vildomcová, vedoucí oddělení Marketingu a komunikace Skanska Reality. Než se První knížka pohádek od dětí pro děti vydala na cestu ke čtenářům z řad široké veřejnosti, byla začátkem září slavnostně pokřtěna v zahradě karlínské budovy Corso Court, sídla společnosti Skanska. Dvacítka malých spisovatelů zde v rámci autogramiády knížku podepisovala všem, kteří si tuto událost nenechali ujít.

Pohádky pomohou dobré věci

Knížka, která vznikla v rámci soutěže Bambini litera, vyšla v limitované edici 2 000 ks a výtěžek z jejího prodeje poputuje na charitativní účely – konkrétně organizaci Eda, který je oporou rodinám, v nichž se narodily děti se zrakovým či jiným postižením. Knihu je možné zakoupit na stránkách www.skanska.cz/reality za prodejní cenu 199 Kč včetně DPH.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.