Prima maminka

11. července 2019 07:30

Martina Čerňanská

Keltský horoskop aneb Jaký strom jste vy?

Keltové byli pověstní tím, že stromy milovali, vzhlíželi k nim, pečovali o ně a jejich přítomnost pro ně měla velký význam. Tušíte vůbec, který z nich podle data narození patří vám? Pojďte to s námi zjistit.

Staří Keltové věřili v mocné propojení přírody, která jim umožňovala žít harmonicky, duchaplně a šťastně. Stromům prokazovali úctu a tak se není čemu divit, že jejich horoskop právě z nich vychází. Stejně jako zvěrokruh a čínský horoskop symbolizuje zvířenu, tak ten keltský zase druhy stromů.

Moudrá a laskavá jabloň

23.12. - 1.1.25.6. - 4.7.

Lidé ve znamení Jabloně jsou něžní i štědří, empatičtí a citliví. Milují a chtějí být milováni, mimo jiné flirt jim jde od ruky. Někdy se nechají unést a jednají impulzně. Ze své podstaty nikomu nepotřebují škodit, naopak touží po štěstí a dokáží ho také přát ostatním. I když jsou tito lidé chytří, rádi se vzdělávají a touží po nových zkušenostech, tak se u nich nikdy nesetkáte s povyšováním na druhé. Oni takoví totiž opravdu nejsou.

Kreativní jedle

2. - 11. 1.5.7. - 14.7.

Na jednu stranu působíte uzavřeně, ale za vaší slupkou nepřístupnosti se skrývá velké a citlivé srdce. Vynikáte kreativními schopnosti, na problémy se umíte dívat z jiného, pro vás prospěšného úhlu. Jste tvrdohlaví a jděte si za svým, ať to stojí cokoliv. Nebojte se prosadit v umělecké sféře a nezakazujte si nic, co by vás mohlo udělat šťastnými. Možná si nevědomě šlapete po štěstí. A to je přece velká škoda.

Pohodář jilm

12.1. - 22.1.14.7. - 24.7.

Vyzařují nadpozemskou pohodu, šíří ve společnosti a kolem sebe báječnou náladu. Milujete smích a také jste rádi terčem obdivu, ostatně váš zevnějšek je velmi působivý. A osoby opačného pohlaví přitahujete s nebývalým úspěchem. Ovšem trvalé a dlouhodobé vztahy nejsou až tak moc, co pro vás. Přece jenom jste v rámci pozornosti jiných doslova na „roztrhání“. A rozhodně pozor na tzv. hrátky s ohněm. Jednou vám to nemusí vyjít.

Chytrý, ale chladný cypřiš

25.1. - 3.2.26.7. - 4.8.

Zrozenci v tomto znamení podléhají svým vrtochům a jejich rozhodování okolí málokdo odhadne. Vládnete inteligencí, rozumem a na ostatní působíte někdy tajnůstkářsky, až odtažitě. A rozhodně ze všeho nejvícmilujete svoji nezávislost, kterou si nenecháte vzít. Pokud omezování svobody vycítíte ve vašem svazku, tak z něho vycouváte raz dva.

Zvídavý topol

4.2. - 8.2.1.5. - 14.5.5.8. - 13.8.

Vaše záměry jsou vyloženě velkomyslné, milujete stále něco objevovat, poznávat a ledasčemu, co vás zajímá, přijít na kloub. Váš názor umíte komunikovat tak, abyste se nikoho nedotkli a přitom si zachovali hrdost a důstojnost. Skvěle je vám v přírodě a prcháte do ní častěji, než do nákupních center. Mnohdy se ale stane, že lidé v tomto znamení zahořknou až na půdu. Tak na to pozor!

Odhodlaný cedr

9.2. - 18.2.14.8. - 23.8

Vás příroda odkázala k velkým věcem, umíte se skvěle rozhodovat, talentu máte na rozdávání a krásy stejně tak. Odškrtáváte si sny jakoby se nechumelilo a především jste pro velkou většinu z nás inspirativní až až. Milujete erotično, flirt a všechno co, s tím souvisí. Zřejmě to ukazuje na skvělé milenecké schopnosti a vášnivý milostný život.

Praktická borovice

19.2. - 29.2.24.8. - 2.9.

Váš život je postaven na ryze praktických základech a v tomto duchu budete pokračovat i nadále. Nepatříte mezi snílky, a o co se nezasloužíte sami, s tím kdovíjak nepočítáte. Mimo jiné ve vás dřímá báječný organizační talent a tak máte všechno a všechny pod palcem. Na poli lásky to ale jde obecně ztuha. Neberte tento fakt jako konečný a usilujte o to, abyste si i v rámci lásky sáhli na štěstí.

Komplikovaná vrba

1.3. - 10.3.3.9. - 12.9.

Hlavním a zásadním problémem je jejich problematická povaha, která nemusí být pro všechny akceptovatelná. Mají sklony k agresi, často vyvolávají hádky, oplývají pesimismem a navíc umí ublížit slovem a tít do živého. Ve své podstatě bytí jsou vrby velmi citlivé, i když před ostatními dělají ramena, že se jich to či ono nijak nedotklo. Dokáží být skromné, ale pokud to realita umožňuje snadno si zamilují okázalost a přepych. Lidé ve znamení vrby mají sklony k vypočítavosti a manipulaci. Také intriky jim nejsou cizí.

Obětavá lípa

11.3. - 20.3.13.9. - 22.9

Lípy vyznačuje dobrosrdečnost, upřímný zájem a také nekonečná pohoda a mír vládnoucí všude kolem ní. Pokud vám někdo ublíží, bez potíží dokážete odpustit, nevytahujete staré křivdy a své blízké chcete chránit a milovat. Jen pozor na to, aby vás kdekdo nevyužíval. Takové zjištění totiž vaši povahu může zlomit.

Spolehlivý dub

21.3.

Stejně jako se jedná o vzrostlý a silný strom, tak také o člověka, který se v tomto znamení narodil. Chyby a nezdary si nebere osobně, ani je nepovažuje za prohry velkého kalibru. Prostě se ponaučí, příjme je a jde dál. Můžete se na něj vždycky spolehnout a on vás nezklame, jistotu spatřuje ve stereotypu, který sám dobře zná.

Tichá líska

22.3. - 31.3.24.9. - 3.10.

Zrozenci ve znamení Lísky jsou rádi v pozadí, nepotřebují budit pozornost a platí spíše za introvertní. Když milují, mají potřebu se rozdat, jsou bystří a často přicházejí s báječnými nápady, které se jen tak někde nevidí. Ve své podstatě jsou považovány za dobráky se srdcem na dlani, nešetří milým slovem a nesnášejí hádky. Pokud však lísku podvedete, nikdy vám to nezapomene a bude se trápit. Kritika, byť konstruktivní, je mnohdy zabolí.

Pedantský jeřáb

1.4. - 10.4.4.10. - 13.10.

Jako milenci platí za vášnivé, nenechají se jen tak opít rohlíkem a často je jejich partnerské soužití komplikované a náročné. Co se týká zajištění rodiny, tak Jeřáb střeží rodinnou kasu, jako rodiče jsou přísní a disciplinovaní ve výchově. Netoužíte po pozornosti ve společnosti, spíše se drží vzadu a pomlouvat není nic pro ně. Často oplývají báječným vkusem a také uměleckým nadáním.

Vůdcovský javor

11.4. - 20.4.14.10. - 23.10.

Zrozenci ve znamení Javoru se cítí jako ryby ve vodě na vedoucích pozicích. Získání takového místa jim předurčuje inteligence, přehled, ambice a především umění nacházet nevšední řešení, které by ostatní nenapadlo. Mají spády myslet si, že jsou nejlepší a znevažovat důležitost jiných lidí, popřípadě spolupracovníků. Partnera hledají tolerantního a maximálně přizpůsobivého, oni takoví totiž sami nejsou.

Žárlivý ořešák

21.4. - 30.4.24.10. - 11.11.

Pokud vedete firmu a hledáte nekompromisní, autorativní a silné jedince, které tíhnou ke svým cílům a neschází jim ambice, vyberte si člověka ve znamení Ořešáku. Jeho obchodní strategie jsou důmyslné, inovativní a v praxi nadmíru účinné. V byznysu jsou sice úspěšní až běda, ale s láskou to jejich partneři snadné nemají. Ořešáci jsou zbytečně moc žárliví, vyžadují maximální přizpůsobivost, a to i za předpokladu, že oni sami touto vlastností neoplývají. Jsou terčem obdivu a také se pokládají za vzor svého okolí.

Paličatý kaštan

15.5. - 24.5.12.11. - 21.11.

Osoby narozené ve znamení Kaštanu vynikají bezbřehou tvrdohlavostí a jsou umínění až až. Ve své podstatě bojují za pravdu, hrají podle pravidel a rozhodně nesnáší bezpráví. Žijí podle plánu (dle svých životních zásad a přesvědčení). Je poměrně náročné získat si jejich důvěru a lásku. Pokud se ale tak stane, věřte, že je to na celý život.

Úspěšný jasan

25.5. - 3.6.22.11. - 1.12.

Jeden by mohl říct, že toto znamení je narozeno pod šťastnou hvězdou, z druhého pohledu to není jenom o štěstí, ale o tom, že se Jasan dokáže postarat a výborně se zařídit. Bezchybně naplánuje jak dovolenou, tak třeba cestičku vedoucí ke splnění svých přání a snů. Ve vztahu rád svého partnera chrání a pečuje o něj. S mnohými plusy ale přicházejí i minusy. Jasan má také vysoké nároky na ostatní. A sám chce pro sebe jen to a ty nejlepší.

Přemýšlivý habr

4.6. - 13.6.2.12. - 11.12.

Lidé, které charakterizuje Habr, touží v životě po uznání, zcela ho nadchnete tím, když oceníte jeho práci či záměr. Naopak daří-li se více ostatním, často podlehne závistivým myšlenkám, on sám totiž chce vyniknout a budit pochvaly. Pečuje také o svůj vzhled, hýčká se. Jeho nároky jsou však mnohdy oříškem pro potencionální partnery. Habr má v otázce lásky hlavu plnou ideálů. Avšak realita je mnohdy zcela jinde

Nezávislý fíkovník

14.6. - 23.6.12.12. - 21.12.

Vaše myšlenky jsou originální, nápady výjimečné, tíhnete k rodině. Milujete děti a zahrnujete je láskou. Druhé dokážete okouzlit, a to především díky své auře vonící po bezstarostnosti a nezávislosti. Nestěžujete si a dáváte najevo, že svůj život milujete takový, jaký je. Vaše mínus značí občasná lenost. Máte namířeno prožít šťastný a plnohodnotný život. Jen tak dál!

Věrná bříza

24.6.

Zrozenci ve znamení Břízy sami o sobě dost přemýšlí a mnohdy se také trápí. Dokáže si zbytečně ubližovat vnitřními, avšak v přemíře zbytečnými úzkostmi. Sami se jich zbavují jen stěží. Touží po partnerech, kteří jsou vyrovnaní, empatičtí a pomohou ji jejich obavy a strasti utnout a zaplašit.Pokud se zamilují, jsou věrní až za hrob. Nevěra pro ně není.

Klidný olivovník

23.9.

Oliva miluje žít v souvislosti s přírodou. Touží po harmonickém životě, často medituje a miluje hřejivé sluneční paprsky. Její chování je plné dobrotivosti. Na to dobré si navíc dokáže počkat a nikam nekvaltuje. Zrozenci ve znamení Olivy se rádi usmívají a vynikají také moudrostí. Co ale k životě nepotřebují je právě popularita.

Opatrný buk

22.12.

Risk pro lidi v tomto znamení moc neznamená, dřív, než do něčeho jdou, si raději všechno promyslí. Své jednání se snaží vybalancovat na rozumu, emocemi v těchto případech raději šetří. V práci dosahují úspěchu, pracují proto velmi často na vyšších pozicích. V lásce jsou stálí, umí vést i motivovat druhé.

-lz-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.