Prima maminka

23. února 2017 14:00

Martina Čerňanská

Knižní čtvrtek: Žhavé novinky napříč všemi žánry

V posledních dnech vyšlo mnoho zajímavých titulů, které rozhodně stojí za přečtění. Abychom vám ulehčili práci, vybrali jsme pro vás napříč žánry ty podle nás nejlepší.

Ať už máte rádi detektivky, thrillery, romantické přírody nebo populárně naučnou literaturu, určitě vám min. jedna kniha padne do oka.

Vždy, jen co skončí vánoční období, se na knižních pultech objeví mnoho titulů o hubnutí, zdravém životním stylu a v poslední době také o detoxu.

Rozhodně stojí za přečtění kniha Detox od Cinzia Trenchi. Prostřednictvím této knihy, která obsahuje soustu krásných obrázků a srozumitelných receptů, budete objevovat potraviny, které vám mohou pomoci s detoxikací organismu a zlepšením imunity, jež je důležitá pro vypořádání se s každodenním shonem i sezonními změnami počasí.

Pokud máte rádi přírodní kosmetiku a koketujete s myšlenkou, že byste si ji začaly dokonce vyrábět samy doma, sáhněte po Kráse z přírody od Juliette Gogginové a Abi Rightonové. V knize naleznete více než třicet výborných receptů na výrobky pro péči o pleť i celé tělo, nezapomeneme ani na vlasy či požitek z koupele. Postupy a návody jsou jednoduché, doplněné názornými fotografiemi, které vás povedou krok za krokem a poradí i s možnými výrobními obtížemi.

Viděli jste film Divočina se skvělou Reese Witherspoon? Autorka knižní předlohy, bestselleru Divočina, shromáždila do jednoho svazku své sloupky, které uveřejňovala v novinách pod pseudonymem Sugar a v nichž radila lidem s nejrůznějšími osobními problémy. A vznikla skvělá kniha Velká cesta k sobě samému – Nepřikrášlené rady o lásce, životě a jiných katastrofách.

Knižní čtvrtek 22. 2. lifestyle; foto: archiv vydavatelství

Baví vás detektivky, thrillery či napínavé psychologické zápletky? Pak neváhejte a začtěte se do knihy Noční lov od Roberta Bryndzy, který je autorem celosvětově velmi úspěšné Dívky v ledu. I tentokrát je hlavní hrdinkou netradiční detektiv – šéfinspektorka Erika Fosterová,

Dům smrti od autora Bernharda Aichnera je volné pokračování úspěšného titulu Přítelkyně smrti. Při exhumaci na innsbruckém hřbitově najdou přítomní v rakvi dvě hlavy a čtyři nohy. Jde o vraždu. A jen jedna osoba přichází jako pachatelka v úvahu, funebračka Blumová, majitelka pohřebního ústavu.

Je to už deset let, co beze stopy zmizela čtrnáctiletá dcera senátora Lombarda. Případ nikdy nebyl vyřešen. Když však Gibson Vaughn, bývalý mariňák a mimořádně schopný hacker, dostane fotografii, na níž je Suzanne, jeho nejlepší kamarádka z dětství zachycena v době, kdy už se pohřešovala, pouští se do vlastního pátrání. Jenomže podle všeho není jediný, kdo se o osud ztraceného děvčete začne znovu zajímat… Vynikající, akcí nabitý politický thriller Příliš krátký provaz od Matthew FitzSimmonse rozhodně zaslouží vaši pozornost!

Knižní čtvrtek 22. 2. detektivky; foto: archiv vydavatelství

Pokud máte rádi neuvěřitelně vtipné postřehy o životě, mateřství a vůbec obyčejném chodu domácnosti jedné matky, Lucie Nachtigallové, tak sáhněte pod ruhém dílu úspěšného Deníku fejsbukové matky. Věřte, že se budete smát od první do poslední stránky. Stejně jako u prvního dílu i zde platí, že knihu můžete začít číst zepředu, zezadu nebo třeba i odprostřed, a přesto vám nic neuteče.

Knihu Milostné dopisy slavných mužů může televizní divák znát z úspěšného Sexu ve městě, kde z knížky předčítá hlavní hrdinka panu Božskému. Nyní i vy máte možnost zjistit, co svým láskám psali Ludwig van Beethoven, Victor Hugo, James Joyce, Franz Kafka, Jack London, Wolfgang Amadeus Mozart, Theodore Roosevelt, Lev Nikolajevič Tolstoj, Vincent Van Gogh nebo Voltaire a mnoho dalších.

Australská spisovatelka Liana Moriarty přichází s dalším skvělým titulem Sedmilhářky. Tato kniha sice není úplnou novinkou, ale její sláva přišla mj. se zfilmováním příběhu do podoby TV seriálu. Takže pokud jste ji v roce 2015, kdy vyšla v Česku poprvé, minuly, teď se na ni zaměřte. Protože jak o ní řekl slavný Stephen King: "Po čertech dobrá kniha. Zábavná i děsivá."

Knižní čtvrtek 22. 2. ženy; foto: archiv vydavatelství


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.