Prima maminka

11. července 2016 04:20

Martina Čerňanská

Letní čtení: 5 knih, které stojí za to vzít na dovolelenou – část první

Dovolenou máte naplánovanou a teď už jen vybrat to správné čtení. Protože kdy jindy si najdete čas na přečtení něčeho dobrého, než když máte několik dnů v kuse volno?

Ale protože kapacita zavazadla není na cestách neomezená, je důležité vybrat ty správné knihy. Tedy pokud nevlastníte čtečku knih. Ale i pro vás je tento výběr určen – v dnešní době není problém sehnat všechny tituly i v elektronické podobě.

Projděte si náš výběr a věříme, že více jak polovinu knih si budete chtít přečíst. Je tam totiž pro každého něco!

Na Štědrý den objeví rozhlasová moderátorka Christine ve schránce dopis od ženy, která se chystá spáchat sebevraždu. Druhý den ráno zavolá do rádia muž a obviní ji z toho, že nic nepodnikla. Brzy se obvinění, hrozby a urážky znásobí, jako by se někdo snažil převzít kontrolu nad jejím životem... Co když jsou naši blízcí jiní, než se zdá? Poté, co Martin Servaz dostane obálku s kartou od hotelového pokoje, v němž před rokem spáchala sebevraždu jakási umělkyně, je jasné, že si někdo přeje, aby se vrátil zpátky do práce...

Kniha Tma je od Bernarda Miniera, autora knižních hitů Mráz a Kruh.

Vydalo nakladatelství XYZ a koupíte ji za 359 Kč.

Jeden Brit v Bruselu. Dvě Francouzky. A opravdu velká kupa merde. Merde je zpátky a tentokrát si Stephen Clarke vzal na mušku svého britského ostrovtipu opravdu velké zvíře – byrokratický aparát Evropské unie. Do Bruselu se právě vydal také Angličan Paul West, aby byl k ruce francouzské poslankyni Evropského parlamentu. Na vlastní oči se tak může přesvědčit, jaký je to neskutečný blázinec.

Přečtěte si i předchozí díla autora Stephena Clarkeho Už zase skáču přes Merde! a Celkem jde o Merde.

Knihy vydalo nakladatelství Plus a koupíte je za cca 269 Kč za kus.

Druhý díl kriminální série Akta Enzo. Během degustačního turné po nepříliš známém vinařském regionu Gaillac zmizí nejlepší světový kritik vín Gil Petty. O rok později je nalezen ve vinici na jihozápadě Francie, oblečený do karmínového roucha Řádu božské láhve, společnosti, která se věnuje propagaci gaillackých vín. Přivázaný ke kříži stál jako morbidní strašák mezi řádky zralé vinné révy a zjevně byl celou dobu předtím uchováván v červeném víně. Pettyho vrah nikdy nebyl dopaden. Když se po třech letech Enzo Macleod do odloženého případu znovu pustí...

Určitě si také přečtěte také 1. díl této série od autora Peter May: Výjimeční lidé, rozhodně stojí za to. Právě teď ho sežene jako paperback za krásných 169 Kč ve všech větších knihkupectví.

Knihy vydalo nakladatelství Host.

Johan Andersson – díky svým nesčetným pobytům v base nazývaný jednoduše „zabiják Anders“ – je čerstvě na svobodě. Potřebuje novou práci a stejně tak přátele. Do rány mu přijde vychytralá pastorka Johanna Kjellanderová, která se kvůli svému ateistickému smýšlení ocitne na dlažbě. Společně s hotelovým recepčním Perem Perssonem založí „Agenturu pro ubližování na zdraví“ se zabijákem Andersem v roli smluvního násilníka. Kšefty běží báječně. Dokud se zabiják Anders nezačne ptát po vyšším smyslu toho všeho, nezačne se najednou zajímat o boha a nezačne být laskavý a mírumilovný. Jenže bossové stockholmského podsvětí s ním mají nevyřízené účty a zabijáka Anderse i s jeho přáteli pořádně zmáčknou...

Knihu napsal Jonas Jonasson, autor bestsellerů Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel a Analfabetka, která uměla počítat. Pořídíte za 349 Kč ve všech knihkupectví.

Nová povídková kniha slavného mistra napětí obsahuje i texty, které ještě nikdy knižně nevyšly! Každý příběh je navíc opatřen úvodem o tom, kdy a jak vznikal a co vedlo Stephena Kinga k tomu, aby ho vytvořil. Povídky spojuje téma morálky, viny a posmrtného života – při čtení máme možnost si klást řadu závažných otázek, například co bychom udělali jinak, kdybychom viděli do budoucnosti nebo kdybychom mohli napravit minulost. „Ty povídky jsem napsal pro vás,“ říká King. „Zkoumejte je po libosti, ale buďte opatrní. Ty nejlepší mají zuby.“

Tyto skvělé hororové povídky vydalo nakladatelství BETA Dobrovský a koupíte je za 357 Kč.

Podívejte se i na další knižní výběry, které jsme pro vás připravili:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.