Prima maminka

15. srpna 2016 04:50

Martina Čerňanská

Letní čtení: 5 knih, které stojí za to vzít na dovolenou – část druhá

Je sice už půlka srpna, ale jistě spousta z vás má ještě před sebou vytouženou dovolenou. A k letní dovolené patří stejně jako slunce i dobrá kniha. A proto vám přinášíme už druhý výběr letního čtení.

A protože kapacita zavazadla není na cestách neomezená, je důležité vybrat ty správné knihy. Tedy pokud nevlastníte čtečku knih. Ale i pro ty z vás je tento výběr určen – v dnešní době není problém sehnat všechny tituly i v elektronické podobě.

Projděte si náš výběr, věříme, že více než polovinu knih si budete chtít přečíst. Je tam totiž pro každého něco!

Šik jako Francouzska

autor: Isabelle Thomasová, Frédérique Veyssetová

Jestli má někdo módu v malíčku, tak jsou to právě Francouzky. Tato kniha je vlastně takový praktický průvodce módou, svůdností a elegancí ve francouzském stylu, plný rad a tipů, jak pozměnit svůj šatník a vytříbit si osobní styl.

Kniha vychází z rozhovorů s návrháři a lidmi, zabývajícími se módou a stylem, a přidává rady, čemu se vyhnout, čím zakrýt nedostatky a zdůraznit přednosti a hlavně – jak si s módou pohrávat tak, aby přinášela radost. Nechybí ani tipy, kde v Paříži nejlépe nakupovat módní kousky i oblečení s nadčasovou elegancí.

Knihu vydalo nakladatelství Ikar – Euromedia Group a pořídíte ji za 314 Kč

Útěk

autor: Peter May

Žhavá novinka, která vychází právě v těchto dnech!

Je rok 1965 a pětice mladíků v čele se sedmnáctiletým Jackem Mackayem opouští své domovy v Glasgow a míří do Londýna s cílem prosadit se v hudebním světě. Chlapci doma nechávají nudný život a své rodiny a utíkají za slávou a štěstím. Brzy ale zjistí, že skutečnost nemá s jejich sny nic společného, a tři z nich se po několika týdnech vracejí domů s nenávratně poškozenými životy.O padesát let později dojde v Londýně k brutální vraždě a tři muži, nyní téměř sedmdesátníci, se opět vydávají na známá místa hledat odpovědi na otázky, které je po pět desetiletí strašily a ničily jim život.

Vydalo nakladatelství Host. Knihu koupíte za 349 Kč.

To prší moře

autor: Radka Třeštíková

Autorku Radku Třeštíkovou jistě netřeba představovat. Její novinka Bábovky patří již několik týdnů mezi nejprodávanější knihy a již jsme vám o ní psali (recenzi najdete zde).

Vyzkoušejte i její loňskou knihu – To prší moře. Příběh o Hance, ke které osud nebyl nakloněn – rozvod rodičů, nešťastná láska, smrt rodičů...

Hanka obtížně hledá způsob, jak se se vším vyrovnat, hledá někoho, o koho by se mohla opřít. Zprvu jí pomáhá babička, jejíž životní příběh jako by předznamenal i Hančiny osudy. A pak potká o hodně let staršího Huberta, který jí dělá, co jí na očích vidí. Ale bylo jejich setkání opravdu náhodné, nebo Hubert sleduje svůj vlastní cíl?

Vydalo nakladatelství Motto a knihu koupíte za 296 Kč.

Kulka

autor: Mary Louise Kellyová

Toto je přesně ta kniha, kterou neodložíte, dokud neotočíte poslední list...

Když profesorku francouzské literatury Caroline začne pobolívat zápěstí, ani v tom nejdivočejším snu by ji nenapadlo, že preventivní magnetické rezonance odhalí kulku v oblasti krčních obratlů… Šokovaná Caroline se následně dozvídá, že je adoptovaná, protože její biologické rodiče zastřelili v Atlantě, když jí byly tři roky. Pachatel nebyl nikdy dopaden.

Caroline tedy vyhledá novináře, který o vraždě kdysi psal. Ten jí navrhne, že s ní udělá interview, což by mohlo přitáhnout pozornost veřejnosti, aby se o své minulosti mohla dozvědět více. Jenomže i vrazi čtou noviny…

Vydal Knižní klub – Euromedia Group, cena 349 Kč.

Ostrov s vůní chleba

autor: Jenny Colganová

Tato kniha vás dostane svojí pohodovostí a optimismem...

Představte si, že dlouhá léta žijete s přítelem, s nímž vlastníte prosperující podnik, bydlíte v luxusním bytě, chodíte do vybrané společnosti a zdá se vám, že už to ani jinak být nemůže. A pak přijde bankrot, váš vztah to zničí a vy najednou nemáte nic.Chce to velkou odvahu začít znova. Třicetiletá Polly to dokázala. Bez prostředků, bez přátel se ocitla na přílivovém ostrově v Cornwallu. A po práci v designérském studiu začala péct chleba a zjistila, že hníst těsto rukama je pro její bolavou duši zázračný lék. Chtěla zde zůstat jen tak dlouho, než se zase postaví na nohy, ale nakonec zjistila, že tenhle kouzelný ostrov jí zcela učaroval.

Vydalo Argo, 298 Kč

Podívejte se i na další knižní výběry, které jsme pro vás připravili:

Připravila: Martina Hrušková


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.