Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Letní čtení: 5 knih, které stojí za to vzít na dovolenou – část druhá

Je sice už půlka srpna, ale jistě spousta z vás má ještě před sebou vytouženou dovolenou. A k letní dovolené patří stejně jako slunce i dobrá kniha. A proto vám přinášíme už druhý výběr letního čtení.
Vydáno: 15.08.2016
Letní čtení: 5~knih, které stojí za to vzít na dovolelenou – část druhá
Letní čtení: 5~knih, které stojí za to vzít na dovolelenou – část druhá Autor: thinkstock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

A protože kapacita zavazadla není na cestách neomezená, je důležité vybrat ty správné knihy. Tedy pokud nevlastníte čtečku knih. Ale i pro ty z vás je tento výběr určen – v dnešní době není problém sehnat všechny tituly i v elektronické podobě.

Projděte si náš výběr, věříme, že více než polovinu knih si budete chtít přečíst. Je tam totiž pro každého něco!

 

 

Letní čtení: 5 knih, které stojí za to vzít na dovolelenou – část druhá šik Foto:

Šik jako Francouzska

autor: Isabelle Thomasová, Frédérique Veyssetová


Jestli má někdo módu v malíčku, tak jsou to právě Francouzky. Tato kniha je vlastně takový praktický průvodce módou, svůdností a elegancí ve francouzském stylu, plný rad a tipů, jak pozměnit svůj šatník a vytříbit si osobní styl.

Kniha vychází z rozhovorů s návrháři a lidmi, zabývajícími se módou a stylem, a přidává rady, čemu se vyhnout, čím zakrýt nedostatky a zdůraznit přednosti a hlavně – jak si s módou pohrávat tak, aby přinášela radost. Nechybí ani tipy, kde v Paříži nejlépe nakupovat módní kousky i oblečení s nadčasovou elegancí.

Knihu vydalo nakladatelství Ikar – Euromedia Group a  pořídíte ji za 314 Kč

 

Letní čtení: 5 knih, které stojí za to vzít na dovolelenou – část druhá útěk Foto:

Útěk

autor: Peter May

Žhavá novinka, která vychází právě v těchto dnech!

Je rok 1965 a pětice mladíků v čele se sedmnáctiletým Jackem Mackayem opouští své domovy v Glasgow a míří do Londýna s cílem prosadit se v hudebním světě. Chlapci doma nechávají nudný život a své rodiny a utíkají za slávou a štěstím. Brzy ale zjistí, že skutečnost nemá s jejich sny nic společného, a tři z nich se po několika týdnech vracejí domů s nenávratně poškozenými životy.
O padesát let později dojde v Londýně k brutální vraždě a tři muži, nyní téměř sedmdesátníci, se opět vydávají na známá místa hledat odpovědi na otázky, které je po pět desetiletí strašily a ničily jim život.

Vydalo nakladatelství Host. Knihu koupíte za 349 Kč.

 

Letní čtení: 5 knih, které stojí za to vzít na dovolelenou – část druhá radka Foto:

To prší moře

autor: Radka Třeštíková

Autorku Radku Třeštíkovou jistě netřeba představovat. Její novinka Bábovky patří již několik týdnů mezi nejprodávanější knihy a již jsme vám o ní psali (recenzi najdete zde).

Vyzkoušejte i její loňskou knihu – To prší moře. Příběh o Hance, ke které osud nebyl nakloněn – rozvod rodičů, nešťastná láska, smrt rodičů...

Hanka obtížně hledá způsob, jak se se vším vyrovnat, hledá někoho, o koho by se mohla opřít. Zprvu jí pomáhá babička, jejíž životní příběh jako by předznamenal i Hančiny osudy. A pak potká o hodně let staršího Huberta, který jí dělá, co jí na očích vidí. Ale bylo jejich setkání opravdu náhodné, nebo Hubert sleduje svůj vlastní cíl?

Vydalo nakladatelství Motto a knihu koupíte za 296 Kč.

 

 

Letní čtení: 5 knih, které stojí za to vzít na dovolelenou – část druhá kulka Foto:  

Kulka

autor: Mary Louise Kellyová

Toto je přesně ta kniha, kterou neodložíte, dokud neotočíte poslední list...

Když profesorku francouzské literatury Caroline začne pobolívat zápěstí, ani v tom nejdivočejším snu by ji nenapadlo, že preventivní magnetické rezonance odhalí kulku v oblasti krčních obratlů… Šokovaná Caroline se následně dozvídá, že je adoptovaná, protože její biologické rodiče zastřelili v Atlantě, když jí byly tři roky. Pachatel nebyl nikdy dopaden.

Caroline tedy vyhledá novináře, který o vraždě kdysi psal. Ten jí navrhne, že s ní udělá interview, což by mohlo přitáhnout pozornost veřejnosti, aby se o své minulosti mohla dozvědět více. Jenomže i vrazi čtou noviny…

Vydal Knižní klub – Euromedia Group, cena 349 Kč.

Letní čtení: 5 knih, které stojí za to vzít na dovolelenou – část druhá ostrov Foto:  

Ostrov s vůní chleba

autor: Jenny Colganová

Tato kniha vás dostane svojí pohodovostí a optimismem...

Představte si, že dlouhá léta žijete s přítelem, s nímž vlastníte prosperující podnik, bydlíte v luxusním bytě, chodíte do vybrané společnosti a zdá se vám, že už to ani jinak být nemůže. A pak přijde bankrot, váš vztah to zničí a vy najednou nemáte nic.Chce to velkou odvahu začít znova. Třicetiletá Polly to dokázala. Bez prostředků, bez přátel se ocitla na přílivovém ostrově v Cornwallu. A po práci v designérském studiu začala péct chleba a zjistila, že hníst těsto rukama je pro její bolavou duši zázračný lék. Chtěla zde zůstat jen tak dlouho, než se zase postaví na nohy, ale nakonec zjistila, že tenhle kouzelný ostrov jí zcela učaroval.

Vydalo Argo, 298 Kč

 

 

Podívejte se i na další knižní výběry, které jsme pro vás připravili:

Knižní tipy: 5 novinek od českých autorů

Knižní výběr pro tento týden je tu. Tentokrát jsme pro vás vybrali 5 titulů od českých autorů - 3 ženy a 2 muži. Rovnou se ale přiznáváme, že u jedné autorky jsme udělali trochu výjimku - Kateřina Janouchová je švédsky publikující spisovatelka a novinářka, ovšem jak už jméno napovídá, českého původu. Dcera Františka Janoucha a AdyKolmanové od svých deseti let žije ve Stockholmu, kde se její rodina usadila v roce 1974 po zbavení jejího otce československého občanství.

Bábovky

Bábovky

autor: Radka Třeštíková

Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má její sestra tak špatný vztah se svou dcerou? Jak se cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil a kdo je bude muset nakonec vrátit? Nová kniha Radky Třeštíkové čtenářky překvapí upřímnou zpovědí žen, v jejichž vzájemně propletených příbězích nechybí ironie, humor, bolest, nenávist ani láska.
vydal: Motto
cena: 299 Kč

Knižní novinky: 5 napínavých thrillerů, které vám nedají spát

Dnes jsme pro vás vybrali 5 žhavých knižních novinek, které vám možná doslova nedají spát. Za prvé jsou čtivé, hodně. A za druhé...no... místy až mrazivé...

Ohrožená

Ohrožená

autor: Rachel Abbottová
Když mladou dívku srazí auto a ona zůstane ležet polomrtvá u silnice, malou obcí Little Melham to otřese. Jak to, že byla Abbie tak pozdě v noci venku, a jak to, že se po ní nikdo nesháněl? Šéfinspektor kriminálky Tom Douglas si myslel, že v Little Melhamu najde poklidné útočiště před každodenním pracovním vypětím. Jenže s tím, jak je postupně vtahován do pavučiny lží, mu všechny instinkty napovídají, že Abbie potkalo něco víc než jen tragická nehoda. Celou pravdu – co tu noc dělala Abbie venku a kdo onen vůz řídil – zná jediný člověk. Pro tuto osobu věstí nehoda pohromu a někdo bude muset zaplatit...
vydal: Mladá Fronta
cena: 299 Kč

Knižní tipy: 5 novinek, které by si každá žena měla přečíst

Tentokrát jsme pro vás připravili takový čistě dámský výběr, ze kterého si jistě každá z vás vybere:) Pro ty co rády vaří kuchařka, kterou všichni v redakci naprosto zbožňujeme. Pro milovnice francouzského šarmu vyšlo pokračování Madame Chic. Ty, co se rády od srdce zasmějí, se jistě pobaví u Deníku fejsbukové matky. Potřebujete si jen oddychnout u dobré beletrie? Pak rozhodně neuděláte chybu, pokud sáhnete po nové knéžce od Sandry Brown či Jojo Moyesové.

Deník fejsbukové matky

1141-denik-fejsbukove-249

autor: Lucie Nachtigallová
Je to kniha, ve které nenajdete klasický začátek ani konec. Nemá strhující děj, ba ani žádnou hlavní dějovou linku. Nemá ani ilustrátora či slavného spisovatele, jak bývá zvykem. Nemá dokonce kladného či záporného hrdinu. Můžete ji začít číst zepředu, zezadu, nebo třeba i odprostřed, a přesto vám nic neuteče. Je totiž poskládaná ze statusů. Napsala je jedna "obyčejná" matka, která má neobyčejný smysl pro humor, sebeironii a schopnost vypointovat své příběhy coby maminky na mateřské dovolené do statusů, ve kterých se budete možná poznávat i vy a u jejichž čtení se budete nepřetržitě usmívat.


vydal: Omega
cena: 249 Kč

 

Knižní tipy: 5x pro dokonalou postavu

Tentokrát jsme si pro vás nepřipravili tak úplně odpočinkový knižní výběr...vybrali jsme 5 knih, které se zabývají zdravým životním stylem a především sportem! Tak žádné výmluvy a s chutí do toho :).

Agátina cesta k dokonalé postavě

Fitness knihy 15 agáta

autor: Agáta Prachařová, Jana Krátká
Zkuste se nechat inspirovat Agátou. Známá česká moderátorka a modelka představuje vlastní cestu k dokonalé postavě. Deníkovou formou předává letité zkušenosti s formováním svého těla. Spolu s odbornicí na výživu Janou Krátkou se s vámi podělí o užitečné rady a tipy, které odzkoušely doslova na vlastní kůži. Zjistíte co jíst a jak cvičit, abyste měly postavu, po které toužíte.
vydal: Cpress
cena: 249 Kč

Knižní tipy: 5x sladké pečení

Sladká první republika

Knižní tipy: 5x sladké pečení

autor: Kristina Šemberová, Eva Všetíčková
Sladké tuzemské dědictví se rozhodly oživit gastronomické novinářky Kristina Šemberová a Eva Všetíčková a posbíraly jedinečné recepty na české sladkosti z let 1918–1938. Objevily zapomenuté poklady, neobvyklé kombinace surovin i postupy a výsledkem je kolekce více než 100 nejzajímavějších receptů na české prvorepublikové sladkosti s nádhernými fotografiemi Davida Tureckého.
vydal: Virtue CS
cena: 399 Kč

 

Připravila: Martina Hrušková

Článek je zařazen v: knižní tipy, knižní novinky, čtení na léto, letní čtení, čtení na pláži, čtení k vodě
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama