Celebrity

12. ledna 2017 14:00

Martina Čerňanská

Lukáš Vaculík a Tereza Kostková: Temný Kraj je stoprocentní reál

Již tuto neděli startuje na Primě jeden z nejoblíbenějších detektivních seriálů – Temný Kraj. V čele s idolem ženských srdcí Lukášem Vaculíkem právem patří k nejsledovanějším. A právě s ním a jeho seriálovou kolegyní Terezou Kostkovou vám nyní přinášíme rozhovor.

Odborník na sériové vraždy Petr Kraj (Lukáš Vaculík) odjíždí odpočívat na poklidný venkov na svou zchátralou chalupu, starou faru po strýci, kam neměl čas jezdit. Jeho dosavadní život nečekaně nabere úplně jiný směr, když najde opuštěného zraněného psa a zároveň přijde na spojitost mezi svými rozdělanými případy v Praze a vraždami žen na venkově, které připomínají tajemnou pověst o čarodějnici. Potvrdí se Petrovo podezření, že jde o sériové vraždy? Najde společnou řeč se svéráznou trojicí okresních policajtů, kteří s vyšetřováním vražd nemají zkušenosti?

To vše se brzy dozvíte v detektivním seriálu Temný Kraj, jehož 1. díl můžete sledovat již tuto neděli ve 20.15 na Primě.

Petr Kraj (Lukáš Vaculík)

 • Jak byste divákům představil svou postavu?

Petr Kraj je takový samorost, který celý život na kriminálce vyšetřoval sériové vraždy, pak se mu přihodí zdravotní problém a on přesídlí na venkov, kde se uvolní od všeho spěchu a shonu. Uvědomí si, že práce není alfou a omegou života, a to se myslím, týká každého z nás. A vždycky si to uvědomíme ve chvíli, kdy nastane nějaký problém. Tak je to v životě ať se zdravím, nebo ženami, až když člověk něco ztrácí, tak si uvědomí, že mu na tom záleželo nebo že to měl rád. V příběhu Petr získá čtyřnohého parťáka, psa Egona. A i když se na začátku tváří, že se vlastně moc nemusí, tak k sobě přilnou.

 • Jak jste se s psím hereckým kolegou Egonem sžíval? Máte psa?

Naši vždycky měli psy a já je mám strašně rád. A tenhle je bezvadný, já říkám, že je nedomazlený. Mám pocit, že scény, kde měl hrát, že mě moc nemusí nebo že na sebe nenechá sáhnout, se snad ani nepodařily natočit. Jednou ho podrbete a už se ho nikdy nezbavíte. Taková šťastná povaha. Přívětivý a mazlivý pesan.

 • Co vás přesvědčilo, že jste roli přijal?

Na prvním místě byly scénáře, četl jsem první čtyři díly seriálu, takže se dalo vytušit, jakým směrem se příběh bude ubírat dál. Podstatné bylo, že seriál má 12 dílů a je to ucelená uzavřená série, která má jasný začátek a konec. A v neposlední řadě i to, že natáčení probíhalo v exteriérech, nebyla to studiovka, ale stoprocentní reál.

Petr Kraj (Lukáš Vaculík) a pes Egon; foto: archiv Prima

 • Už jste se pracovně setkal se sestrami Bártů?

Se sestrami Bártů pracuji poprvé a poprvé pracuji i na Primě. Je to pro mě nový druh práce. Ze začátku to pro mě bylo rychlé tempo, i když myslím, že nijak strašné, ale nebyl jsem na to zvyklý. Točili jsme třeba druhý třetí obraz a mě teprve napadalo, co jsem mohl udělat v prvním. Musel jsem se naučit s tím pracovat.

 • Je výhoda, že si seriál Jitka a Kateřina Bártů nejen napsaly, ale že ho i režírují?

To asi byla neznámá pro všechny, protože to byl jejich první seriál, do kterého se pustily i režijně. Ale mě mile překvapily. Má to tu výhodu, že ony vědí, co je v každém obrazu důležité. Takže se nestane, že bude natočený kopec materiálu, ale to podstatné tam nebude. Navíc tím, že jsou dvě, tak jedna se může věnovat přípravě záběrů, a druhá se věnuje nám hercům.

MVDr.Tereza Coufalová (Tereza Kostková)

 • Jak byste představila svou roli v seriálu Temný Kraj?

Byla mi nabídnuta role veterinářky žijící na vesnici v tom temném kraji. Určitě se setkáváme se ženou, již obestírá tajemství. Úplně všechno o ní nevíme, jen to, že má vztah ke zvířatům a že tam žije ráda, netouží po velkém prostoru. A jsou to vlastnosti a důvody, které se setkávají s důvody hlavního hrdiny. Byť ne zdravotními, ale vnitřními. Jsou to duše, které si mají co říct. Ona je bytost, která v budoucnu bude moci být spřízněnou duší hlavního hrdiny pro nějaké své tajemství. On má své a ona taky. Jejich cesty je svedou dohromady a my budeme sledovat příběh, kde žádné setkání není náhodné. A jak se ukáže, tohle bude pro hlavního hrdinu velmi důležité. Pointu nebudu prozrazovat, to by byla škoda.

 • Čím je vám vaše postava sympatická a je něco, čím vás naopak štve?

Vůbec si vůči ní nevytvářím žádný soud ani ji se sebou nesrovnávám ani neodděluju.

 • Hlavního hrdinu v seriálu hraje Lukáš Vaculík, už jste se setkali při natáčení?

No jeje. Jednak jsme se setkali před deseti lety při natáčení seriálu Vodáci, to jsme spolu a s partou strávili pět měsíců v kuse. A pak jsme spolu před čtyřmi lety dělali film do cyklu Soukromé pasti. Jmenovalo se to Manželství nebo život, kde jsme hráli problematický manželský pár, a to byla krásná práce. My si moc rozumíme, já mám Lukáše velmi ráda, ráda s ním hraju. Naše vnímání profese je obdobné. A myslím, doufám, že se doplňují naše osobnosti. Cítím to tak. Hraju s ním nevýslovně ráda, je úžasný herec i člověk, jezdit za ním na plac je radost.

 • Musela jste mít pro roli veterinářky nějakou speciální průpravu?

Pro roli tady ne. Samozřejmě, že kdyby to byla role veterinářky, kterou sledujeme v ordinaci, bylo by to jiné. Když jsem v minulosti hrála operující doktorku, tak jsem musela chodit na náhledy. Když blbě držíte pean, tak to každý vidí. Ale tady to bylo nasnímané tak, že šlo spíš o vnitřní přesvědčení, že rozumím zvířatům, než o praktické znalosti. Zvířata mám ráda, takže zahrát, že jim rozumím, se dá. Tady se naštěstí jednalo o čistou hereckou představivost.

 • Velkým parťákem hlavního hrdiny je pes Egon, se kterým se setkáváte i vy. Máte ráda psy?

No strašně moc. Já jsem pejska měla čtrnáct let. Já miluju zvířata a psy velmi.

 • Umíte si představit, že byste dělala práci veterinářky, kdybyste nebyla herečka?

O tom jsem nikdy nepřemýšlela a ani to nikdy nebylo v mých záložních plánech, když jsem byla dítě. Ale určitě je to profese, kterou si dokážu představit ve smyslu naplnění. Neumím si představit, že bych ještě teď vystudovala veterinární vejšku, že bych tímhle směrem šla, ale umím si leckdy představit, že bych dělala jiné věci. A tohle musí být krásné a smysluplné.

Další rozhovory, celé epizody, videobonusy, fotogalerie a informace o seriálu najdete na stránkách pořadu Temný Kraj.

Připravila: Martina Hrušková, Pavla Freij


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.