Prima maminka

31. července 2015 04:30

Lucie Průchová

Našla se konečně malá Madeleine McCann? Dívka, kterou hledal celý svět!

Objevila se nová fakta v případů zmizení malé rozkošné dívky, která údajně zmizela během večeře jejích britských rodičů na dovolené v apartmánu Praia da Luz v portugalském Algarve. Podle prvních poznatků policie bylo toto tříleté děvčátko uneseno.

Zmizení děvčátka bylo ohlášeno 3. května 2007. Rodiče dali všechny své děti večer spát a šli s přáteli na večeři do nedaleké restaurace. Děti však chodili pravidelně kontrolovat, zda je vše v pořádku, naposledy údajně kolem deváté večer. Z večeře se vrátili přibližně ve třičtvrtě na deset, ale v tu dobu už tam Madeline nebyla. Byly otevřené dveře i okno a ostatní děti nic netušíc spaly. Ihned tedy zalarmovali zaměstnance hotelu a policii. Ti zablokovali i letiště na území Portugalska a Španělska.

Portugalská policie vydala 6. května prohlášení, ve kterém uváděla, že se Madeleine zdržuje na území Portugalska a že je na naživu. Pět dní po jejím zmizení policisté konstatovali, že si nejsou jisti, zda je dívka stále na živu.

V polovině května se objevily informace, že očití svědci viděli 9. května Madeleine na čerpací stanici v Marrákeši. Dále se pak objevily zprávy, že byla dívka spatřena na Maltě. Po sto dnech pátrání, které nepřineslo vlastně žádné faktické výsledky, se policie rozhodla začít pátrání od začátku.

V červenci dokonce policisté prý našli její DNA v několika automobilech, které zkoumali, a na pláži. Jedno z aut patřilo hlavnímu podezřelému Robertu Muratovi. Policie se přiklonila ke skutečnosti, že Madeleine zemřela už tu osudnou noc, co zmizela z apartmánu. Ale žádné hmatatelné důkazy stále neměli. Došlo to tak daleko, že v září byli na seznam podezřelých přidáni i oba rodiče zmizelé dívky. Nebyli však zadrženi a po vyšetřování jim bylo umožněno vrátit se i se dvěma sourozenci zpět do Anglie.

V červnu 2008 vydala portugalská policie prohlášení, ve kterém stálo, že se případ pro nedostatek důkazů odkládá.

Začátkem tohoto měsíce však našli australští policisté v kufru poblíž malého městečka v jižní Austrálii – Wynarka kosterní pozůstatky. Policie tvrdí, že ostatky jsou dívky ve věku mezi dvěma a čtyřmi roky, která zemřela v roce 2007 a měla světlé vlasy.

Maddie byly tři roky, když zmizela z portugalského letoviska Praia da Luz v roce 2007 a to tedy vzbuzovalo spekulace, že ostatky by mohly být její.

Mluvčí rodiny McCann, Clarence Mitchell včera řekla: „I nadále odmítáme komentovat tyto spekulativní zprávy. Je to zcela záležitostí australské policie, aby případ vyšetřila. Kate a Gerry zatím žádné bližší informace nemají. Pokud by byla známa jakákoliv spojitost s jejich případem, určitě by byli informováni.“

Nyní však policejní detektiv Des Bray vydal prohlášení, že 43 dětí, z těch, které byly pohřešovány a nikdy se je nepodařilo najít, bylo vyloučeno ze seznamu možných oběti ve vyšetřování této vraždy, včetně malé McCann.

„Mohu potvrdit, že dohady o tom, že se jedná o Madeleine McCann byly zcela vyloučeny.“

Rodiče tedy mohou pořád doufat, že se jejich Madeleine jednou najde někde zdravá a živá, i když tato možnost je opravdu velmi nepravděpodobná!

Sdílejte článek
Štítky policie Austrálie večeře Španělsko Portugalsko Malta Madeleine McCannová Praia da Luz Algarve Clarence Mitchell

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.