Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Našla se konečně malá Madeleine McCann? Dívka, kterou hledal celý svět!

Objevila se nová fakta v případů zmizení malé rozkošné dívky, která údajně zmizela během večeře jejích britských rodičů na dovolené v apartmánu Praia da Luz v portugalském Algarve. Podle prvních poznatků policie bylo toto tříleté děvčátko uneseno.
Vydáno: 31.07.2015
Madeleine McCann - Dívka, která zmizela ze zavřeného pokoje
Autor: facebook.com Madeleine McCann - Dívka, která zmizela ze zavřeného pokoje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zmizení děvčátka bylo ohlášeno 3. května 2007. Rodiče dali všechny své děti večer spát a šli s přáteli na večeři do nedaleké restaurace. Děti však chodili pravidelně kontrolovat, zda je vše v pořádku, naposledy údajně kolem deváté večer. Z večeře se vrátili přibližně ve třičtvrtě na deset, ale v tu dobu už tam Madeline nebyla. Byly otevřené dveře i okno a ostatní děti nic netušíc spaly. Ihned tedy zalarmovali zaměstnance hotelu a policii. Ti zablokovali i letiště na území Portugalska a Španělska.

Portugalská policie vydala 6. května prohlášení, ve kterém uváděla, že se Madeleine zdržuje na území Portugalska a že je na naživu. Pět dní po jejím zmizení policisté konstatovali, že si nejsou jisti, zda je dívka stále na živu.

Madeleine McCann - Obrázek 3 Foto:

V polovině května se objevily informace, že očití svědci viděli 9. května Madeleine na čerpací stanici v Marrákeši. Dále se pak objevily zprávy, že byla dívka spatřena na Maltě. Po sto dnech pátrání, které nepřineslo vlastně žádné faktické výsledky, se policie rozhodla začít pátrání od začátku.

V červenci dokonce policisté prý našli její DNA v několika automobilech, které zkoumali, a na pláži. Jedno z aut patřilo hlavnímu podezřelému Robertu Muratovi. Policie se přiklonila ke skutečnosti, že Madeleine zemřela už tu osudnou noc, co zmizela z apartmánu. Ale žádné hmatatelné důkazy stále neměli. Došlo to tak daleko, že v září byli na seznam podezřelých přidáni i oba rodiče zmizelé dívky. Nebyli však zadrženi a po vyšetřování jim bylo umožněno vrátit se i se dvěma sourozenci zpět do Anglie.

Madeleine McCann - Obrázek 5 Foto:

V červnu 2008 vydala portugalská policie prohlášení, ve kterém stálo, že se případ pro nedostatek důkazů odkládá.

Začátkem tohoto měsíce však našli australští policisté v kufru poblíž malého městečka v jižní Austrálii – Wynarka kosterní pozůstatky. Policie tvrdí, že ostatky jsou dívky ve věku mezi dvěma a čtyřmi roky, která zemřela v roce 2007 a měla světlé vlasy.

Maddie byly tři roky, když zmizela z portugalského letoviska Praia da Luz v roce 2007 a to tedy vzbuzovalo spekulace, že ostatky by mohly být její.

Mluvčí rodiny McCann, Clarence Mitchell včera řekla: „I nadále odmítáme komentovat tyto spekulativní zprávy. Je to zcela záležitostí australské policie, aby případ vyšetřila. Kate a Gerry zatím žádné bližší informace nemají. Pokud by byla známa jakákoliv spojitost s jejich případem, určitě by byli informováni.“

Madeleine McCann - Obrázek 2 Foto:

Nyní však policejní detektiv Des Bray vydal prohlášení, že 43 dětí, z těch, které byly pohřešovány a nikdy se je nepodařilo najít, bylo vyloučeno ze seznamu možných oběti ve vyšetřování této vraždy, včetně malé McCann.

„Mohu potvrdit, že dohady o tom, že se jedná o Madeleine McCann byly zcela vyloučeny.“

Rodiče tedy mohou pořád doufat, že se jejich Madeleine jednou najde někde zdravá a živá, i když tato možnost je opravdu velmi nepravděpodobná!

Reklama