Prima maminka

30. dubna 2017 14:00

Martina Čerňanská

Nejkrásnější období roku je tu a s ním super tipy, jak si ho užít na maximum

Vypadá to, že počasí se konečně umoudřilo a jaro je konečně tu! Nenechejte si utéct toto roční období před nosem a pojďte si ho s námi užít. A rozhodně nebuďte troškaři, vždyť na něj čekáme, jak je rok dlouhý.

Zasedla si na vás jarní únava?

Nedejte se a dejte se do boje. Vykašlete se ale na energeťáky, jak je známe z obchodu, a namíchejte si ten svůj, co nejenom chutná skvěle, ale navíc vám dodá vitamíny, minerály a další benefity pro vaše zdraví a imunitu. Sáhněte po nevšední chuti nápoje maté, které miluje celá Jižní Amerika. Někomu zachutná jeho teplá varianta, jiný nepohrdne tou studenou, co osvěží krapet víc.

Do smoothie si přimíchejte chia semínka spolu se zeleným práškem matcha, místo čokoládové tyčinky si křupněte do kakaových bobů. Báječnou chutí vás překvapí a energii dodá také šálek bílého čaje.

Prima tip: Zkoušeli jste upéct sušenky s práškem z guarany? Tato lahodná svačina vás nakopne energií jedna dvě.

Výletujte jako o závod

Hrady, zámky, jeskyně a jiné památky jsou už zase v kurzu. Co takhle si konečně splnit váš sen z dětství a podívat se, kde se natáčela Zlatovláska a svézt se na loďce kolem Červené Lhoty. Vyrazte na Karlštejn, romantický zámek Hluboká nad Vltavou, přenocujte na zámecké půdě s vašim drahým, vyšlápněte si na zříceninu, rozhlednu či objevte kouzelná skalní města. Nádherně je v tomto čase také v Paříži, Nizozemí, Londýně, Římě či v Barceloně. Tak neváhejte a vyplňte si život zážitky, vždyť bez nich by to nebylo ono.

Pochutnejte si venku

Také už se těšíte na grilování s rodinou a přáteli?, Foto: istock.com

Taborák pod hvězdnou oblohou, řeřavé uhlíky, kytara, praskání ohně a všichni ti, na kterých vám záleží. Špekáček se nad plameny ohně rozvine jako poupě a s čerstvým chlebem bude chutnat fenomenálně.

Báječné je také grilování, nebo snídaně či oběd na terase s celou rodinou. A my v redakci se už nemůžeme dočkat, až oprášíme piknikový koš, naplníme ho dobrotami a ztratíme se v parku s výhledem na všudypřítomnou zeleň.

Nalaďte krásu na jaro

Vytáhněte ze skříně pastelové sáčko, pohodlné baleríny, šifónovou tuniku, puntíkované šaty, c o vám sednou jako druhá kůže. Prostě se bavte diktátem jarní módy, k tomu připojte barevné drápky, zastřihněte konečky, vymalujte si rty jahodovou barvou a své já zahalte do oblak květinové či ovocné vůně, co ve vás evokuje záhon plný flóry, nebo třešňový sad. Jaro prostě nemá chybu.

Sněte, milujte a usmívejte se

Zavřete zraky a vychutnejte si šálek voňavého kapučína, vůni deště, první jarní bouřku, nebo jen tak padněte do peřin a vzpomínejte na to, co bylo a plánujte to, co bude. Prostě buďte šťastná jen tak, že jste a že se máte. Drahému povězte, že jste si báječnějšího chlapa nemohla přát a že vám ho poslalo asi samo nebe. Vypusťte vaše city i emoce na povrch, ať druzí vědí, co pro vás znamenají. Nikdy totiž nevíte, kdy je vidíte naposledy. Prostě si na nic nehrajte a buďte svá tak, jak vám to šeptá vaše srdce.

Zaplňte si diář

Teď nemáme na mysli povinnosti, úkoly a jiné události, které prostě musíte vyřešit a zajistit. Ale věci, které se mají dít proto, abyste měla radost, smála se na celé kolo a hlavou vám běželo, že váš život prostě stojí za to. Naplánujte si čundr s kamarádkami, sraz ze střední, trip po Evropě, dovolenkování v exotice nebo třeba nocování pod širákem s vaší láskou.

Dělejte to, co chcete a uvidíte, že váš život bude prostě báječný. A přesně o to jde! Tak se do toho pusťte s vervou. Není na co čekat.

A navíc naprosto platí pravidlo, že litujeme jen toho, co jsme neudělali, z nějakého důvodu propásli a nezrealizovali. Proto minimum výčitek a maximum prožitků. Ať máme ve stáří nač vzpomínat.

-lz-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.