Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Rodina

Nejlepší dárek pod stromeček…

Vidět svět z ptačí perspektivy? Cítit se jako bratři Wrightové? Překonat zemskou gravitaci?
Vydáno: 06.11.2015, Anna Kopečková
Let vrtulníkem je úžasný zážitek
Let vrtulníkem je úžasný zážitek Autor: brnohelitour.cz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

 

Nikdy jsem neletěla, mám šílený strach z létání. Moje reakce na informaci, že mám vlézt do helikoptéry a napsat o tom článek, byla: „Ani v legraci.“ Nakonec jsem kývla. Když jsem dorazila na letiště a stála tváří v tvář helikoptéře, litovala jsem, že jsem přijela autem a nemůžu si dát panáka. Muž, který u helikoptéry stál, byl vtipálek. Pilotní průkaz má z modelářského kroužku a bundu našel v blízké hospodě. To mě asi mělo uklidnit. Statisticky je letecká doprava nejbezpečnější způsob cestování.

 

vrtulnik zuzka Foto:

Sebrala jsem veškerou odvahu až z paty. Uklidnila mě informace, že v případě poruchy helikoptéra přistane kdekoli v režimu autorotace. Pilot má dvacet let zkušeností a nenabyl je v modelářském kroužku. Příjemně mě překvapilo, že celá helikoptéra je uzavřená, protože mimo jiné drkotám zuby zimou i v sauně.

vrtulnik3 Foto:

Nasadit sluchátka a vzlétáme. Sluchátka mi přišla skoro zbytečná, vrtulník byl velmi tichý. Ten pocit, když se s Vámi odlepuje od země, je nepopsatelný, ten musíte zažít. Křečovitě jsem se držela sedadla a moc moc chtěla zavřít oči. Nezavřela. Když s Vámi helikoptéra vzlétne, je to neuvěřitelně uvolňující pocit. Jako když si jdete zaplavat a jste na pláži sami a celý ten prostor je jen Váš. Cítíte se svobodně, volně, nádherně. V ten moment ze mě veškerý strach spadl. Pozorovala jsem prostor pod sebou a musela se smát. Všechno bylo tak maličké. Jako když koukáte na modely železnic se všemi cestami a domy – dokonalý model, kde se vše hýbe a žije. A vy víte, že to není model, že tohle je Brno, které žije svým životem. Máte pod sebou statisíce lidí, osudů, příběhů a máte je jako na dlani. Sledujete domy, zahrady a nutí Vás to přemýšlet, jací lidé tam asi žijí, co zrovna dělají. Sledujete dopravu, vidíte všechna ta auta a vlaky, které se z toho uzlu pod Vámi rozjedou do různých míst. Vidíte Špilberk, katedrálu sv. Petra a Pavla, brněnské výstaviště, Hvězdárnu a říkáte si, co všechno ještě jako lidstvo dokážeme…

vrtulnik petrov Foto:

V polovině letu už jsem chtěla helikoptéru pilotovat. Prostě chcete ten stroj ovládat. Myslím, že takhle nějak se cítili bratři Wrightové. Podle mě se tak musí cítit každý, kdo se poprvé dostane do vzduchu, překoná gravitaci a vidí svět z výšky. Pamatuji si ten pocit, když jsem poprvé řídila auto. Tohle je ještě o x levelů dál. Sednout po letu helikoptérou do auta a řídit, je jako když máte chuť na čokoládu a dostanete sušené ovoce.

vrtulnik auta Foto:

Než jsem dostala tu možnost vyhlídkový let vyzkoušet, byla jsem přesvědčená, že článek dokážu napsat i bez této zkušenosti. Napsala bych ho, ale bylo by to, jakoby vegetarián psal o steacích. Vysosala jsem následně všechny informace od společnosti BrnoHeliTour, která mi tento zážitek umožnila. Nejenže se můžete proletět v rámci 15ti minutového vyhlídkového letu, při 30ti minutovém letu vrtulník můžete „řídit“. Pokud Vás otravuje cestování po parkovišti D1, kdy se cesta z Brna do Prahy ne výjimečně protáhne na několik hodin, vrtulníkem Vás tam společnost BrnoHeliTour přenese za 48 minut!!!

vrtulnik mesto 3 Foto:

Ještě váháte? Pokud přemýšlíte nad vánočním dárkem, tento je dokonalý. Dámy, neznám chlapa, který by Vás nemiloval ještě víc, když zjistí, že má pod stromečkem letenku na vrtulník, kam může vzít další dva kámoše a let dokonce odpilotovat. Checkujte na https://brnohelitour.cz.

 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama