Nový hit internetu: Táborová hádanka. Jen málokdo ji vyřeší správně!

Vypadá to jednoduše, ale jen málokomu se podaří ji rozluštit správně.

Nejrůznější testy kolující internetem jsou hodně oblíbené, většinou ale zaměstnávají hlavně vaše oči. Máte najít pandu mezi sněhuláky, psa mezi kupou mincí, medvěda mezi čárami… Jsou to sice hitovky poslední doby, ale dají se rozluštit poměrně snadno, pokud se dobře díváte. A ani u toho nemusíte moc přemýšlet.

My pro vás máme něco těžšího. Obrázek v úvodu článku vypadá celkem nevinně. Pochází z jednoho starého časopisu pro děti. Dobře si ho prohlédněte a zkuste pak odpovědět na pár otázek. Odpovědi na všechny najdete samozřejmě na obrázku. Jde jen o to velmi pozorně se koukat a zapojit přitom i mozek. Dejte si čas. Odpovědi vám možná budou připadat jednoduché, ale nenechte se zmást. Tak lehké to opravdu není.

Takže, podívejte se ještě jednou dobře na obrázek:

A teď zkuste odpovědět na tyto otázky:

1. Kolik lidí se utábořilo v kempu?

2. Kdy přijeli? Dnes nebo už před pár dny?

3. Jak se do kempu dostali?

4. Je blízko kempu nějaké město nebo vesnice?

5. Odkud fouká vítr? Ze severu nebo z jihu?

6. Jaká část dne právě je? Ráno, poledne, odpoledne nebo večer?

7. Kam šel Alex?

8. Kdo měl včera službu?

9. Kolikátého je dnes?

Znáte odpovědi? Tak teď si je porovnejte se správnou verzí:

1. V kempu jsou celkem čtyři táborníci. Důkaz: Čtyři lžíce položené na dece a čtyři jména na rozpisu služeb na stromě..

2. Přijeli nejspíš už před pár dny. Důkaz: Velká pavučina mezi stanem a stromem.

3. Dorazili lodí. Vidíte ta vesla opřená o strom?

4. Celkem blízko asi bude vesnice. Kde by se jinak vzala v kempu ta slepice?

5. Vítr fouká z jihu. Důkaz: Vlaječka na stanu, která ukazuje směr větru. (Abyste správně určili směr větru, stačí si prohlédnout větve na stromech. Na severní polokouli je to tak, že delší a silnější větve jsou na straně, která je obrácená k jihu. )

6. Je ráno. Zjistíte to jednoduše z odpovědi na předchozí otázku. Pokud je jih vlevo, je východ v přední části obrázku, slunce svítí odtamtud a stíny se tvoří za postavami.

7. Alex chytá motýly. Síťku na chytání motýlů vidíte za keřem vzadu.

8. Včera měl službu Colin. Teď právě hledá něco v batohu (je na něm písmeno C). Alex chytá motýly. James fotí a jeho stativ můžete vidět v batohu označeném písmenem J. Zbývá už jen Petr, který má službu a vaří. Z toho vyplývá, že včera měl službu Colin.

9. Podle obrázku by mělo být 8. srpna. Petr má službu, jak je uvedeno na rozpisu a na obrázku můžete vidět také meloun, typický právě pro srpen.

Tak jak jste dopadli? Nechceme vás podceňovat, ale jen málokdo dobře odpoví na otázky týkající se větru a data. To už chce opravdu velké zapojení mozkových buněk. Ale i kdybyste odpověděli správně jen na 7 otázek, je to výborný výsledek, protože tohle je jedna z nejtěžších hádanek, které momentálně po internetu kolují. Gratulujeme!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 5. 2024

Jste vstřícní, Berani, ale ve vztazích si často pletete pomáhání s výchovou. Máte tendenci se hodně obětovat. Dnes se možná naučíte říkat ne, když budete mít pocit, že váš partner překročil hranice toho, co mu můžete dát. Pokud to uděláte, možná znovu objevíte něco podstatného, co jste možná cestou ztratili – své ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.