Prima maminka

12. února 2016 04:00

Markéta Zídková

Nových Padesát odstínů šedi odhalí, proč Christian tak nutně potřebuje sadomasochistický vztah

Proč Christiana tak rajcuje, když má Anastazie zmalovanou zadnici?

Jistě, vztah mezi mužem a ženou a sex mohou mít různou podobu, nemusí to být jen klasické randění ruku v ruce v kině, první pusa, první milování a pak… To by neexistovaly ty desítky sexshopů, které existují, a mnohým určitě stačí jen to, „co dům dal“, aby posunuli běžné hranice sexu. Takže by vlastně bylo zajímavé vědět, kolik párů nikdy s ničím neexperimentovalo? Deset z tisíce, sto, pět set?

Ale sadomasochismus? Spadá ještě do kategorie běžného experimentování? Lékaři zastávají ten názor, že pokud nedochází k ubližování druhé osobě bez její vůle, pak obliba v BDSM praktikách není psychickou poruchou. Dva roky starý výzkum nizozemského psychologa Andrease Wismeijera naopak ukázal, že příznivci BDSM jsou otevřenější novým zkušenostem, extrovertnější a svědomitější než běžná populace. Rovněž se mezi nimi nevyskytují častěji mentální poruchy než v běžné populaci, ani u nich nedochází častěji k znásilnění či zneužití.

Proč Christian Grey touží po sadomasochistickém vztahu? To odhaluje již čtvrté pokračování úspěšného románu Padesát odstínů šedi. Tentokrát z pohledu Christiana Greye. Vyšlo 10. února 2016.

Kdo ale četl alespoň první díl Padesáti odstínů šedi, tuší, že kontrolou posedlý Christian, který první roky svého života doslova protrpěl, bude mít asi nějaký zatracený důvod, proč mu nevoní „vanilka“, jak je zde přezdíván běžný sexuální vztah.

„Pouštím pásek a vychutnávám si sladkou euforickou úlevu. Jsem jak omámený, bez dechu a konečně se cítím uspokojený. … Není nic, co by tu zrůdu, co se ve mně ukrývá, uspokojilo líp.“

Dá se tomu říkat terapie? To asi ne. Ta by měla pracovat na tom, aby zrůda v Christianovi zmizela, nikoliv ji sytit. Pro Christiana je SM vztah způsobem, jak dočasně utišit vnitřní bolest.

Z Christiana se v knize jen po malých dávkách trousí střípky z jeho dětství, tu a tam v komentářích k právě prožitým událostem odkrýváme jeho nitro. A pak ve snech. A rozhodně to nejsou sladké pasáže knihy. Víc vám neprozradíme, však se začtěte do čtvrtého dílu Padesáti odstínů šedi.

A tady je první ukázka z nové knihy, celých 25 stran!

Příjemné čtení.

Objednat si ji můžete na: http://www.albatrosmedia.cz/grey.html

(web)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.