Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Rodina

Odměna pro školáky? Volný vstup na výstavu plnou Da Vinciho vynálezů

Výstava Da Vinci – Inventions, která se koná ve velkém sále pražského Paláce Lucerna do neděle 28. srpna, připravila speciální akci pro všechny děti a studenty do 18 let. Kdo se na pokladně prokáže vysvědčením s vyznamenáním, má tento a příští víkend vstup zdarma!
Vydáno: 26.06.2015, Anna Kopečková
Na výstavě si mohou návštěvníci doslova osahat vědecké principy, na kterých stojí vynálezy Leonarda da Vinci
Na výstavě si mohou návštěvníci doslova osahat vědecké principy, na kterých stojí vynálezy Leonarda da Vinci Autor: archiv
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Expozice nabízí dosud nejucelenější pohled na dílo Leonarda da Vinciho. Interaktivní svět vtáhne návštěvníky do Leonardovy nadčasové geniality prostřednictvím exponátů ve skutečné velikosti a přesně takových, jak je jejich tvůrce navrhl. Nechybí ani studie jeho výtvarného umění.

Da Vinci – Inventions představuje génia Leonarda da Vinciho v pozoruhodné šíři jako vynálezce, malíře, anatoma, sochaře, hudebníka a architekta. Škála jedinečných předmětů zahrnuje příklady Leonardových strojních vynálezů či pohyblivé modely nejvýznamnějších děl. Návštěvníci mohou exponáty rozpohybovat – tahat za ně nebo na ně tlačit a točit s nimi, aby si mohli doslova osahat vědecké principy, na kterých Leonardovy vynálezy stojí.  „Da Vinci – Inventions nabízí návštěvníkům všeho věku zábavný, poznávací a povznášející zážitek, ať už jsou fanoušky historie a umění, anebo se s Leonardovým dílem setkávají poprvé v životě,“ řekl Rob Kirk ze společnosti Grande Exhibitions, která výstavu sestavila.

IMG_0228 Foto:

Na své si na výstavě přijdou i malí návštěvníci

Všechny vynálezy byly sestaveny italskými uměleckými řemeslníky. Mnohé využívají techniky a materiály totožné s těmi, které se používaly v době renesance. Mistři řemeslníci probádali více než 6000 stran Leonardových poznámkových sešitů – tzv. kodexů a rozluštili skryté hádanky, záměrné chyby a zrcadlově převrácené písmo, kterými se Leonardo snažil udržet své vynálezy v naprosté tajnosti.

20150621_154856 Foto:

Ivana Jirešová s dcerou

Výstavu navštívila i herečka Ivana Jirešová s dcerou Sofií. Té se nejvíce líbilo v obrazové galerii: "Chtěla bych přijít ještě jednou," svěřila se.

Mohlo by vás taky zajímat:

Pes jako dárek za vysvědčení?

Pes jako dárek za vysvědčení? Zvažte všechna pro a proti

Oslava vysvědčení

Oslavte s dětmi vysvědčení dobrým jídlem!

Leonardo da Vinci v Démonech

Byl Leonardo da Vinci cestovatel v čase?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama