Prima maminka

28. listopadu 2019 09:12

Martina Čerňanská

Oprah Winfrey: Nikdo nepřiznává ženám zásluhy, které si zaslouží

„Existují ženy, které se narodily jako matky, pak jsou ženy, které se narodily jako tety, a nakonec ženy, které by neměly být pouštěny k dětem na deset stop,“ říká nejslavnější moderátorka světa Oprah Winfrey.

Oprah je nejvlivnější moderátorka světa, supercelebrita, jedna z nejbohatších žen, možná kandidátka na prezidentku USA, miláček davů a mnoho dalšího. Oprah je zkrátka fenomén. Ale ani ona neměla vždy lehký život.

Oprah nemá děti. To je všeobecně známý fakt, stejně jako to, že ona sama prožila velice nelehké dětství a dospívání. Právě proto jí všichni věří, když přenáší emoce skrze obrazovku do amerických rodin. Nebyla prominentka vždy a za svůj život si prošla neskutečnou cestou, která byla hlavně v začátcích plná bolesti a traumat. Svou železnou vůlí, talentem, inteligencí, pracovitostí a empatií se ale dostala až na samotný Olymp mediální slávy.

Oprah žije s dlouhodobým partnerem Stedmanem Grahamem a jejich vztah je příkladný, klidný a letitý. Přesto se nikdy nevzali a neměli děti. K tématu „děti“ se Oprah už mnohokrát vyjádřila, takto například pro Hollywood Reporter: „Kdybych měla děti, tak by mě asi nenáviděly. Zřejmě by skončily v podobném pořadu, jaký dělám já, a povídaly o mně, protože něco v mém životě by kvůli kariéře a slávě trpělo, a zřejmě by to byly právě děti.“

Oprah přesto působí velice mateřsky a empaticky, ostatně její velké srdce na ní lidé milují. „Cítím se jako matka v širším slova smyslu, jako matka generací diváků, kteří se mnou vyrostli,“ vysvětluje diva svůj pohled na mateřství. Nebylo to tak ale vždy. Když začal její vtah s Stedmanem, což je více než 30 let, Oprah na děti myslela: „Najednou jsem si v Chicagu koupila další byt, protože jsem si myslela: No, jestli se vezmeme, budu potřebovat místo pro děti.“ Přesto se nestalo ani jedno, ani druhé. Pár se zkrátka rozhodl, že nebude mít děti. „Volba“ je klíčové slovo, jak říká sama Oprah. Rozhodnutí přišlo po spoustě přemýšlení, stejně jako jejich nesezdaný stav, je to volba, o které dnes nemá žádné pochyby.

Oprah prohlásila, že její roky moderování Oprah Winfrey Show jí poskytly nový pohled na „hloubku odpovědnosti a oběti, která je ve skutečnosti vyžadována, abyžena byla matkou“. „Uvědomila jsem si, že mluvím s mnoha zmatenými lidmi, kteří jsou zmatení, protože měli matky a otce, kteří nevěděli, jak je rodičovství vážná práce,” vysvětlila. „Nedokážu plně vyjádřit, jak obdivuji matky. Po celé roky jsem měla největší ohled na ženy, které se rozhodly být doma se svými dětmi, protože mne to ohromuje. Nevím, jak to celý den zvládnete. Nikdo nepřiznvá ženám zásluhy, který si doopravdy zaslouží!“

Oprah se navíc angažuje ve výuce a výchově studentek ve škole, kterou založila v roce 2007.

„Důvod, proč necítím lítost, je také to, že jsem místo pro mateřství zaplnila způsobem, který byl pro mě nejlepší. Tak vznikla Oprah Winfrey Leadership Academy pro dívky v Jižní Africe,“ říká.

Autorka: Kamila Ulčová

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.