Prima maminka

18. února 2018 10:00

Lucie Průchová

Povolání nebezpečná pro váš vztah. Koho si raději nebrat?

Povolání nebezpečná pro váš vztah. Koho si raději nebrat?

Některé profese manželství vysloveně neprospívají. Lidé to samozřejmě poznají, až když je příliš pozdě. Jen málokteré dívence rodiče od kolébky říkají například: „Zlatíčko, ne aby ses zamilovala do doktora, je to nebezpečné, víš přece, že doktoři jsou samá ženská...“ Existují skutečně povolání pro manželství tak trochu riziková. A pokud vás před nimi nevarovali maminka s tatínkem, my to napravíme.

Hudebník

Ačkoli před muzikanty vás rodiče pravděpodobně varovali. Bubeníci a kytaristé se na seznamu rodiči opěvovaných ženichů doopravdy nevyskytují. Věta: „Maminko, tohle je Hugo, hraje na kytaru v rockové skupině Chrobáci a budeme se brát,“ je postrachem snad všech rodičů. Svazek s hudebníkem je ohrožen vskutku více, než je běžné. Rozevlátí bohémové si jen sotva budou skládat oblečení do komínků a každý večer se s manželkou dívat na televizní seriál. Po večerech mívají koncerty a po koncertech… inu, však víte, jak to chodí.

Básník

Pokud oznámíte mamince, že váš vyvolený je básník, nejspíš omdlí, a právem. Básník se v dnešní pragmatické době sotva uživí, na živobytí by mu musela přispívat manželka a její příbuzní, což pro tu jistou rodinu není právě dobrá zpráva. Vedle finančních problémů by se mohly přidat i další. Básníci potřebují inspiraci, čekají, až je políbí múzy, a bohužel je i aktivně vyhledávají. Obklopují se ženami, aby o nich pak mohli psát krásné verše. Manželkám by se však taková poezie nemusela líbit.

Tanečník

Tanečníci jsou hezcí mladí mužové, oko žen na nich spočine se zalíbením. Mívají krásné postavy a bývají svalnatí. Ale pak už jsou tady převážně jen nevýhody. Pracují často po večerech, navíc moderní tanečníci bývají v práci svlečení, i když (doufejme) ne zcela. V popisu práce mají dotýkat se tanečních partnerek, často na dosti choulostivých místech. Hodně cestují a existuje určité podezření, že někteří z nich na služebních cestách na manželky trošku pozapomenou.

Barman

Spolu s číšníkem nebezpečná profese, která rovněž s teplem rodinného krbu příliš nekoresponduje. Takový barman pracuje po nocích, může se posilňovat alkoholickými nápoji, pohybuje se ve společnosti nejrůznějších osob, které bývají opilé a mají nebezpečnou tendenci se svěřovat a kamarádit před míru. Je-li člověk v zaměstnání po večerech obklopen láskou zklamanými slečnami, které do sebe házejí jednoho velkého panáka za druhým, jeho manželství se může otřást v základech.

Lékař v nemocnici

Všichni jsme to viděli v kultovním seriálu Nemocnice na kraji města. Být manželkou lékaře pracujícího v nemocnici nemusí být žádný med. Muži v bílých pláštích bývají pro ženy přitažliví, což platí jak pro zdravotní sestřičky, tak pro pacientky. A protože lékaři mají noční služby, naskýtá se jim příležitost, o které muži bez nočních služeb mohou jen snít. Manželce lékaře nezbývá než slepě důvěřovat. Vyznačuje-li se sklonem k žárlivosti, nebude to mít jednoduché.

-em-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.