Příběh Katky (39): Rozvádíme se, syn chce bydlet s manželem. Jsem na dně!

Prožívám peklo. Navíc mám pocit, že jsem nic z toho, co se mi teď děje, nezavinila.

Můj syn Ondřej je v pubertě. Už to samo o sobě není lehké, chová se teď úplně jinak než v době, kdy jsem pro něho byla královnou, obdivoval mě a uznával. Každopádně bych si přála, aby synova puberta byla mým jediným problémem, ve skutečnosti je moje situace milionkrát horší. Můj muž Jiří, kterého jsem měla vždy moc ráda, žijeme spolu už patnáct let, si našel ženskou. Po prvotním šoku jsem se rozhodla bojovat a doufat, že to manžela přejde a že pochopí, že náš rodinný život a výchova syna je pro něj přednější. Ale ta žena ho očarovala. Je proti mně velmi mladá a z bohaté rodiny. Zdědila vilu, chalupu na horách, není pro ni problém oblékat se do značkového oblečení či létat na nákupy do Ameriky. Je zvyklá mít vše, na co si ukáže. Třeba i ženatého chlapa.

Neřešitelný problém

Po nějaké době vyšlo najevo, že můj problém je daleko větší a závažnější, než jsem si myslela. Jiří jako by přišel o rozum, jako by ho ta holka očarovala. Přitom syn ho zbožňuje, je to pro něho vzor. Jiří se chová bezohledně, má teď jen jediný cíl: být s tou čarodějkou. Oznámil, že požaduje rozvod. To byla pro mě první rána, následovala však druhá, daleko větší: když se Ondřej dověděl, že se táta stěhuje k jiné ženě, kterou si chce vzít, oznámil nám oběma, že chce po rozvodu žít s otcem. To mě porazilo. Ihned jsem vyhledala psychologa. Pomyšlení, že můj chlapeček, kterého jsem vypiplala od plenek, u kterého jsem proseděla mnoho nocí, když onemocněl příušnicemi, kterému jsem pomáhala s domácími úkoly a chodila s ním do loutkového divadla, by najednou zmizel, bylo zničující.

Chce mě zničit?

Co je nejhorší, soudy dnes už skutečně přihlížejí názorům dítěte, zejména je-li starší dvanácti let, ale i mladšímu. Pokud tedy můj třináctiletý Ondřej u soudu, ke kterému zjevně dojde, prohlásí, že chce žít s otcem, pravděpodobně to tak i skončí. Jsem na dně. Jiří už dávno Ondřeje s tou svou čarodějkou seznámil, několikrát ho vzal na návštěvu do její vily. Ondřej se vrátil naprosto okouzlený, dokola opakoval, že je to luxusní bydlení a že ta paní má ty nejúžasnější počítačové hry. Vsadím se, že je nakoupili kvůli Ondřejovi, Jiří dobře ví, co Ondřej hraje nejraději. V poslední době mám zdrcující pocit, že se mě Jiří rozhodl zničit, že hraje o to, abych skončila v ústavu.

Smutná a uplakaná

Už rozvod sám o sobě je tvrdá zkouška, a když si představíte, že vedle manžela přijdete i o syna, tak jeden neví, zda to lze přežít se zdravým rozumem. Nevím, jak si to Jiří maluje, opravdu si myslí, že jsem schopna vídat malého jen jednou za čtrnáct dní? Chápu, že se synovi prostředí luxusní vily líbí, navíc dostává od Jiřího a budoucí macechy drahé dárky, nedávno se pochlubil mobilním telefonem. Takový bych si mu nemohla dovolit koupit. Jiří a ta jeho čarodějka syna berou na výlety a do restaurací, zatímco mě Ondřej vidí jen uplakanou a nemluvnou. Zhroutila jsem se, jsem na nemocenské, chodím na terapie. Potřebuji se dát dohromady a začít bojovat o syna, zatím na to bohužel nemám energii.

Kateřina (39) z okolí Brna


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.