Prima maminka

24. listopadu 2014 14:41

redakce Prima Zoom

Připravte si lahodné čerstvé vafle s vaflovačem DOMO!

Neodolatelná vůně čerstvých vaflí dokáže zlepšit náladu a navodit příjemnou atmosféru. A co teprve prožitek, jaký čeká na vaše chuťové pohárky!

Vafle přelité javorovým sirupem, čokoládou, dozdobené šlehačkou a čerstvým ovocem jsou jednoduše nenapodobitelné. Připravili jsme si pro Vás recept na tradiční belgické vafle, které snadno během pár minut připravíte ve vaflovači DOMO. K přípravě vám bude stačit 15 - 20 minut a vystačíte se základními surovinami, které určitě ve vaší spíži určitě najdete! Lepší sladkou tečku na závěr náročného dne, nebo naopak na jeho skvělý start, si lze stěží představit.

Domácí belgické vafle

Doba přípravy: 15 - 20 minutPočet porcí: 3

Suroviny:

150 g hladké mouky10 g prášku do pečiva50 g másla40g cukru2 vejce250 ml mléka1/2 lžičky soli

Příprava:

V míse smícháme mouku, cukr, sůl a prášek do pečiva. Oddělíme bílky od žloutků a bílky ušleháme do tuha. K suchým přísadám přidáme máslo, mléko a žloutky a šleháme dokud není těsto na vafle hladké. Na závěr vmícháme sníh z ušlehaných bílků. Podáváme s javorovým sirupem, čokoládou, nebo ovocem.

Vaflovač upeče 2 vafle naráz a díky svému zvýšenému příkonu je velmi rychlý při nahřívání i pečení.

Značka DOMO pochází z Belgie a proto jsou i rozměry vaflí schodné s vyhlášenými belgickými vaflemi. Jedině tak si můžete dopřát autentickou atmosféru vánočních belgických trhů provoněnou skořicí i u Vás doma. Výhodou je rozšířené balení vaflovače o naběračku, odkládací mřížku i vidličku na vyndání.

Pro snadnou přípravu vaflí budete určitě potřebovat naběračku na těsto. Není nad to mít v kuchyni kvalitní, pevnou, nerezovou naběračku. Ať už jí použijete na polévku, omáčku nebo právě ty vafle, tak se Vám určitě bude hodit. Dále potřebujete odkládací mřížku na horké vafle, které právě vyndáte z vaflovače. Teplé vafle by se neměly pokládat na pevnou podložku, neboť se horká vafle ze spodní strany zapaří a zvlhne. Takovou celonerezovou odkládací mřížku využijete v kuchyni určitě i jinak. Kompletní sadu pro pečení vaflí doplňuje speciální vidlice na vyndavání pečených vaflí z přístroje. Dostatečně dlouhou vidlici podélně zapíchnete do vafle v přístroji a jednoduše nadzvednete. Nehrozí vám žádné nebezpečí popálení ani případné poškrábání nepřilnavého povrchu vaflovače.

Všechno vyjmenované a popsané příslušenství najedete pěkně pohromadě v balení s vaflovačem DOMO. Po vybalení vaflovače Vám tak nic nebrání rovnou začít péct.

Přejeme dobrou chuť!

S vaflovačem DOMO připravíte skvělé belgické vafle, Foto: www.domo-elektro.cz

Zdroj: TZ

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.