Prima maminka

18. června 2017 03:06

Anna Kopečková

Příručka šetrného praní: Soutěžte s Jelenem - 4. kolo

Pereme s jelenem - skvrny

Příručka šetrného praní: Soutěžte s Jelenem - 4. kolo

Perte své oblíbené prádlo šetrně

Hýčkejte své oblíbené oblečení i jiné textilie citlivým praním. Prací prostředky Jelen vyrábíme z pravého jádrového mýdla s vysokým obsahem přírodních tenzidů a navíc se úmyslně vyhýbáme chemickým optickým zjasňovačům. Proto vám můžeme slíbit, že vaše prádlo zůstane ve výborné kondici při častějším praní.

Prádlo je důležité, ale naše pokožka je důležitější!

Myslete při praní sami na sebe. Perte s hypoalergenním Jelenem, který svým přírodním složením krásně chrání vaši pokožku. Přípravky s Jelenem navíc prádlo vždy jen lehce provoní, cíleně totiž neobsahují žádné škodlivé syntetické parfémy, které by zbytečně podráždily vaši kůži.

Přírodu máme rádi

Myslete spolu s námi ekologicky a předcházejte si s Jelenem přírodu. Vrátí vám to krásně vypraným prádlem. Přirozeným základem našich mýdel i ostatních pracích prostředků jsou přírodní tenzidy vyrobené z tuků. Ty se snadno odbourávají ve vodě, a tím šetří přírodu. Jelen se rozhodně nekamarádí se saponáty ani umělými tenzidy vyrobenými z ropy.

Za ohleduplnost ani lásku u nás neplatíte

Náš Jelen si na nic nehraje a za ohleduplnost a lásku k přírodě, natož k vám, si nic neúčtuje. Prací prostředky s Jelenem dokážeme vyrobit ekologicky a zodpovědně, a přitom udržet jejich nízkou cenu. Chceme, aby si každý mohl dovolit kupovat vysoce kvalitní, moderní a šetrné prací prostředky. Společně dokážeme chránit vaše prádlo, zdraví i přírodu.

Perte s láskou, perte s Jelenem.

  • Zúčastněte se 4. kola naší soutěže a můžete vyhrát dárkové kazety nebo poukaz v hodnotě 1500 Kč na nákup v e-shopu s originálními výrobky značky Jelen.

  • Stačí opovědět na jednoduchou otázku ZDE.

Historie značky Jelen

U zrodu drogistické značky stálo jádrové mýdlo. Vyrobil jej severočeský velkovýrobce Johann Schicht.

V roce 1891 získal na produkt ochrannou známku Schichtovo jádrové mýdlo s jelenem a úspěšně tak navázal na tradici svého otce, řezníka a mydláře Georga Schichta, který si zažádal o mydlářskou živnost již v roce 1848.

Schichtovy závody se rychle rozrůstaly, vedle mýdla začaly produkovat ztužené potravinářské tuky, glycerin nebo svíčky. V roce 1906 byl Johann Schicht za zásluhy o průmyslový rozvoj monarchie jmenován císařským radou. Po Johannově smrti převzal závod jeho syn Heinrich, kterému se vedlo dobře až do první světové války, která však s následným rozpadem monarchie zbrzdila expanzi českého drogistického zboží do celé Evropy.

Sotva se výroba vzpamatovala, udeřila hospodářská krize a nedlouho poté přišla válka. Po ní byl podnik vyvlastněn, majitelé odešli z Čech a v roce 1946 stát výrobu znárodnil. Schichtova firma dostala jméno Severočeské tukové závody a byla zařazena do koncernu Tukový průmysl.

Po revoluci byly závody zprivatizovány do akciové společnosti Setuza. Tuto poslední etapu mýdlo s jelenem málem nepřežilo, ale zákazníci si poctivé jádrové mýdlo s prapůvodní recepturou, jak ji znaly předchozí generace žen, znovu vyžádali.

Herní řád ZDE.