zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

ŘEČ SYMBOLŮ: Co nám říká špatné připojení k internetu?

Taky jste závislí na internetu nebo se bez něj klidně den nebo dva obejdete?
Autor: Thinkstock Taky jste závislí na internetu nebo se bez něj klidně den nebo dva obejdete?
anna kopečková , Vydáno: 28.10.2016
Život k nám mluví prostřednictvím symbolů a souvislostí. Zrcadlí nám naše vztahy jak partnerské a přátelské, tak rodinné. Vše má svůj řád a určitá pravidla. Čím více těmto pravidlům porozumíme, tím dříve se nám v životě bude dařit.

reklama

V našem životě není nic náhoda. Naše vnitřní přesvědčení a nastavení nám přináší naši realitu. Žijeme to, co vnitřně prožíváme, a tak, jak máme nastavené vnitřní prostředí. Na základě našich myšlenek a rozhodnutí se odvíjí naše cesta. Pokud přijmeme skutečnost, že situace si vytváříme sami a pochopíme souvislosti, pak můžeme změnit to, co nám v životě nevyhovuje a nefunguje. Jsme pak schopni řídit svůj život, protože pochopíme, že vše záleží pouze na nás samotných.

 

Našemu životu vládne virtuální svět. Jsme neustále připojeni a potřebujeme vše vidět, slyšet a být ve spojení. Technologický pokrok a takzvaná informační společnost nám zcela změnily život. On-line realita je součástí života skoro každého člověka. Vzniká tak závislost na virtuálním světě a kyber prostoru. Kdo z nás umí v dnešní době odložit nebo vypnout mobil? Většina lidí když vypne mobil a není nějakou dobu on-line začne být neklidná a zažívá pocit ztráty. Vnitřně bojují s tím, že o něco přichází, že jim něco unikne.

Jaké symboly nám připojení přináší?

Nemožnost se připojit k internetu značí většinou přemíru a přesycení informacemi. Možná bychom měli na čas vnímat reálný svět kolem nás. Většinou neprožíváme své emoce v realitě, ale přes iluzi internetu. Nežijeme opravdový život, ale ten iluzorní. A naše závislost na tom být on-line se postupně stupňuje. Máme pocit, že pokud jsme off-line, jako bychom vůbec nežili. Někteří lidé si od připojení odpočinou pouze v době, kdy spí. Problémy s připojením nám tedy ukazují na naši závislost na životě ve virtuálním prostoru. Porušujeme tak rovnováhu. Ten opravdový život nám utíká.

Pokud nastanou potíže s připojením, je dobré zamyslet se nad tím, co jiného bychom dělali, pokud by internet neexistoval? Nastolit harmonii a rozložit své připojení on-line a off-line. Najít si čas na zážitky v realitě, na osobní setkání se svými blízkými a přáteli. Zažít třeba celý den venku bez mobilu a internetu.

Položte si následující otázky:

Jak zvládnu nebýt připojen k internetu? Jaké pocity mám, když zjistím, že nemám připojení a nemohu si číst poštu, dívat se na facebook, nebo surfovat po internetu? Co pro mě být on-line znamená? Co znamenají problémy s připojením? Jaké symboly a souvislost mi přinášejí?

 

Žij v realitě a užívej si ji!

Rozbil se mi modem. Přišla bouřka a kvůli přetíženému napětí modem přestal fungovat a já zůstala dva dny bez internetu. Z počátku jsem trochu zmatkovala, že si nepřečtu emailovou poštu. Co když nějaký můj klient něco důležitého potřebuje? Možná přijde nějaká pracovní nabídka a já na ni nebudu reagovat. Zmatek v hlavě jsem zvládla během deseti minut a uklidnila se. Lidé, kteří mne potřebují, si mohou najít na mých webových stránkách telefon a zavolají. Nabídka, která je pro mne zajímavá, se ke mně dostane i bez připojení. Přesto jsem si položila otázku: „ Jakou lekci mi to přináší?“ Uvědomila jsem si, že převážnou část svého času trávím u počítače. Jsem celý den připojená na mobilu i na notebooku. Žiji většinu času ve virtuálním světě.

Mám ráda léto a každý rok se těším na to, jak se projdu po louce plné kvetoucích květin a nasaji tu vůni léta. Večer si sednu na zahradu a užiji si teplou noc a nebe plné hvězd. Nakonec to většinou nezvládnu. Takže mi vlastně ten nefungující internet přinesl procházku po letní louce a posezení večer pod hvězdami. Možná bych to za celé léto nakonec nezvládla. Koupila jsem nový modem a uvědomila si, že symbol spojený s odpojením internetu znamenal „žij v realitě a užívej si ji“.

závislost na internetu Foto:  Nenechte to zajít tak daleko...                                                                    Foto: Thinkstock

 

Jak k nám symbol připojení promlouvá?

Prostřednictvím různých nehod s připojením k internetu, a to jak na telefonu, tak na počítači (tabletu). Také přes rozbité nebo nefungující části modemů a jiných technických součástek a přístrojů.

Jak předejít nehodám a problémům s připojením?

Vyzkoušejte to nejdříve na svém mobilu, který odpojte nejdříve na hodinu denně a pozorujte své pocity. Pokud to zvládnete, tak přidávejte postupně další hodiny, až se dostanete k tomu, že dokážete vypnout mobil třeba na celý den. Pak se naučte nový návyk a snažte se vypnout mobil a připojení třeba jeden den o víkendu a na dovolené. Až překonáte abstinenční příznaky, zjistíte, jak jste svobodní. Co vám tyto nehody s připojením říkají? Vztahují se především k naší komunikaci s vnitřním a vnějším světem.

Afirmace: „ Žiji reálný život a vše, co potřebuji, dostávám prostřednictvím lidí kolem sebe. Žiji v rovnováze s okolním světem.“

Šárka Vávrová

Šárka Vávrová deník koučky nový Foto:

Šárka Vávrová, foto Robert Tichý pro časopis Moje psychologie

reklama

Související témata: internet , řeč symbolů , rozbitý počítač , porucha počítače , internetové připojení , wifi

reklama

Přečtěte si také

reklama