Recept na dlouhé zimní večery? Postavte si s rodinou sušenkové hrady

Recept na dlouhé zimní večery? Postavte si s rodinou sušenkové hrady

Únorové počasí a brzké stmívání moc příležitostí na podnikání výletů s rodinou či přáteli nedává. Dlouhé zimní večery jsou únavné a každý nápad na to, jak se společně zabavit, je vítán. Hledáte skvělý tip na večerní zábavu pro vás a vaše blízké?

Co si zkusit něco vyrobit a zapojit se do soutěže o luxusní dovolenou? Inspirujte se sušenkovými hrady.

Večerní zábavu v rodinném kruhu ocení každý její člen. V tomto ročním období se moc času venku trávit nedá a vymýšlet stále nový atraktivní program pro nudné zimní večery není právě jednoduché.

Co si zahrát na cukrářské architekty a přenést kousek české historie do svých kuchyní? Vyrobte si originální repliky českých hradů. Recept je velmi jednoduchý a s vaší pomocí zvládnou stavbu hradu třeba i děti. Své skvosty můžete navíc nahrát přes speciální aplikaci na www.zlatehrady.cz a zkusit své štěstí v soutěži o nejpovedenější hrad.

Nemusíte se obávat, že nezvládnete postavit do posledního detailu propracované hrady. V soutěži vyhrává originalita, nikoliv hodinářská přesnost. I malý hrad může být odměněn velkou výhrou. Především jde však o příjemně strávený čas se svými blízkými. Užijte si společné momenty a postavte si takový hrad, na který budete všichni po právu hrdí.

Sušenku k sušence a jedna z cen je vaše

Posílejte fotky svých hradů na www.zlatehrady.cz a můžete vyhrát zájezd snů pro vás a vaše nejbližší v hodnotě 100 000 Kč, pohádkový víkend na zámku v hodnotě 15 000 Kč nebo tajuplný zlatý poklad plný sušenek. Na těchto webových stránkách najdete také spoustu užitečných rad a inspirace pro vaše výtvory.

Nevíte si rady se sušenkovými hrady?

Na výrobu sušenkového hradu budete potřebovat sušenky a oplatky Opavia Zlaté, jejichž následným rozdrcením vám vznikne spousta stavebního materiálu. Ten následně můžete spojovat máslovým krémem, který vytvoříte pomocí jednoduchého receptu.

Máslový krém

• 150 g bílků

• 300 g krupicového cukru

• 2,5 kostky másla

Nejprve spolu vyšlehejte bílky a krupicový cukr, následně do vzniklé směsi zašlehejte kostky másla.

Ideální podklad pro každý hrad vytvoříte nejlépe rozdrcením jednoho balíčku Opavia Zlaté Koka.Ty smíchejte s máslovým krémem do pevné hmoty, se kterou se bude dát dobře pracovat. Hnědá barva bude vypadat jako půda, na které hrad v reálu stojí.

Nyní už si stačí vybrat sušenky takových tvarů, ze kterých půjdou nejlépe vytvořit nosné zdi, střecha a další části hradu. Ty pak stačí upravit do odpovídajících velikostí.

Pro spojení jednotlivých kousků sušenek použijte již připravený máslový krém. Ten poslouží jako sladká malta a zajistí, aby váš hrad odolal nájezdům mlsných nepřátel. Každý hrad můžete dozdobit rozpuštěnou čokoládou.

Inspirace od profesionální cukrářky: hrady Karlštejn a Kokořín

Nápad na výrobu sušenkových hradů zaujal i autorku několika kuchařek Ivetu Fabešovou známou z účinkování v pořadu „Na nože“. Iveta se svými kolegy z IF Café vytvořila dva velkolepé české hrady Karlštejn a Kokořín.

Na výrobu Karlštejna bylo použito celkem 10 balení Zlatých polomáčených, 3x Zlaté Club máslové, 2x čokoládové věnečky, 17 balíčků Zlatých oplatků a na podklad 1x Koka Zlaté. Střecha, okna a další detaily stavby byly dozdobeny rozpuštěnou tmavou čokoládou.

Hrad Kokořín byl postaven z 10 balení sušenek Zlaté Florenta, 6 balíčků Zlatých Oplatků, použity byly také 2x Zlaté Club, 2x Zlatá kolečka pocukrovaná, 2x Zlaté oplatky mini a 3x Zlaté polomáčené. Střechy byly zdobeny rozpuštěnou bílou čokoládou s přidáním červeného potravinářského barviva.

Zlatá srdce myslí na druhé

Na Nový rok udělaly Zlaté radost v Domově Alzheimer v Roztokách u Prahy. Spolu s populární herečkou Zdeňkou Žádníkovou, která sušenkovým hradům propůjčila svou image, předali tvůrci těchto skvostů oba hrady klientům tohoto zařízení.

Více informací o domově najdete na www.domovalzheimer.cz.

Sdílejte článek
Štítky hrad rodina Praha Iveta Fabešová Kokořín Zdeňka Žádníková-Volencová Hrad Karlštejn sušenka

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 5. 6. 2023

Úkoly všeho druhu vám dnes budou připadat jako Herkulova práce, Berani. Kvůli přepracování a napětí se můžete cítit trochu pod psa. Možná by bylo dobré, kdybyste si na chvíli odpočinuli o samotě. Pokud to nejde, snažte se alespoň trochu uklidnit. Také některé nečekané změny ve vašem okolí by mohly rozvášnit jazyky. Než začnete dělat ukvapené závěry, nezapomeňte si ověřit fakta.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.