Prima maminka

16. srpna 2015 04:20

Lucie Průchová

RESPEKT! Matka se nechala ostříhat dohola, aby dceři darovala paruku!

Pro svoje dítě byste udělali cokoliv. Třeba Jo Green z Velké Británie si nechala ostříhat své dlouhé vlasy, aby mohla své nemocné dceři nechat udělat kvalitní paruku.

Jedenačtyřicetiletá Jo Green si nechávala růst vlasy tři roky. Musely být dostatečně dlouhé na to, aby se z nich dala udělat paruka pro její nemocnou dcerku. Vlasy si nechávala barvit na blond, což byla přirozená barva vlasů Lauren, než o ně v důsledku nemoci přišla.

Lauren byla na základní škole, bylo jí osm let, když během tří dnů přišla o všechny vlasy a už jí nenarostly a nikdy nenarostou. Trpí totiž nemocí, známou pod názvem alopecie. A co to je?

Alopecie je neinfekční onemocnění způsobující vypadávání vlasů a ochlupení. Příčiny mohou být různé: dědičné, stres, nesprávné stravování.

Matka vzpomíná se slzami v očích: „Jednoho dne se prostě probudila a zjistila, že má vlasy na polštáři, přišla za mnou a měla je všechny v hrsti.“

Dívka se musela vypořádat se šikanou, kvůli své holé hlavě, když začala chodit na střední školu. Zažila krušné chvíle. Puberťáci dokážou být opravdu nesnesitelní.

Nakonec radši školu změnila. Od té doby je vše v pořádku a je to normální veselá dívka. Nyní pomáhá i ostatním mladým lidem vyrovnat se s vypadáváním vlasů kvůli této nemoci.

Dnes je jí sedmnáct let a má paruku vyrobenou z vlasů své maminky. Práce na ní trvala dlouhé týdny a jednalo se o velmi složitý proces, každý pramen musel být ručně šitý, pomocí uzlové techniky.

Vzpomíná: „Všechny mé staré paruky byly špatně padnoucí a opravdu nereálné. Teď mám ale pocit, jakoby to byly moje vlastní vlasy. Nebylo vždy snadné to zvládnout, ale vždycky jsem si řekla, že všechno, co se děje, má nějaký důvod. Prostě to tak mělo být.“

„Někdy je to těžké, když slyším dívky, jak si stěžují na své vlasy, myslím, že vůbec nevědí, jaké mají vlastně štěstí, že je mají. Byla bych ráda, kdybych si mohla vlasy svázat do culíku nebo drdolu nebo si s nimi jakkoli pohrávat. Ale už jsme se s tím smířila a naučila se s tím žít.“

Sdílejte článek
Štítky nemoc Velká Británie

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 9. 2023

Experimenty kombinující kreativitu a technologie mohou vést k možnostem zvýšení vašich příjmů. Jste vnímaví k novým nápadům a ochotní vynaložit úsilí, abyste je využili ve svůj prospěch. Pravděpodobně objevíte nové talenty, o kterých jste nevěděli, že je máte. Tento den je vhodný k tomu, abyste se přihlásili do kurzu, navštívili přednášku nebo vyhledali doučování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.