Prima maminka

1. ledna 2018 10:14

Martina Čerňanská

Sestavte si novoroční plán a naplánujte si život, abyste vše stíhala a byla opravdu šťastná!

Největší jistota našeho života je ta, že nic neběží podle plánu. Pokud se cítíte, jako byste potřebovala najít své životní priority a trošku si uspořádat chod myšlenek nebo snů, vytvořte si celoroční plán!

1. Rozdělte si priority

Vezměte si do ruky propisku a papír, který rozdělíte na tři sloupce a do nich budete zapisovat jednotlivé okruhy vašeho života, jako je kariéra, povolání, finance, rodina, přátelé, zdraví, cestování, znalosti nebo intelekt a spiritualita. První sloupec je vyhrazen pro věci, které jsou pro vás nejdůležitější a věnujete jim nejvíce času, do druhého sloupce zapište, co byste si přála dělat nebo se to chtěla naučit. Třetí sloupec by pak měl zbýt pro činnosti, které pro vás nejsou důležité nebo vám nedávají zpět nic na úkor času, který jim zbytečně věnujete.

2. Vypište si role, ve které se během roku měníte

Každý den hrajeme různé role nebo sebe samou nějak označujeme, podle toho, jakou činnost vykonáváme. Zamyslete se a na stejný kus papíru napište role v které se v novém roce chcete měnit. Můžete je rozdělit na kladné a záporné. Co takhle role milenky? Je to opravdu to, co vás dělá šťastnou? A co role kuchařky? Role jsou podstatná jména, ale člověk si vás podle nich zapamatuje. Chtěli byste cestovat? Tak přidejte do svého seznamu roli cestovatelky. Zvažte důvody, proč chcete reprezentovat tyto role. Chcete-li vytvořit plán života, musíte se rozhodnout, jaké jsou vaše priority právě v tomto okamžiku.

3. Běžte za svým cílem

Zlepšujte se a proměňte sny v realitu. Pečlivě zvažte, jaké cíle chcete dosáhnout během svého život a využívejte k tomu své role, priority a potřeby. Přemýšlejte o tomto seznamu jako o „seznamu přání“ a nezapomeňte, že to jsou vaše cíle, nikoliv cíle ostatních, kteří si myslí, že by bylo správné, abyste jich zrovna vy dosáhla.

Pokud se chcete stát výbornou kuchařkou, přihlaste se na zajímavé kurzy vaření. Pokud chcete zdolat Mount Everest, začněte s horolezením, choďte na fitness, běhejte a zlepšujte fyzičku. Univerzální návod neexistuje – jednoduše si za tím jděte!

4. Plánujte a rozdělujte

Pokud před vámi stojí velký úkol, pravděpodobně ho nikdy nezdoláte, dokud si ho nerozdělíte na několik bodů. Do data, které si určíte, tak ze svého snu splňte vždy alespoň kousek. Pořádně si rozmyslete, jak na věci půjdete, nezapomeňte na rizika a mějte vždy plán B v záloze. Vše si zaznamenávejte na papír. Graficky si ho upravte tak, aby se vám líbil a mějte ho vždy na očích.

5. Jděte do toho

Dalším bodem je jednoduše začít. Běžte si splnit své cíle!

6. Upravujte plán

Faktem života je to, že se mění a my také. Důležité je, abyste čas od času přezkoumaly svůj životní plán. Zjistíte, zda ho stále dodržujete a jestli vás i nadále naplňuje.

Zhodnoťte také své dosavadní úspěchy. Vždy je dobré sledovat, kam se posouváte.

Přejeme hodně štěstí.

autor: Markéta Kašková

Sdílejte článek
Štítky papír Mount Everest

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2023

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.