Prima maminka

29. listopadu 2015 04:15

Lucie Průchová

Seznam krizí, které dokonale prověří váš vztah

Seznam krizí, které dokonale prověří váš vztah

Žádný vztah není jen romantickou procházkou růžovým sadem. Poučené dvojice, které setrvávají v dlouhodobějším partnerství, dobře vědí, že přijdou všelijaké zkoušky, horší časy, svízele a lstivé testy, které prověří, zda jste si skutečně souzeni, či nikoli. Ať už se jedná o naprosté banality, případně velké životní zlomy, může se stát, že vás rozdělí navždy. Anebo, když to dobře dopadne, váš vztah nezabijí, nýbrž – posílí. A jaké události, drobné, či zásadní, máme na mysli?

Viróza, případně rýmička

I takové zdánlivě nepříliš závažné onemocnění může rozsévat zkázu – ve vašem vztahu. Krásná žena, ocitne-li se v posteli s virózou, se najednou změní k nepoznání. Opuchlý obličej, červený nos, neučesané mastné vlasy, zpocené pyžamo, permanentní kýchání. Kam se ztratila ta moje sexy blondýnka – může si říci partner povrchnějšího založení. A ruku na srdce, chlapík, když ho trápí pověstná rýmička, má do Jamese Bonda daleko. Fňuká, myslí si, že umírá, dožaduje se pozornosti a neustálé péče. Přežije váš vztah tento malý test virózou?

Příjezd tchyně

To je zatěžkávací zkouška zejména pro snachu. Není-li tchyně dostatečně tolerantní, chápavá a rozumná – a takových tchyní je jako šafránu – prožije si nebohá snacha těžké chvíle. Pokud se „maminka“ dostavila jen na krátkou výzvědnou návštěvu, pak se to se zaťatými zuby a křečovitým úsměvem jakž takž přežít většinou dá. Ale co když plánuje zůstat u mladých týden? Anebo dva? A všechno komentovat, pokud možno s opovržlivou ironií? Podrobí zdrcující kritice vaše kuchařské umění, obsah ledničky, výchovné schopnosti, prach v knihovně a stav pokojové květiny, která má dva žluté listy. A právě tady se ukáže, jak pevný je váš vztah a jak hluboká vaše láska…

Narození dítěte

I to nejlepší, co se kdy mohlo ve vašem životě přihodit, může být zároveň stresující a zátěžové. Pochopitelně že miminko je to nejbáječnější, co vás mohlo potkat, zároveň však spolehlivě prověří vaši soudržnost, zodpovědnost, svědomitost a odolnost. Novorozenec v bytě, to je nikdy nekončící maraton. A když už si ve čtyři hodiny ráno skutečně myslíte, že se vám možná podaří na hodinku či dvě zamhouřit oči, rozlehne se ložnicí nepopsatelné kvílení. A tady se ukáže, kdo je frajer a kdo se rád lituje.

Začátek školní docházky

Mít doma prvňáčka bývá často o nervy. Ne každá maminka a ne každý tatínek tak silnými nervy disponují. Úplně se mění režim celé rodiny. Jestli jste byli doteď zvyklí žít si v relativním poklidu, je s tím konec. Jakmile zaznamenáte, že prvňáček ne a ne správně napsat trojku anebo libovolné písmenko, a to ani na patnáctý pokus, zmocní se vás zuřivost. Zejména tedy tatínků. Pobíhají po bytě, vykřikují: „Proboha, po kom to dítě je?!“ Zachovejte klid a neodpovídejte: „Po tobě přece!“

Vánoce

Těžkou zkouškou vztahů bývají i zdánlivě radostná období, jakými jsou kupříkladu vánoční svátky. Pokud je hospodyňka nebere sportovně a s nadhledem, což je někdy dost těžké, může dojít ke zkratu. Dejme tomu, že paní domu, která chodí do zaměstnání a pečuje o několik dětí, napeče patnáct druhů cukroví, po nocích uklidí celý byt tak, že by se z podlahy mohlo obědvat, nakoupí a krásně zabalí desítky dárků. Ale když kocour vyskočí na stromeček a ten s cinkotem a šustěním spadne, žena se zhroutí, protože její psychika tuto humornou příhodu už neunese. Pamatujte, hospodyňky, že zachovat si zdravý rozum je možná lepší než těch patnáct druhů cukroví.

-em-

Sdílejte článek
Štítky James Bond Vánoce vztah tchýně virové onemocnění

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.