Šílené příchutě zmrzlin. Tyhle opravdu existují!

Šílené příchutě zmrzlin. Tyhle opravdu existují!

Myslíte si, že vás, pokud jde o zmrzliny, už nemůže nic překvapit? Ačkoli většina z nás navždy zůstane věrná vanilkové, čokoládové, jahodové nebo jiné klasické příchuti, výrobci zmrzlin stále vymýšlejí nové a často neuvěřitelné chuťové varianty, kterými by přilákali všechny milovníky ledových pochoutek. Zveme vás na malou zmrzlinovou ochutnávku kolem světa.

Slaninová s jalapeňo papričkami

Foto: Amy’s Ice Creams

Slanina se ideálně kombinuje s mnoha dalšími příchutěmi. Třeba v Texasu je populární voňavá slaninová zmrzlina vylepšená pěkně pálivými papričkami. V Chicagu byste zase mohli ochutnat slaninovou zmrzlinu s příchutí kajenského pepře a javorového sirupu.

Humrová

Foto: localview.co

V přímořských lokalitách, kde jsou humři běžnou položkou na jídelních lístcích mnoha restaurací, není ani zmrzlina s příchutí humra nic neobvyklého. Tuhle byste mohli ochutnat v přístavech v Maine nebo Massachusets. A je samozřejmě i s křupavými kousky téhle mořské potvory.

Sardinky s brandy

Foto: wcvb.com

Japonsko je zemí neobvyklých chutí a narazíte tu na spoustu zmrzlin s neobvyklými příchutěmi. Sardinková zmrzlina je jednou z nich.

Avokádová

Foto: acalculatedwhisk.com

Zmrzlinárna Mallard ve státě Washington příchutě svých zmrzlin obměňuje podle ročních období. Tohle léto je v kurzu zelená zdravá dobrota.

Zmrzlina s příchutí mateřského mléka

Foto: wcvb.com

Ano, čtete dobře. Když londýnská zmrzlinárna The Icecreamist začala prodávat zmrzlinu s názvem Baby Gaga, způsobila velký rozruch. Vyrábí se z čerstvého mateřského mléka získaného přímo od maminek a je s příchutí vanilky z Madagaskaru a citronové kůry.

Koňská

Foto: wcvb.com

A jsme opět u podivných chutí Japonců, kteří si libují v syrovém mase. Nic proti tomu, protože nejčastěji je to rybí v podobě sushi. Ale méně známou lahůdkou je syrové koňské maso zvané Basashi. Tahle zmrzlina prý chutná přesně jako koňské maso a taky obsahuje kousky syrového koňského masa.

Zmrzlina z husích jater

Foto: seasoningrandsalt.net

Tak tuhle dobrotu pro opravdové labužníky nabízejí v San Franciscu. Můžete si ji dát samotnou nebo v kombinaci se zázvorovými placičkami.

Pizza zmrzlina

Foto: playbuzz.com

Ideální způsob, jak spojit dvě oblíbené delikatesy do jedné. Pochoutka, která propojuje chuť čerstvých rajčat, mozzarelly a česneku je na prodej například ve Filadelfii.

Chorizo s karamelem

Foto: Courtesy of OddFellows Ice Cream Co.

Zní to divoce, přesto se tahle zmrzlina stala hitem jedné z cukráren v New Yorku.

Kaviárová

Foto: wcvb.com

Obsahuje 60 procent kaviáru z bílých jeseterů a nabízí ji francouzská luxusní zmrzlinářská firma Philippe Faur.

Hruška s modrým sýrem

Foto: Salt & Straw

Tohle spojení je dokonalé. Proč ho nevyzkoušet i ve zmrazeném stavu? Třeba v Los Angeles:)

Mohlo by vás taky zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 2. 2024

Berani, dnes si dejte pozor na právníky, bankéře a burzovní makléře. Jeden z nich se vás pravděpodobně pokusí uvést v omyl nepřesnými informacemi. I když je možná v jeho či jejím zájmu, abyste tyto informace brali za bernou minci, rozhodně to není ve vašem zájmu. Udělejte si vlastní průzkum a zjistěte si všechna fakta, než se pustíte do finančních investic, které vám někdo doporučuje.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.