Celebrity

25. dubna 2017 10:00

Anna Kopečková

Slavné ženy Hollywoodu: Proč nemají děti?

Slavné ženy Hollywoodu: Proč nemají děti?

Ženy, které nemají děti, často odsuzujeme jenom za to, že se dobrovolně vzdávají tak velkého daru, jakým je mateřství. Pravdou ovšem je, že existuje mnoho důvodů, proč se některé z nás rozhodnou děti nemít. Včetně těch slavných...

Cameron Diaz, herečka

„Mít děti s sebou přináší strašně moc práce. Berete si na sebe zodpovědnost za další životy, což já jsem neudělala. Je to tak pro mě jednodušší. Dítě – musíte se o něj dennodenně starat po celých 18 let. Nemít je sice dělá život snazší, ale nemyslete si, že to bylo jednoduché rozhodnutí. Ostatní totiž ráda chráním a pečuji o ně, nicméně si nedokážu představit, že bych byla vůbec někdy matkou.“ (prozradila to pro časopis Esquire v roce 2014)

Oprah Winfrey, moderátorka a herečka

„Kdybych měla děti, nenáviděly by mě. Skončily by v jakémsi ekvivalentu mého pořadu „Oprah show“, kde by mluvily právě o mně. Protože něco v mém životě by pak muselo být nedokonalé a muselo by trpět. A usuzuji, že by to byly nejspíš mé děti.“ (prozradila to v rozhovoru pro Hollywood Reporter interview v roce 2013)

Jennifer Aniston, herečka

„Nelíbí se mi, jaký je na ženy vyvíjen společností tlak. Podle něj by se totiž měly cítit, jako by v životě selhaly, pokud se nerozmnožují. Nemyslím si, že je to fér. To, že vám nevyleze z vaginy mimino, přece neznamená, že nemáte mateřské pudy. Ty se mohou projevit například ve vztahu k přátelům, zvířatům, dětem přátel… Jenže třeba o mně se bohužel neustále říká, že se soustředím jenom na sebe a svou kariéru, a proto nechci mít děti. A všem to připadá strašně sobecké.“ (prozradila to v rozhovoru pro časopis Allure v roce 2014)

Kim Cattrall, herečka

„Snažím se neposlouchat hlasy, které vám tvrdí, že něco musíte. Naopak se zkouším dostat nad očekávání ostatních a vymanit se z nějakého pomyslného tlaku mých vrstevníků a snahy se ostatním zavděčit. Naslouchám svému vnitřnímu hlasu. Věřím totiž, že všechny odpovědi na otázky najdeme právě v nás. Takhle jsem si odpověděla i na vše kolem mateřství. Uvědomila jsem si, že tlak, který jsem v souvislosti s dětmi cítila, vycházel jen z vnějšího okolí. Já sama jsem měla jasno v tom, že jsem nebyla na mateřství připravena.“ (prozradila to v O Magazine v roce 2003)

Helen Mirren, herečka a režisérka

„Byl to zkrátka můj osud. Dříve jsem si říkala, kdy to přijde, kdy otěhotním, ale nikdy se to nestalo. Nestarám se, co si o tom myslí ostatní.“ (prozradila to v rozhovoru pro Vogue v roce 2013)

Renée Zellweger, herečka

„Mateřství nikdy nebylo mou ambicí. Já to takhle prostě necítila. Nikdy jsem nepomýšlela na nějaká očekávání, jako třeba kde budu, až mi bude 19 let, co budu dělat, až mi bude 25 let a podobně. Beru věci tak, jak přicházejí – každý den a právě teď. Co se stane, má se stát a je to tak dobře.“ (prozradila to v The London Times v roce 2008)

Katharine Hepburn, herečka

„Byla bych příšerná matka, protože jsem neuvěřitelně sobecká lidská bytost. Pravdou ovšem je, že tento problém moc lidí neřeší.“ (prozradila to v knize Kate Remembered, která vyšla v roce 2003)

Candace Bushnell, spisovatelka, mj. autorka předlohy seriálu Sex ve městě

„Existují ženy, které to udělají. Na druhou stranu je na světě také mnoho žen (spisovatelek), jež se nikdy nevdají a nemají ani děti. Já sice vdaná jsem, ale trvalo mi to celých 43 let. Když jsem byla mladá, věděla jsem, že se musím rozhodnout mezi tím, zda chci být vdaná, nebo spisovatelka. A já si vybrala kariéru spisovatelky. Děti sice nemám, ale naštěstí není každý takový jako já. Myslím si, že pokud jsou děti vaší vášní, stanou se svým způsobem i vaší kariérou.“ (prozradila to v rozhovoru v roce 2003)

Khloé Kardashian, moderátorka a modelka

„Lidé si o mně myslí, že zoufale toužím po dítěti. Ano, ráda bych miminko měla, ale je mi teprve 28 let a jsem vdaná tři a půl roku. Miluji svůj život, ale necítím, že by mu právě teď zrovna něco scházelo. Všechno má svůj čas.“ (prozradila to v magazínu Redbook v roce 2013)

Portia de Rossi, herečka

„Uprostřed třicátých let ženy, tedy zhruba kolem 35 let, vás přepadne jistý tlak a vy začnete přemýšlet: ´Měla bych si pořídit děti, abych nepřišla o něco, co ostatní tolik milují? Nebo je to jen čistě mé přání, po kterém toužím opravdu z celého svého srdce?´ Abych byla upřímná, nebyla jsem si moc jistá, zda odpověď na druhou otázku zní ano. Myslím si, že děti opravdu musíte chtít vy sami – nikdo jiný to totiž za vás neudělá.“ (prozradila to v rozhovoru pro časopis Out v roce 2013)

Lily Tomlin, herečka, komička, zpěvačka

„Je naprosto v pořádku a krásné, když někdo chce mít děti. Nicméně já tehdy po dětech netoužila a dneska jsem za to šťastná. Bůh ví, co bych s nimi, chudáčky, prováděla. Ale nemyslete si, že bych děti neměla ráda – mám a moc. Jenže jsem ve svém životě nenašla prostor, kdy bych je mohla vychovávat. Soustředila jsem se hodně na mou kariéru, které bych se jinak musela z velké části kvůli dětem vzdát, protože bych je pravděpodobně nedokázala ošidit o mou přítomnost.“ (prozradila to v Metro Weekly v roce 2006)

-šp-

Sdílejte článek
Štítky rozhovor Oprah Winfreyová časopis Hollywood herec Helen Mirrenová Renée Zellwegerová Jennifer Anistonová Cameron Diazová Portia de Rossi

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.