Prima maminka

19. listopadu 2015 04:50

Anna Kopečková

Těhotná žena visící z okna při teroristických útocích v Paříži. Co se s ní stalo?

Na záběrech zobrazujících útoky v pařížské koncertní síni Bataclan ji viděl celý svět. Ale nikdo netušil, že žena visící z okna a snažící zachránit si holý život, je těhotná.

Během útoku v koncerní síni nastávající maminka (nepřála si zveřejnit své jméno) utekla k nejbližšímu oknu a snažila se jím vylézt ven. Zatímco teroristé uvnitř popravovali desítky lidí, žena vylezla z okna, pověsila se na okenní římsu ve snaze zachránit si holý život a jen volala „Prosím, jsem těhotná.“

Celé dvě minuty visela žena na římse více než šest metrů nad zemí, dokud se u okna neobjevil muž, který ji vytáhl zpátky. Celou hrůzu nahánějící scénu natočil reportér z protilehlého okna a miliony lidí na celém světě tak brzy sledovaly zoufalý boj ženy o život nejen svůj, ale i svého dítěte. A nejspíš si říkali, jestli to vůbec mohla přežít.

Žena i muž, který ji zachránil, jsou naštěstí živí a zdraví. Těhotná žena svého zachránce později vyhledala pomocí výzvy na Twitteru, aby mu mohla poděkovat. Muž, který se označil jen jako Sebastian, později deníku La Provence řekl, že se snažil zachránit před teroristy útěkem přes divadelní pódium, když teroristé na chvíli přerušili palbu, aby si nabili zbraně. Zahlédl těhotnou ženu visící z okna a zoufale prosící lidi na ulici, aby ji chytili. Pověsil se na ventilační šachtu a pokusil se jí pomoci slézt dolů. Žena už byla ale tak vysílená, že nebyla schopná se déle udržet a prosila ho, aby ji vytáhl zpátky nahoru. A pak už nevěděl, co se s ní stalo. Sám se ven nedostal, protože ho teroristé chytili a drželi jako rukojmí. Měl štěstí, že do budovy včas vtrhla policie.

Těhotná žena, která si nepřála zveřejnit svou identitu, je v pořádku i se svým nenarozeným miminkem, a vzpamatovává se z hrůz, které zažila.

Podobné články

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.