TEST: Inkoustové skvrny odhalí, jací jste

Psychologové vždy tvrdili, že existuje souvislost mezi tím, jak člověk reaguje na určitý obrázek z inkoustových skvrn, a jeho podvědomím.

Vyzkoušejte Rorschachův test

Takzvaný Rorschachův test je jedna z mnoha psychologických metod, díky nimž se dá zkoumat osobnost člověka, a dodnes je jednou z nejpoužívanějších, například v soudním lékařství. Tento test, který vymyslel švýcarský psycholog Hermann Rorschach už v roce 1921, je založen na projekci myšlenek jednotlivce. Zpočátku Rorschach vytvořil mnoho inkoustových skvrn, které nechal otestovat na mnoha lidech, a z nich vybral pouhých deset takových, které v lidech vyvolávaly nejvíce reakcí a nejvíce podněcovaly jejich fantazii.

Máme pro vás něco podobného. Ukážeme vám několik tradičních obrázků inkoustových skvrn a možná se o své osobnosti dozvíte něco, co jste dosud nevěděli.

Nejdříve si přečtěte slovo, které je nad obrázky, a zkuste o něm chvíli přemýšlet. Pak se podívejte na dva obrázky pod ním a vyberte si jeden z nich. Nepřemýšlejte, jednoduše se řiďte instinktem a jeden si zvolte. Pod obrázky si pak můžete přečíst vysvětlení.

KRÁSA

LEVÝ OBRÁZEK: Jste svérázný člověk plný života, který ve všem vidí jen to nejlepší. Občas možná i trochu nepořádný, ale máte velké srdce a nezabýváte se prkotinami.

PRAVÝ OBRÁZEK: Jste precizní, pořádkumilovný člověk a soustředíte se na detaily. Snažíte se mít všechno pod kontrolou a pěkně zorganizované.

SMUTEK

LEVÝ OBRÁZEK: Máte takzvaně horkou hlavu a snadno se rozčílíte. Ale také jste vřelý, vášnivý člověk, který dokáže rychle odpustit.

PRAVÝ OBRÁZEK: Vy jste nejspíš trochu introvert, který nechce vzbuzovat něčí pozornost. Občas je ale dobré ukázat ostatním, jak se opravdu cítíte. Zkuste to a buďte trochu důvěřivější.

STRACH

LEVÝ OBRÁZEK: Jste společenský člověk, který rád tráví čas s ostatními. Vy se nejvíce bojíte osamělosti.

PRAVÝ OBRÁZEK: Máte živou představivost a sklon myslet si o všem spíše to horší.

-red-

Sdílejte článek
Štítky test osobnost obrázek inkoustové skvrny Rorschachův test Hermann Rorschach

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.