Prima maminka

16. října 2014 04:45

Anna Kopečková

Tip na výlet: Tajuplná místa, která vás nabijí pozitivní energií

Cítíte se vyčerpaná a potřebujete znovu nabrat sílu? V našich tipech najdete osvědčená místa, kde se budete cítit skvěle a která vám znovu dobijí baterky.

Pokud patříte k těm, kdo naslouchají přírodě, a chcete objevit něco víc, než architektonické památky – něco, co nespatříte očima, nechte se vést a místo samo vám odhalí něco ze svého tajemství. Vyzkoušejte magickou sílu nedostavěného chrámu v Panenském Týnci, Božích kamenů na Strakonicku nebo poutního místa na Hostýně.

Uzdravující svatý Hostýn

Vrch Hostýn je se svou mariánskou svatyní nejnavštěvovanějším poutním místem na Moravě. Přibližně dvě staletí před naším letopočtem se dostal do zorného úhlu Keltů, kteří si tu zbudovali rozlehlé hradiště. Bazilika Nanebevzetí Panny Marie zde byla postavena v 18. století. Ze své kladné síly nic neztratil ani do dnešních dnů. Pokud se zde chvíli zdržíte, místo vás doslova naplní příjemnou energií, až se dostaví pocit tepla a úlevy. Zajděte si i do Vodní kaple na počátku schodiště, kde vyvěrá zázračná voda.

Léčivá energie Andělské hory

Také zřícenina Andělská hora doslova srší energií. Hrad byl založen na sklonku 14. století pány z Oseka a sehrál důležitou roli v době husitských válek. Celá zóna v okolí hradu má blahodárně působit na lidský organismus, což potvrdila i řada senzibilů. Zbavíte se zde deprese a posílíte ochrannou funkci aury. Doporučuje se provádět za chůze dechové cvičení – nádech, výdech a následné zadržení dechu po dobu, která vám po čas chůze nevadí. Příjemný pobyt na hradě určitě umocní také nádherný výhled na Krušné a Doupovské hory nebo Slavkovský les.

Zemská síla na Svatém Kopečku u Mikulova

Jedním z kopců Pavlovských vrchů a zároveň jedním z výrazných přírodních dominant Mikulova je Svatý Kopeček. Na kopci se nachází kostel sv. Šebestiána, zvonice a křížová cesta. A právě v místě zvonice je velmi silný zdroj dynamické zemské energie – stačí sem vyjít, sednout si či lehnout na zem a nechat na sebe tuto sílu působit.

Tajemství památné hory Říp

Vrchol Řípu byl vždy dominantou pro široké okolí a geologické podmínky v místě od dávných dob zajišťují silné vyzařování z nitra Země do širokého okolí. Schválně se zkuste oběma rukama dotknout stěny rotundy, která stojí na vrcholu hory, a možná ucítíte jemné vibrace.

Nedostavěný chrám v Panenském Týnci

Prostor nikdy nedokončeného chrámu v Panenském Týnci přitahuje nejrůznější psychotroniky, léčitele, duchovní i umělce. A i méně citliví lidé zde vnímají silnou pozitivní zónu, například tím, že cítí mravenčení v končetinách. Nemusíte se bát, že byste místa s magickou energií nepoznala – nápovědou vám budou vyšlapané cestičky a "více ohmataná" místa na stěnách stavby. Psychotronik Stanislav Brázda naměřil v prostorách chrámu pozitivní zónu číslo 8, tedy nejsilnější, uzdravující, která tlumí deprese, přináší dobrou náladu, elán a radost ze života.

Růže nebeská v Dolních Kounicích

Klášter Rosa coeli, Růže nebeská, působí na citlivější jedince přímo magicky. Původně byl nejstarší moravský ženský klášter premonstrátek postaven roku 1181 ve slohu lucemburské gotiky. Dnes se zde dochovaly jen hlavní zdi a některé klenby a stavba má tak nebývalé kouzlo – mezi zdmi můžete místo klenutého stropu obdivovat hvězdnou oblohu a pokud jste citlivější povahy, ucítíte kolem sebe proudit vlny pozitivní energie.

Sdílejte článek
Štítky chrám energie kostel Morava Česko Panenský Týnec okres Strakonice Nanebevzetí Panny Marie Hostýn Boží kameny

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.