zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Tip na výlet: Tajuplná místa, která vás nabijí pozitivní energií

Až vystoupáte na Svatý Kopeček a pohlédnete do širokého okolí, možná pochopíte, že má zdejší krajina až nadpřirozenou moc.
Autor: kudyznudy.cz Až vystoupáte na Svatý Kopeček a pohlédnete do širokého okolí, možná pochopíte, že má zdejší krajina až nadpřirozenou moc.
anna kopečková , Vydáno: 16.10.2014
Cítíte se vyčerpaná a potřebujete znovu nabrat sílu? V našich tipech najdete osvědčená místa, kde se budete cítit skvěle a která vám znovu dobijí baterky.

reklama

Pokud patříte k těm, kdo naslouchají přírodě, a chcete objevit něco víc, než architektonické památky – něco, co nespatříte očima, nechte se vést a místo samo vám odhalí něco ze svého tajemství. Vyzkoušejte magickou sílu nedostavěného chrámu v Panenském Týnci, Božích kamenů na Strakonicku nebo poutního místa na Hostýně.

Uzdravující svatý Hostýn

Vrch Hostýn je se svou mariánskou svatyní nejnavštěvovanějším poutním místem na Moravě. Přibližně dvě staletí před naším letopočtem se dostal do zorného úhlu Keltů, kteří si tu zbudovali rozlehlé hradiště. Bazilika Nanebevzetí Panny Marie zde byla postavena v 18. století. Ze své kladné síly nic neztratil ani do dnešních dnů. Pokud se zde chvíli zdržíte, místo vás doslova naplní příjemnou energií, až se dostaví pocit tepla a úlevy. Zajděte si i do Vodní kaple na počátku schodiště, kde vyvěrá zázračná voda.

Zvláštností zříceniny hradu na Andělské hoře je zcela pravidelná trojúhelníková dispozice.
Autor: kudyznudy.cz Zvláštností zříceniny hradu na Andělské hoře je zcela pravidelná trojúhelníková dispozice.

Léčivá energie Andělské hory

Také zřícenina Andělská hora doslova srší energií. Hrad byl založen na sklonku 14. století pány z Oseka a sehrál důležitou roli v době husitských válek. Celá zóna v okolí hradu má blahodárně působit na lidský organismus, což potvrdila i řada senzibilů. Zbavíte se zde deprese a posílíte ochrannou funkci aury. Doporučuje se provádět za chůze dechové cvičení – nádech, výdech a následné zadržení dechu po dobu, která vám po čas chůze nevadí. Příjemný pobyt na hradě určitě umocní také nádherný výhled na Krušné a Doupovské hory nebo Slavkovský les.

Zemská síla na Svatém Kopečku u Mikulova

Jedním z kopců Pavlovských vrchů a zároveň jedním z výrazných přírodních dominant Mikulova je Svatý Kopeček. Na kopci se nachází kostel sv. Šebestiána, zvonice a křížová cesta. A právě v místě zvonice je velmi silný zdroj dynamické zemské energie – stačí sem vyjít, sednout si či lehnout na zem a nechat na sebe tuto sílu působit.

Tajemství památné hory Říp

Vrchol Řípu byl vždy dominantou pro široké okolí a geologické podmínky v místě od dávných dob zajišťují silné vyzařování z nitra Země do širokého okolí. Schválně se zkuste oběma rukama dotknout stěny rotundy, která stojí na vrcholu hory, a možná ucítíte jemné vibrace.

Časté návštěvy v tajemném chrámu v Panenském Týnci jsou doporučovány lidem po mozkové obrně, mozkové mrtvici a po veškerých úrazech hlavy.
Autor: kudyznudy.cz Časté návštěvy v tajemném chrámu v Panenském Týnci jsou doporučovány lidem po mozkové obrně, mozkové mrtvici a po veškerých úrazech hlavy.

Nedostavěný chrám v Panenském Týnci

Prostor nikdy nedokončeného chrámu v Panenském Týnci přitahuje nejrůznější psychotroniky, léčitele, duchovní i umělce. A i méně citliví lidé zde vnímají silnou pozitivní zónu, například tím, že cítí mravenčení v končetinách. Nemusíte se bát, že byste místa s magickou energií nepoznala – nápovědou vám budou vyšlapané cestičky a "více ohmataná" místa na stěnách stavby. Psychotronik Stanislav Brázda naměřil v prostorách chrámu pozitivní zónu číslo 8, tedy nejsilnější, uzdravující, která tlumí deprese, přináší dobrou náladu, elán a radost ze života.

Namísto klenutého stropu obdivujete v Růži nebeské oblaka a ptáky a místo varhan kvílí v kamenných portálech vítr.
Autor: kudyznudy.cz Namísto klenutého stropu obdivujete v Růži nebeské oblaka a ptáky a místo varhan kvílí v kamenných portálech vítr.

Růže nebeská v Dolních Kounicích

Klášter Rosa coeli, Růže nebeská, působí na citlivější jedince přímo magicky. Původně byl nejstarší moravský ženský klášter premonstrátek postaven roku 1181 ve slohu lucemburské gotiky. Dnes se zde dochovaly jen hlavní zdi a některé klenby a stavba má tak nebývalé kouzlo – mezi zdmi můžete místo klenutého stropu obdivovat hvězdnou oblohu a pokud jste citlivější povahy, ucítíte kolem sebe proudit vlny pozitivní energie.

Od roku 1990 se v kostele pořádaly bohoslužby nejdříve pod "otevřeným nebem", v současnosti je již kostel zastřešen částečně prosklenou střechou.
Autor: kudyznudy.cz Od roku 1990 se v kostele pořádaly bohoslužby nejdříve pod "otevřeným nebem", v současnosti je již kostel zastřešen částečně prosklenou střechou.

Kostel se skleněnou střechou v Neratově

Velmi silným místem je také kostel Nanebevzetí Panny Marie v Neratově v údolí horního toku Divoké Orlice. Ačkoli vejdete dovnitř kostela, budete mít nad hlavou nebe – je to dáno originální skleněnou střechou kostela. Tradice zázračného poutního místa začala až v baroku, kdy zde vznikla milostná soška panny Marie. S její pomocí a silou zdejšího pramene se záhy "zázračně" uzdravily stovky poutníků. Dva silné pozitivní energetické body se nacházejí právě uvnitř kostela.

Santiniho kostel Jména Panny Marie ve Křtinách

Poutní kostel ve Křtinách patří k našim nejstarším poutním místům. Kaple byla dokončena pravděpodobně koncem 20. let 18. století. V roce 1728 byla započata stavba kostela. Jeho hrubá stavba byla dokončena roku 1744, vysvěcení proběhlo roku 1771. Při velkém požáru roku 1844 shořely veškeré střechy, rekonstruovány byly následujícího roku. Podle starého vyprávění ve zdejším údolí křtili svatí Cyril a Metoděj a jejich žáci. Pravdou je, že Santini Aichel byl v mystických teoriích velmi zběhlý a ve svých stavbách je také uplatňoval. Geniální stavitel znal kabalu, energii číselných sestav a jistě uměl také pracovat s energií míst. Přesvědčit se o tom můžete v řadě jeho staveb, jako je klášter Kladruby, Zelená hora u Žďáru nad Sázavou, Kalvárie v Jaroměřicích u Jevíčka, kostel sv. Václava ve Zvoli, a na dalších místech.

Lidé, kteří jsou schopni cítit vyvěrající energii, ji popisují jako mimořádně příjemnou a uklidňující.
Autor: kudyznudy.cz Lidé, kteří jsou schopni cítit vyvěrající energii, ji popisují jako mimořádně příjemnou a uklidňující.

Energie Božích kamenů na Strakonicku

Boží kameny u Strakonic jsou považovány za jedno z nejsilnějších „nabíjecích“ míst v Čechách. Přírodní mystické místo mezi Kraselovem a Tažovicemi často navštěvují lidé hledající duchovní zážitky, které se zde skutečně dostavují, zvláště při první návštěvě. Umožňuje to neustálý proud kosmické energie, přicházející do určitého místa v jednom z kamenů. Léčivé účinky, hlavně při chronických onemocněních, má mít balvan ve tvaru lodi. Nabíjecí místo se nenalézá v jeho středu, ale u kraje, je to tam vyšlapáno, takže ho snadno najdete.

K jeskyni Pekárna se bez problémů dostanou i rodiny s kočárkem. V zimě tam můžete obdivovat třeba ledové „trpaslíky“.
Autor: kudyznudy.cz K jeskyni Pekárna se bez problémů dostanou i rodiny s kočárkem. V zimě tam můžete obdivovat třeba ledové „trpaslíky“.

Prastará síla jeskyně Pekárny

Na skalním ostrohu nad soutokem Říčky a Ochozského potoka se nachází známá archeologická lokalita, tunelovitá jeskyně Pekárna, proslulá nálezy pravěkých kamenných i kostěných nástrojů a hlavně rytin na kostech zvířat. Místo vyzařuje, podle měření psychotronika Jana Jílka (který vytvořil energetickou mapu ČR), velmi silnou pozitivní energii, která vás nabije na hodně dlouho.

 

Zdroj:kudyznudy.cz

 

 

reklama

reklama

Přečtěte si také

reklama