Prima maminka

30. července 2016 04:15

Martina Čerňanská

Tipy, jak se dobře vyspat, i když je venku horko

Tipy, jak se dobře vyspat, i když je venku horko

Když je v noci takové horko, že nemůžete spát, je to opravdu nepříjemné. S našimi triky ovšem bude spaní i v horkém létě příjemné a vy se budete budit odpočinutí a v pohodě.

Vyměňte peřinu

Pokud máte jen jednu silnější přikrývku na celý rok, zkuste si pořídit ještě jednu, tenčí, a tu používejte od jara do podzimu. Vyberte co možná nejlehčí materiál, který ochlazuje – v dnešní době už v každém obchodu s ložním prádlem seženete mnoho druhů, včetně těch, co chladí nebo naopak více hřejí.

Vyměňte povlečení

Pevná bavlněná nebo fleecová povlečení jsou skvělá – drží tvar, dlouho vydrží a…hřejí. Zvolte proto na léto co nejjemnější bavlnu, která je prodyšná a zároveň se pod ní nebudete potit.

Dejte povlak od polštáře do mrazáku

Také když vám je horko a nemůžete usnout, obracíte polštář pořád tam a zpět, protože zespoda je chladnější? Vyzkoušejte o tropických nocích následující trik: dejte povlak od polštáře do igelitového sáčku a vložte ho do mrazáku asi tak půl hodiny před tím, než půjdete spát. Celou noc vám chladný nevydrží, ale na tak dlouho, abyste usnuli, určitě ano.

Ochlazujte obličej vodou

Pokud se ráno budíte a máte propocený polštář, doporučujeme dát na noční stolek vodu ve spreji. Uprostřed noci, kdy se horkem probudíte, tak nemusíte vstávat, jít do koupelny a opláchnout se, ale jednoduše se jen zchladíte přímo v posteli. Nic převratného, chápeme, ale funguje to :)

Spěte sami

Chápeme, že je nevhodné vyhnat vašeho partnera na gauč jen proto, že je vám horko, ale fakta mluví jasně: sdílení jedné postele enormně zvyšuje množství tělesného tepla. A to už nemluvíme o tom, jestli spíte v objetí! Ideální pozici pro spánek v horku je pozice orla – roztažené ruce a nohy. V tu chvíli vzduch nejlépe cirkuluje. Pokud máte velkou postel, vyzkoušejte to.

Dejte k nohám větrák

Pokud vám nevadí spát u puštěného větráku, umístěte ho k nohám. Většinu lidí láká nastavit ho na hlavu, ale radíme vám, nedělejte to. Koledujete si o ztuhnutí šíje a bolest hlavy. Vystrčte nohy z pod peřiny a nechte si je chladit. Bude vám stejně příjemně a ráno se probudíte bez bolesti za krkem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.