Prima maminka

19. listopadu 2016 06:25

Martina Čerňanská

Úklidové komando tentokrát v Dolních Břežanech

Další díl Úklidového komanda již tuto neděli v 17:05 na Primě. A opět se máte na co těšit!

Doma uklízíme většinou všichni. Někdo více, někdo méně, ale všichni jistě se snahou udržet příbytek ve stavu, aby byl skutečným domovem a cítili jsme se v něm dobře. Někteří však na úklid nemají tolik času, nebaví je to nebo na něj z různých důvodů nestačí a úklid je nad jejich síly. Na pomoc jim proto přichází úklidové komando. Třetí díl pořadu stejnojmenného názvu uvidíte už v neděli,

20. listopadu v 17.05 na Primě

Tentokrát se uklízecí komando v čele s Alicí a Monikou vypraví do chatové oblasti Dolní Břežany, Jarov, aby si poradilo s úklidem rodinné chatky. Její majitelkou je důchodkyně Eva Maternová, které se starostmi kolem příbytku pomáhá dcera Alena Hekrdlová. Chata se zdá být na první pohled uklizená, na ten druhý je ale plná zaprášeného harampádí. Je to tak trochu neudržované muzeum, ve kterém se však najdou i skvosty. Třeba staré původní gramofonové desky nebo 33 let staré noviny, které paní domu stále postupně čte.

Kdo má ale skutečný zájem na vynošení zbytečných krámů a generálním úklidu? Majitelka domu nebo její dcera? Nebo snad pět vnuků a jedna vnučka, kteří na chatu sporadicky jezdí? Vášnivých diskusí nebudou Alice s Monikou ušetřeny.

Chata paní Maternové už něco pamatuje, je omšelá a zanedbaná. Pořádně se v ní neuklízelo už hodně dlouho. Je plná vzpomínek, které si přeje její majitelka za každou cenu uchovat. To se ale nelíbí její dceři, která si myslí, že pro maminku jsou důležitější věci než lidi. Přála by si pro ni čistý prostor bez historické zátěže, pro maminku je ale mnoho věcí důležitých. Paní Maternová má středoškolské vzdělání, na VŠ za bývalého režimu jít nemohla, pracovala jako vedoucí výpočetního oddělení. Sama přiznává, že hromadění je zřejmě pozůstatek toho, co si prožila za války i éry komunistů, kdy některé věci nebyly k sehnání, a tak pro jistotu hromadí věci i dnes, protože, jak říká, zítra být nemusí. Odmítá vyhodit třeba knížky, které by jiní nedali možná ani do knihovny.

Bude paní domu ochotná provést nějaké změny, aby se chata stala skutečným místem rodinných setkání? Dá svolení své dceři k rychlejšímu vyklizení chaty? A proč je najednou těžší řeč s paní Alenou než s její 83letou maminkou?

Sledujte třetí díl pořadu Úklidové komando v neděli 20. listopadu v 17.05 na Primě

Úklidové komando

Po čtyři podzimní neděle nahlédnou diváci televize Prima do domácností, kde se neuklízelo už nějakou dobu, v některých případech dokonce i několik let. Z mnoha různých důvodů se úklid stal tou nejméně potřebnou součástí života jednotlivých účastníků pořadu. Na pomoc jim proto přichází úklidové komando, které vrátí neuspořádaným domácnostem řád, a především pořádek. Domácnosti, kde opravdu potřebují pomoct, nejdříve navštíví a zjistí, kde je skrytý problém, proč se v nich neuklízí, a naopak se v nich často hromadí staré šunty a odpadky. Vše proberou a vytřídí a vezmou to pěkně z gruntu od podlah až po strop. Po takovém zásahu se dá jíst z podlahy. Takto připravený byt pak vrátí do péče původního majitele, na kterého ale čeká nelehký úkol – pořádek a čistotu doma udržovat a uklízet pravidelně.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 7. 2024

Berani, dnes se můžete dozvědět o příležitostech, jak zvýšit svůj příjem, ať už v současném zaměstnání, v novém zaměstnání, nebo třeba prostřednictvím vlastního projektu. K tomuto cíli můžete nasměrovat velké množství energie a inspirace. Ostatní se mohou chtít zapojit a pomoci vám. Pravděpodobně se budete cítit plní energie a optimismu. To může fungovat při přitahování stále nových příležitostí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.