Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Vánoční stres: Zbavte se ho a nastavte si vlastní pravidla

1/5: Všechno se musí blejskat a lesknout? Ale kdepak!
Mějte Vánoce podle vašich pravidel úklid

Jestli opravdu nestíháte, s klidem v duši ukliďte tak, jak jste zvyklá o víkendu. Pokud pravidelně lítáte po domě s mopem, prachovkou a vysavačem, určitě není potřeba dokolečka uklízet to, co je už dávno čisté. Zapomeňte na uspořádané komínky v šatní skříni, vyleštěný porcelán a napastovanou podlahu. Raději zajděte s rodinou na adventní trhy a pochutnejte si na svařáku. Přesně takové mají přece Vánoce být.

 

2/5: Stopněte stres a přizpůsobte si Vánoce sobě na míru
Mějte Vánoce podle vašich pravidel pohoda

Zpomalte a zkuste si letošní Vánoce prožít tak jako nikdy. Tyto zimní svátky přicházejí do našich životů, aby je alespoň na chvíli naplnily harmonií, klidem, rodinnou atmosférou a především omamným kouzlem, které nás mnohdy naplní dojetím. Schválně, jak je to vlastně dlouho, co jste si Vánoce do puntíku užila? Že už ani nevíte?!

3/5: Méně než deset druhů cukroví. Ostuda?
Mějte Vánoce podle vašich pravidel cukroví

Pokud vás pečení baví a říkáte si, že bez vůně vanilky, hřebíčku a perníkového kořeni si neumíte představit Vánoce, klidně pečte. Zárukou štěstí a spokojenosti je dělat to, co máte ráda, nikoli to, co pokládáte za samozřejmost a kvůli splnění daného cíle se neváháte stresovat. Jestli ale pořád odkládáte výrobu vánočních laskomin, tak se třeba domluvte s maminkou, sestrou nebo kamarádkou a pečte společně. Za prvé vám to půjde skvěle od ruky a za druhé se u toho pořádně nasmějete. Obzvlášť, když si k pečení připravíte dobrý svařák nebo punč.

4/5: Tradice a zvyky si naordinujte přesně tak, jak chcete
Mějte Vánoce podle vašich pravidel stromek

Vánoční stromeček se má nejlépe zdobit den před Štědrým dnem, ale vám se po něm začíná stýskat už v červenci? Tak si ho klidně ozdobte už v půlce prosince, ať si jeho krásu můžete užívat ještě před Vánoci. Osvětlený zelenáč vám bude skvělým společníkem při dlouhých adventních večerech s šálkem horkého čaje nebo čokolády.

5/5: Užívejte si advent
Mějte Vánoce podle vašich pravidel dva a víno

Dívejte se na oblíbené vánoční filmy nebo pohádky, vyjeďte s dětmi nebo rodinou na hory a těšte se na svátky všichni společně. „Občas si zavzpomínám na Vánoce, kdy jsme svátky trávili jen my dva bez dětí. Pronajali jsme si apartmá v luxusním hotelu, koupali se ve vířivce se sklenkou šampaňského, pojídali obří krevety, kalamáry a jiné mořské potvůrky. Večer jsme si naložili dárky a pomilovali se pod vánočním stromkem na chlupatém koberci.“ (Adéla, 33 let, sekretářka)

Náš tip: Závidíte dětem, když si mohou každý den otvírat okénka adventního kalendáře s čokoládou? Tak si ještě rychle dejte za okno i svůj adventní kalendář, ale takový který za zavřenými okénky ukrývá kosmetické překvápko (můžete si ho vyrobit nebo se takové kalendáře dají i koupit).