Prima maminka

15. prosince 2015 04:30

Anna Kopečková

Vánoční stromeček: 8 nápadů, jak ho letos ozdobit

Vánoční stromeček: 8 nápadů, jak ho letos ozdobit

Zdobíte každý rok vánoční stromeček stejně, nebo zkoušíte rádi něco nového? Máme pro vás spoustu krásných nápadů, které vás dostanou do vánoční nálady.

S modrými detaily

Červená je klasická barva Vánoc. Zkuste ji zkombinovat s trochou modré – stačí přidat pár malých modrých kouliček. Stromečku to dodá úplně jiný rozměr.

V pastelových barvách

V dnešní době není vůbec složité sehnat krásné vánoční ozdoby v barvách, které chcete. A i kdybyste je nesehnali, prostě nakoupíte bílé a přemalujete je barvami na sklo.

S živými květinami

Živé květiny jsou asi to poslední, čím by vás napadlo ozdobit stromeček. A přesto jsou lidé, kterým "obyčejné" klasické ozdoby nestačí, a tak to zkusili. Vypadá to krásně, že? Jen je nutné počítat s tím, že čerstvé květiny dlouho bez vody nevydrží (dá se to vyřešit například zapíchnutím stonků do kousků speciální hmoty napuštěných vodou).

Se sušenými květinami

A ještě jednou květiny, tentokrát sušené. Takže odpadá problém s uvadáním. Všimněte si i dalších doplňků – čerstvých šišek, originálních ozdob stočených z drátu do tvaru slov nebo papírových řetězů, které vůbec nevypadají nevkusně.

V retro stylu

Možná ještě najdete nějaké staré ozdoby po babičce. Další si můžete uháčkovat nebo vyrobit ze starých černobílých fotografií. Stačí přidat ozdobné stuhy místo řetězů a je hotovo.

V ombre stylu

Tento styl možná znáte z kadeřnických salónů nebo cukráren, které nabízejí ombre dorty. Dvoubarevný si můžete udělat i váš vánoční stromeček. Ideální je umělý bílý, který zčásti přestříkáte tmavou barvou a plynulý přechod k bílé dosáhnete pomocí šedého nástřiku. Můžete vyzkoušet i jiné barvy. Tmavší by vždy měla být ve spodní části stromečku.

Ledové království

Tak tady chybí už jen Olaf! Stříbrné kouličky doplňují velké bílé "sněhové" koule (pokud je neseženete, stačí obyčejné kouličky přestříkat speciálním "sněhovým" sprejem) a malé pletené rukavičky. Nemělo by chybět ani trochu červené – v tomto případě přírodní větvičky, krásně budou vypadat i malé kouličky nebo třeba mašličky. A jestli chcete mít ledové království dokonalé, přestříkejte stromek sněhovým sprejem.

Klasika, která neomrzí

Červené kouličky, ručně vyráběné ozdoby, svítící řetězy nebo svíčky. Tak takovéhle stromečky nám budou vždycky připomínat domov.

Sdílejte článek
Štítky Vánoce styl květiny Ledové království Olaf

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.