zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Velikonoční věnec: 10 originálních nápadů, jak ho vyrobit

1/10: Travičkový s vajíčky
velik vence travickovy

Tenhle originální a hranatý věnec můžete použít klidně i příští rok, protože je vyrobený z umělé trávy. Potřebujete na něj čtverec umělého trávníku (dá se koupit například v hobby marketu), z kterého vystřihnete uvnitř ještě jeden čtverec, takže vznikne čtvercový travnatý rámeček. Do něj pak vlepte obarvená vajíčka, případně i další ozdoby – hnízdo, motýla apod. Takto nazdobený „trávník“ pak připevněte pomocí stuhy k barevnému čtvercovému nebo obdélníkovému rámu.

 

TIP: Jestli umělou trávu moc nemusíte, vyrobte si rám třeba z mechu, který nasbíráte v lese. Stačí kousky mechu zbavit hlíny a nalepit je pomocí tavné pistole na pevný základ.

2/10: Lepenkový s vajíčky
velik vence lepenkovy

Skvělý způsob, jak se dají využít nepotřebné papírové krabice. Rozložte je a nejdříve vystřihněte kruh, což bude základ věnce. Pak vystřihněte různé tvary, kterými věnec ozdobíte – vajíčka, kytičky, zajíčky… A ty pak spolu se základem věnce namalujte (třeba akrylovými barvami, které dobře kryjí). Po zaschnutí barev tvary přilepte na základ věnce.

3/10: Žlutý „Last Minute“
velik vence last minute

I o velikonočním víkendu ještě v klidu stihnete vytvořit krásný věnec. Buď si můžete koupit v hobby marketu už hotový věnec z umělých květin, nebo si kupte obyčejný polystyrenový věnec a na něj připevněte provázkem nebo lepidlem natrhané větvičky zlatého deště. Případně můžete jen stočit větvičky do kruhu a převázat je provázkem či drátem. Na věnec pak přilepte barevná vajíčka (umělohmotná nebo vyfouknutá a namalovaná) a případně i barevnou mašli na zavěšení.

4/10: Zajíčkový
velik vence zajickovy

Hledáte-li levné a efektní řešení, tak tohle je přesně ono. Stačí vám větvičky kočiček (vrbové proutky). Stočte je do dvou kruhů – menšího a většího. Z dalších proutků pak udělejte dva ovály jako uši. Všechny tvary pak spojte k sobě pomocí drátku. Stačí přidat hezkou velkou mašli a je hotovo.

5/10: S velkými květy
velik vence s velkymi kvety

Velmi jednoduchý věnec, na který potřebujete jen základ z větviček vinné révy stočených do věnce a různě velké a barevné květy (v tomto období asi umělé). Porozhlédněte se v hobby marketech. V některých mají opravdu nádherné umělé květiny, a i když jsou poměrně drahé, na věnec vám klidně postačí jedna velká, kterou doplníte dalšími dekoracemi (mašle, vajíčka, kousky mechu...).

6/10: S mechem a vajíčky
velik vence s mechem a vajicky

Stejně jako v předchozím případě i tady budete potřebovat základ věnce ze stočených větviček vinné révy. Pomocí drátku na něj připevněte kousky mechu, které nasbíráte v lese (případně se dá koupit v hobby marketech mech umělý).  Pak na věnec přilepte malá vajíčka a případně i malé umělé kvítky a přidejte stužku na zavěšení.

7/10: Se zajíčkem
velik vence se zajickem

Základ je velice jednoduchý. Potřebujete věnec (ideálně z polystyrenu), který celý pečlivě omotáte přízí tak, aby podklad nebyl vidět. Pak budete potřebovat květiny, které vyrobíte z různě barevné plsti. Můžete ji například nastříhat na proužky, které stočíte do růžiček a buď ve spodní části sešijete nebo zafixujete lepidlem. Růžičky se dají vytvořit i tak, že z plsti vykrojíte kolečka. Jedno stočíte do ruličky a kolem něj budete postupně lepit další kolečka jako okvětní lístky. Další možností je, že proužky plsti opět stočíte, ale v horní části proužky nastřihnete, takže vzniknou střapaté květy. Nebo můžete z plsti vystřihnout tvary lístečků, které sešijete k sobě v několika vrstvách.

 

Vytvořené květy pak nalepte na připravený základ věnce. Pak přidejte zajíčka (může být kupovaný nebo doma ušitý) a nakonec mašli na zavěšení.

8/10: Mechový s tulipány
velik vence s mechem a tulipany

Jarní věnec a tulipány, to prostě patří k sobě. Opět budete potřebovat základ z proutků, na který připevníte proužky mechu a pak tulipány se zkrácenými stonky, případně i jiné vhodné květy (živé drátkem, na umělé stačí lepidlo).

9/10: Květinový
velik vence kvetinovy

Jestli chcete mít věnec s živými květinami, je dobré použít základ věnce z aranžovací hmoty (seženete ho v květinářství nebo v hobby marketu). Namočte ho do vody, aby trochu nasáknul, ale nekapala z něj voda, a nechte ho pak ještě asi hodinu stát v umyvadle, aby z něj odkapala přebytečná voda. Připravte si své oblíbené jarní květiny (budete jich potřebovat celkem dost, ale záleží na velikosti věnce). Zkraťte jim stonky ostrým nožem a postupně je zapíchejte do základu věnce tak, aby základ nebyl vůbec vidět. Nakonec přidejte mašli na pověšení.

10/10: Zahradnický
velik vence zahradnicky

Takové nouzové řešení, když nemáte doma nic po ruce. Skvěle se dají využít věci na zahradu, které vám leží v kůlně nebo komoře. Věnec stočíte z hadice (nic se jí nestane a o Velikonocích ji na zahradě určitě ještě potřebovat nebudete). A na hadici můžete připevnit něco z dalších zahradnických pomůcek – třeba barevnou rukavici, malou motyčku… Přidejte pár květin a barevnou mašli a stačí už jen věnec pověsit někam na háček.

reklama