Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Velikonoční výletování: Pořádně se oblečte a vyrazte za zážitky. Víme kam!

1/3: Vstříc pohádkám: Zámky, které prosluly pohádkovým scénářem
Vstříc pohádkám: Zámky, které prosluly pohádkovým scénářem

Pohádky miluje snad úplně každý a vůbec nezáleží na tom, zda je vám deset nebo čtyřicet. Po zimním spánku nám konečně zámky a hrady otevírají své interiéry a svůj příběh. Oslavte Velikonoce například na zámku Hrádek u Nechanic, kde se mimo jiné natáčela oblíbená česká pohádka Princ a Večernice. Načerpáte hromadu informací o starých velikonočních zvycích, ale ochutnáte i delikatesy ze zámecké kuchyně, kde se vznáší sváteční duch (například sváteční velikonoční likér).

Podobné akce chystají i na zámku Pardubice, Žleby, Lešná a Lesná, tradiční vítání jara bude také na Křivoklátě.

2/3: Velikonoce ve Vídni: Historická metropole vás na jaře uchvátí
Velikonoce ve Vídni: Historická metropole vás na jaře uchvátí

Zapomeňte na povinnosti týkající se pečení beránka a kompletního gruntování a vyjeďte s rodinou za zážitky. Udělejte si pohodový den s těmi nejbližšími, přesně o tom totiž mají Velikonoce být. Pokud si už dlouho slibujete, že byste chtěli spatřit v celé své kráse letní rezidenci Habsburků, zámek Schönbrunn, udělejte tak právě nyní.

Zámecké nádvoří je zaplněné dřevěnými krámky, odkud na vás mrkají opravdu netradičně nazdobené kraslice a dá se dokonce mluvit o uměleckých skvostech, které u nás v Česku jen tak neuvidíte. Ale to není všechno, jarmark hraje všemi barvami, park je vyzdoben květinami, líbivé dekorace mizí před očima a pokud si žádnou nepřivezete domů (ceny jsou poměrně vysoké), už samotná obhlídka velikonočního sortimentu vám zvedne náladu.

Pokud si přivstanete, naplánujte si i návštěvu nejstarší zoo na světě, která je právě v Schönbrunnu. Na vlastní zraky spatříte pandu velkou, červenou, ale i medvídka koalu a spoustu dalších spokojených místních obyvatel z říše zvířat. Doporučujeme i prohlídku zámku, návštěvu nákupního ráje Primark před Vídní a jestli se budete chtít opravdu pobavit a nebudete pospíchat zpátky domů, večer rozhodně zakončete v Prátru.

 

3/3: Využijte prodlouženého víkendu a udělejte si poznávací euro víkend
Využijte prodlouženého víkendu a udělejte si poznávací euro víkend

- Co takhle spatřit Budapešť, zajít si do lázní a smlsnout si na tradiční rybí polévce? Hlavní město Maďarska má opravdu co nabídnout.

- Na jaře všechno kvete a voní, proto směr Holandsko není špatná varianta. A navíc nemluvě o úžasných sýrech.

- Chtějí děti do Disneylandu? Využijte Velikonoc a volna, budou nadšené.

- I když za hranice nevyrazíte, načerpat sílu a energii můžete i u nás. Wellness centra se předhánějí v tom, které z nich nabídne zajímavější balíček. Určitě si vyberete.

 

Reklama