Velikonoční výletování: Pořádně se oblečte a vyrazte za zážitky. Víme kam!

Velikonoční výletování: Pořádně se oblečte a vyrazte za zážitky. Víme kam!

Všude se to hemží řemeslnými jarmarky, hrady a zámky otevírají své brány, a tak je ideální doba vyrazit na výlet. Když se dobře oblečete, určitě si to užijete a rozhodně to bude lepší, než sedět celý den doma a barvit vajíčka.

Vstříc pohádkám: Zámky, které prosluly pohádkovým scénářem

Pohádky miluje snad úplně každý a vůbec nezáleží na tom, zda je vám deset nebo čtyřicet. Po zimním spánku nám konečně zámky a hrady otevírají své interiéry a svůj příběh. Oslavte Velikonoce například na zámku Hrádek u Nechanic, kde se mimo jiné natáčela oblíbená česká pohádka Princ a Večernice. Načerpáte hromadu informací o starých velikonočních zvycích, ale ochutnáte i delikatesy ze zámecké kuchyně, kde se vznáší sváteční duch (například sváteční velikonoční likér).

Podobné akce chystají i na zámku Pardubice, Žleby, Lešná a Lesná, tradiční vítání jara bude také na Křivoklátě.

Velikonoce ve Vídni: Historická metropole vás na jaře uchvátí

Zapomeňte na povinnosti týkající se pečení beránka a kompletního gruntování a vyjeďte s rodinou za zážitky. Udělejte si pohodový den s těmi nejbližšími, přesně o tom totiž mají Velikonoce být. Pokud si už dlouho slibujete, že byste chtěli spatřit v celé své kráse letní rezidenci Habsburků, zámek Schönbrunn, udělejte tak právě nyní.

Zámecké nádvoří je zaplněné dřevěnými krámky, odkud na vás mrkají opravdu netradičně nazdobené kraslice a dá se dokonce mluvit o uměleckých skvostech, které u nás v Česku jen tak neuvidíte. Ale to není všechno, jarmark hraje všemi barvami, park je vyzdoben květinami, líbivé dekorace mizí před očima a pokud si žádnou nepřivezete domů (ceny jsou poměrně vysoké), už samotná obhlídka velikonočního sortimentu vám zvedne náladu.

Pokud si přivstanete, naplánujte si i návštěvu nejstarší zoo na světě, která je právě v Schönbrunnu. Na vlastní zraky spatříte pandu velkou, červenou, ale i medvídka koalu a spoustu dalších spokojených místních obyvatel z říše zvířat. Doporučujeme i prohlídku zámku, návštěvu nákupního ráje Primark před Vídní a jestli se budete chtít opravdu pobavit a nebudete pospíchat zpátky domů, večer rozhodně zakončete v Prátru.

Využijte prodlouženého víkendu a udělejte si poznávací euro víkend

- Co takhle spatřit Budapešť, zajít si do lázní a smlsnout si na tradiční rybí polévce? Hlavní město Maďarska má opravdu co nabídnout.

- Na jaře všechno kvete a voní, proto směr Holandsko není špatná varianta. A navíc nemluvě o úžasných sýrech.

- Chtějí děti do Disneylandu? Využijte Velikonoc a volna, budou nadšené.

- I když za hranice nevyrazíte, načerpat sílu a energii můžete i u nás. Wellness centra se předhánějí v tom, které z nich nabídne zajímavější balíček. Určitě si vyberete.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.