Velikonoční výletování: Pořádně se oblečte a vyrazte za zážitky. Víme kam!

Velikonoční výletování: Pořádně se oblečte a vyrazte za zážitky. Víme kam!

Všude se to hemží řemeslnými jarmarky, hrady a zámky otevírají své brány, a tak je ideální doba vyrazit na výlet. Když se dobře oblečete, určitě si to užijete a rozhodně to bude lepší, než sedět celý den doma a barvit vajíčka.

Vstříc pohádkám: Zámky, které prosluly pohádkovým scénářem

Pohádky miluje snad úplně každý a vůbec nezáleží na tom, zda je vám deset nebo čtyřicet. Po zimním spánku nám konečně zámky a hrady otevírají své interiéry a svůj příběh. Oslavte Velikonoce například na zámku Hrádek u Nechanic, kde se mimo jiné natáčela oblíbená česká pohádka Princ a Večernice. Načerpáte hromadu informací o starých velikonočních zvycích, ale ochutnáte i delikatesy ze zámecké kuchyně, kde se vznáší sváteční duch (například sváteční velikonoční likér).

Podobné akce chystají i na zámku Pardubice, Žleby, Lešná a Lesná, tradiční vítání jara bude také na Křivoklátě.

Velikonoce ve Vídni: Historická metropole vás na jaře uchvátí

Zapomeňte na povinnosti týkající se pečení beránka a kompletního gruntování a vyjeďte s rodinou za zážitky. Udělejte si pohodový den s těmi nejbližšími, přesně o tom totiž mají Velikonoce být. Pokud si už dlouho slibujete, že byste chtěli spatřit v celé své kráse letní rezidenci Habsburků, zámek Schönbrunn, udělejte tak právě nyní.

Zámecké nádvoří je zaplněné dřevěnými krámky, odkud na vás mrkají opravdu netradičně nazdobené kraslice a dá se dokonce mluvit o uměleckých skvostech, které u nás v Česku jen tak neuvidíte. Ale to není všechno, jarmark hraje všemi barvami, park je vyzdoben květinami, líbivé dekorace mizí před očima a pokud si žádnou nepřivezete domů (ceny jsou poměrně vysoké), už samotná obhlídka velikonočního sortimentu vám zvedne náladu.

Pokud si přivstanete, naplánujte si i návštěvu nejstarší zoo na světě, která je právě v Schönbrunnu. Na vlastní zraky spatříte pandu velkou, červenou, ale i medvídka koalu a spoustu dalších spokojených místních obyvatel z říše zvířat. Doporučujeme i prohlídku zámku, návštěvu nákupního ráje Primark před Vídní a jestli se budete chtít opravdu pobavit a nebudete pospíchat zpátky domů, večer rozhodně zakončete v Prátru.

Využijte prodlouženého víkendu a udělejte si poznávací euro víkend

- Co takhle spatřit Budapešť, zajít si do lázní a smlsnout si na tradiční rybí polévce? Hlavní město Maďarska má opravdu co nabídnout.

- Na jaře všechno kvete a voní, proto směr Holandsko není špatná varianta. A navíc nemluvě o úžasných sýrech.

- Chtějí děti do Disneylandu? Využijte Velikonoc a volna, budou nadšené.

- I když za hranice nevyrazíte, načerpat sílu a energii můžete i u nás. Wellness centra se předhánějí v tom, které z nich nabídne zajímavější balíček. Určitě si vyberete.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 7. 6. 2023

Dnes může být těžké zůstat při zemi, když kolem vás létají všechny informace a v srdci se vám bouří emoce. Snažte se nebrat věci příliš vážně, Berani. To je klíčem k tomu, abyste si dnes zachovali chladnou hlavu. Přistupujte k dnešnímu dni s nadšením a věnujte se jakékoli vyšetřovací práci, kterou je třeba udělat. Z nečekaných zdrojů přicházejí důležité skutečnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.