Velký čínský horoskop - znamení Kohouta

Lidé ve znamení Kohouta se narodili v těchto letech: 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005

Toto znamení odpovídá astrologickému znamení Panny

Měsíc jeho vlády: září

Hodina jeho vlivu: 17-19

Kohouti bývají obezřetní, střízliví, konzervativní, silní, rozhodní. Jsou velmi inteligentní a pilní, často usilují o vedoucí postavení. Bývají to lidé, kteří usilovně studují a dovedou rychle sbírat a využívat informace a právě tato schopnost je hlavním zdrojem jejich úspěchu. Uvažují rychle, někdy mluví bez ohledu na možné důsledky a vytvářejí si tak nepřátele. Bývají to nadaní řečníci a diskutéři. Jelikož úspěch do velké míry chápou jako stav, kdy mají vše, po čem touží a co si podle vlastního přesvědčení zaslouží, chovají se často sobecky a u ostatních tím vzbuzuji značnou nelibost. Na druhé straně, když jim na někom záleží, umí být velmi přátelští a pohostinní a uplatňují svoje diplomatické nadání. Dokážou také dobře ovlivňovat veřejné mínění, a získat tak lidi na svou stranu, čehož někdy také zneužívají k vlastnímu prospěchu.

Partnerství a láska

Lidé tohoto znamení se snaží emoce držet pod kontrolou, pěstují si pověst klidného až samolibého člověka, odpovídající představě, kterou sami o sobě mají. Ve chvíli zklamání a bolesti mohou vybuchnout a bývají občas pokládáni za přehnaně kritické a popudlivé osobnosti. V nitru jsou citově založení, touží po lásce a přátelství, ale ne vždy se jim je podaří získat a především udržet kvalitní partnerský vztah. Kohouta zaujme bystrý Had, ale i mazaná Krysa a rychlý Kůň. S Tygrem bude sdílet vzájemnou vášeň, velké charisma má pro tyto zrozence také znamení Draka. Naprostým zklamáním většinou končí milostné vztahy se Zajícem, který je příliš citlivý a vztahovačný. Vepř je pro Kohouta málo akční a s Opicí může být dobrý kamarád.

Kohout v roce 2015

Práce

Pracovní tempo tohoto roku bude mírnější, než tomu bylo v loňském roce vlády rychlého Koně. Energie roku Kozy je nevypočitatelná, ale přece jen mírnější. Kohouti se lehce přizpůsobí díky své inteligenci a tvárnosti každé změně, v tomto roce budou muset pilovat vlastnosti, jako je trpělivost a snaha dokončit práci v daném termínu. V letošním roce by se měli také více soustředit na osobní rozvoj, vzdělávání a oborové studium, což mohou v následujícím roce přátelské Opice skvěle využít. Pro ty, kteří chtějí změnit svoje zaměstnání, je nejvhodnější dobou přelom dubna a května a také konec září a počátek října.

Zdraví

V tomto roce si většina Kohoutů oddechne od náporů práce i stresu, jejich psychika se zklidní a výsledně se zlepší i jejich zdraví. Budou mít více času na sebe i rodinu a přátele. Mohou se naučit účelněji využívat svůj čas i energii, což ocení v budoucím roce, který pro ně bude opět náročný. Kohouti bývají fyzicky zdatní, mají rádi pohyb a sport a ti mladší i různé adrenalinové sporty, proto pozor na nehody a úrazy. Ve stravě by měli doplňovat draslík a vápník v přírodní formě v podobě salátů a mléčných výrobků. Aktivní osoby tohoto znamení by neměly zapomínat ani na odpočinek a relaxaci. Kohoutům prospívají bylinkové koupele s levandulí pro zklidnění nervové soustavy, masáže, a také cvičení do-in, tai-či i jóga.

Láska

V oblasti vztahů může tento rok být příjemný a uspokojivý, protože Kohouti budou mít více času na své blízké, a komunikace, která vázla, se nyní může znovu obnovit. Rodina a děti budou v popředí zájmu, čímž se u mnohých zklidní i napjatá domácí atmosféra. Kohout je společenský, přesto může více vyhledávat klid a samotu, proto ho večírky a různé party nebudou tolik přitahovat. O seznámení s novými objekty lásky projeví Kohouti zájem nejspíše s příchodem jara, kdy načechrají svá peříčka a vyrazí do ulic. Vhodnou dobou bude také doba máje, květnového měsíce, kdy se Kohouti všech věkových skupin mohou zamilovat. Vcelku půjde o vyrovnaný rok, kdy nehrozí žádná velká milostná dramata.

Sdílejte článek
Štítky láska

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.