Prima maminka

10. prosince 2016 10:00

Anna Kopečková

Vína a filmy: Jaké víno si otevřít ke komedii, hororu nebo erotice?

Vína a filmy: Jaké víno si otevřít ke komedii, hororu nebo erotice?

Taky si někdy chcete k filmu dát skleničku, hledáte a nevíte, které vybrat? Svět vína je velmi složitý a není těžké se při výběru spálit. A co teprve, když chcete vybrat víno ke konkrétnímu filmu! Nechte si poradit od zkušeného sommeliera Vládi Vaňka z www.ocenenavina.cz.

Komedie

Tady bych šel do něčeho univerzálního a nenáročného, co vám určitě zachutná a podpoří vás v dobrém rozmaru, jako třeba francouzský Merlot nebo Chardonnay. Stoprocentně by se hodilo i příjemné italské víno Pinot Grigio z regionu Vento.

Nenapadá vás žádná komedie? Pusťte si třeba film Padesátka.

Tady bych šel do něčeho univerzálního a nenáročného, co vám určitě zachutná a podpoří vás v dobrém rozmaru jako třeba francouzský Merlot nebo Chardonnay. 100%-tně by se hodilo i příjemné italské víno Pinot Grigio z regionu Vento. - See more at: http://www.ocenenavina.cz/tipy-a-blog/parovani-vina-k-filmum/#sthash.UFoGlxX4.dpufTady bych šel do něčeho univerzálního a nenáročného, co vám určitě zachutná a podpoří vás v dobrém rozmaru jako třeba francouzský Merlot nebo Chardonnay. 100%-tně by se hodilo i příjemné italské víno Pinot Grigio z regionu Vento. - See more at: http://www.ocenenavina.cz/tipy-a-blog/parovani-vina-k-filmum/#sthash.UFoGlxX4.dpuf

Romantický film

Pro romantický film je třeba víno, které vám sledování romantiky trošku osladí nebo nabarví svět do růžova. Doporučuji vyzkoušet třeba polosladké frizantte Moscato di Asti z italského Pimonte, polosladký moselský Riesling. Pokud chcte opravdu luxusní zážitek, sáhněte po polosladkém víně, které se pije na dvoře anglické královny. Z růžových vřele doporučuji třeba frizzante Frankovku z vinařství Vajbar.

Pokud preferujete suchou variantu, doporučuji francouzské BIO rosé se stylovým srdíčkem na etiketě - je ovocné, lehké a od velmi milého manželského páru z malého rodiného vinařství, takže se dokonale hodí:).

Náš tip na romantiku: Zuřivá salsa

Thriller

Tak tady budou potřeba především robustní sklenice, aby vydržely nervózní svírání při napjatém sledování toho, co se stane s hlavním hrdinou. Myslím, že nebudete mít samým napětím čas se moc věnovat vínu, tak volte třeba něco univerzálního, jako je italský Pinot z Venta nebo z červených třeba Merlot z Francie. Do vína k thrilleru nemusíte moc investovat, stejně budete vnímat pouze film.

Náš tip na thriller: Přepadení 13. okrsku

Tak tady budou potřeba především robustní sklenice, aby vydržely nervózní svírání při napjatém sledování toho, co se stane s hlavním hrdinou. Myslím, že nebudete mít samým napětím čas se moc věnovat vínu, tak volte třeba něco univerzálního jako je italský Pinot z Venta nebo z červených třeba Merlot z Francie. Do vína k thrilleru nemusíte moc investovat, stejně budete vnímat pouze film.Tak tady budou potřeba především robustní sklenice, aby vydržely nervózní svírání při napjatém sledování toho, co se stane s hlavním hrdinou. Myslím, že nebudete mít samým napětím čas se moc věnovat vínu, tak volte třeba něco univerzálního jako je italský Pinot Grigio z Venta nebo z červených třeba Merlot z Francie. Do vína k thrilleru nemusíte moc investovat, stejně budete vnímat pouze film. - See more at: http://www.ocenenavina.cz/tipy-a-blog/parovani-vina-k-filmum/#sthash.UFoGlxX4.dpufTak tady budou potřeba především robustní sklenice, aby vydržely nervózní svírání při napjatém sledování toho, co se stane s hlavním hrdinou. Myslím, že nebudete mít samým napětím čas se moc věnovat vínu, tak volte třeba něco univerzálního jako je italský Pinot Grigio z Venta nebo z červených třeba Merlot z Francie. Do vína k thrilleru nemusíte moc investovat, stejně budete vnímat pouze film. - See more at: http://www.ocenenavina.cz/tipy-a-blog/parovani-vina-k-filmum/#sthash.UFoGlxX4.dpuf

Tak tady budou potřeba především robustní sklenice, aby vydržely nervózní svírání při napjatém sledování toho, co se stane s hlavním hrdinou. Myslím, že nebudete mít samým napětím čas se moc věnovat vínu, tak volte třeba něco univerzálního jako je italský Pinot Grigio z Venta nebo z červených třeba Merlot z Francie. Do vína k thrilleru nemusíte moc investovat, stejně budete vnímat pouze film.

Tak tady budou potřeba především robustní sklenice, aby vydržely nervózní svírání při napjatém sledování toho, co se stane s hlavním hrdinou. Myslím, že nebudete mít samým napětím čas se moc věnovat vínu, tak volte třeba něco univerzálního jako je italský Pinot z Venta nebo z červených třeba Merlot z Francie. Do vína k thrilleru nemusíte moc investovat, stejně budete vnímat pouze film.

Erotický film

Pro lechtivé scény a navnadění partnera nebo partnerky možná nejen na sledování filmu jednoznačně doporučuji bublinky v jakékoli podobě. Zkuste třeba polosuché Prosecco z malého rodiného vinařství v naprosto luxusním balení nebo pravé Champagne. Případně mou oblíbenou variantu, španělskou Cavu, která se dělá stejnou metodou jako pravé Champagne a je za zlomek jeho ceny.

Pokud vám více sedí polosladká vína, navrhuji tyto varianty s jemným perlením: italské Moscato di Asti a svůdné rosé frizzante Frankovku z Moravy.

Pro lechtivé scény a navnadění partnera nebo partnerky možná nejen na sledování filmu jednoznačně doporučuji bublinky v jakékoli podobě. Zkuste třeba polosuché Prosecco z malého rodiného vinařství v naprosto luxusním balení nebo pravé Champagne. Případně mou oblíbenou variantu španělskou Cavu, která se dělá stejnou metodou jako pravé Champagne a je za zlomek jeho ceny.

Pokud vám více sedí polosladká vína, navrhuji tyto varianty s jemným perlením: italské Moscato di Asti a svůdné rosé frizzante Frankovku z Moravy.

- See more at: http://www.ocenenavina.cz/tipy-a-blog/parovani-vina-k-filmum/#sthash.UFoGlxX4.dpuf

Pro lechtivé scény a navnadění partnera nebo partnerky možná nejen na sledování filmu jednoznačně doporučuji bublinky v jakékoli podobě. Zkuste třeba polosuché Prosecco z malého rodiného vinařství v naprosto luxusním balení nebo pravé Champagne. Případně mou oblíbenou variantu španělskou Cavu, která se dělá stejnou metodou jako pravé Champagne a je za zlomek jeho ceny.

Pokud vám více sedí polosladká vína, navrhuji tyto varianty s jemným perlením: italské Moscato di Asti a svůdné rosé frizzante Frankovku z Moravy.

- See more at: http://www.ocenenavina.cz/tipy-a-blog/parovani-vina-k-filmum/#sthash.UFoGlxX4.dpuf

Akční, dobrodružný film

Poohlédnětě se po nějakém drsném Ryzlinku, který vás svou minerálností a svěží kyselinkou pěkně nabudí a udrží ve střehu. Doporučuji třeba tvrďácký kousek z břidlicového podloží, který se sklízí z příkrých svahů s 80% sklonem: Shieferstein Riesling z německé Mosely.

Náš tip: seriál Hawaii 5-0

Historický film

U historického filmu se jednoznačně hodí královský Riesling, který se doteď servíruje na anglickém královském dvoře. Z červených to vidím stylově na Pinot Noir z Burgundska nebo Bordeaux, což jsou také vína králů, která si získala svůj věhlas už v dávné historii. Za zkoušku nicméně stojí i novodobější kousek ze španělské Riojy. Konkrétně dokonale vyzrálá 11 let archivovaná Rioja Reserva z roku 2005, která vám umožní poznat, jaký vliv má na víno dozrávání na lahvi.

Horor

Hlavně si vezměte velké skleničky nebo minimálně nalévejte víno po menším množství, ať nemáte po lekacích scénách obsah lahve z větší části na sobě než v sobě.

Doporučuji plné červené nejen kvůli atmosféře, ale i tomu že vás hřejivý alkohol a ovoce uklidní. Vyberte například plné, ovocné víno Grenache z 50 let starých vinic. Nicméně může fungovat i strategie nazvaná "obalovač nervů". Pokud se u hororu opravdu bojíte, budete spíše potřebovat něco sladkého. Volil bych nějaké dobré polosladké víno, například Tramín z Alsaska.

Náš tip na horor: Armáda démonů: Matka slz

Dokumentární

Pro ty, kteří sledují filmy o aktuálních problémech světa nebo zajímavé příběhy osobností se nabízí jako skvělá volba BIO víno. Vyzkoušejte třeba německý Ryzlink, francouzský Merlot nebo španělské víno z odrůdy Grenache, samozřejmě vše v BIO kvalitě od malých rodinných vinařství. Hodí se i autentické víno od Nestarce.

Náš tip na dokument: Galileo: Extrémní zážitky

Pro ty, kteří sledují film o aktuálních problémech světa nebo zajímavé příběhy osobností se nabízí jako skvělá volba BIO víno. Vyzkoušejte třeba tento německý Ryzlink, francouzský Merlot nebo španělské víno z odrůdy Grenache samozřejmě vše v BIO kvalitě od malých rodinných vinařství. Hodí se i autentické víno od Nestarce. - See more at: http://www.ocenenavina.cz/tipy-a-blog/parovani-vina-k-filmum/#sthash.UFoGlxX4.dpuf

Western

Tak tady se jako nejlepší volba alkoholu dost nabízí whiskey:). Ale kdybyste si přeci jen chtěli navodit atmosféru správnou volbou vína, doporučuji bílé víno, které zrálo na sudech barrique. Díky zrání na sudu budete mít na nose i chuti známé tóny, které jsou patrné v dobré whiskey. Jako luxusnější volbu můžete zvolit burgundské Chardonnay, dostupnější variantou je pak Chardonnay z Jižní Francie.

Sci-fi

Teď nevím, jestli mě ukřižujete vy nebo to budu muset udělat sám poté, co tento tip napíši:). U Sci-fi si vemte vaše oblíbené bílé víno a obarvěte jej modrým potravinářským barvivem - dotáhnete tak stylový futuristický zážitek k dokonalosti. Mimochodem, v Americe je teď modré víno nový hit...

Náš tip na sci-fi: Černá díra

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.